Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитячі страхи, вікова динаміка страхів

Темою для сьогоднішніх розмов буде «Вікова динаміка дитячих страхів».

Всім відомо, що страх - самий небезпечних серед усіх емоційних для дітей переживань. Іноді буває, що навіть звичайна уявна дійсність в підсумку може викликати велику небезпеку у дитини, ніж дійсна. У той час коли людина переживає будь-якого роду небезпека, в його кров потрапляє величезна кількість адреналіну, яке в підсумку іноді може залучити гормональний вибух. За природою так влаштовано, що боротьба проти страху у організму довго тривати не може. Людині властиво відчувати страх перед людьми, подією або ситуацією, все це відбувається на рівні психології людини, саме в цей момент і виробляється адреналін.У своєму житті людина відчуває досить часто різного роду страхи, що в результаті робить таке почуття досить звичним. Якщо ви одного разу досить сильно відчули страх, і він буде вас переслідувати протягом наступного життя, періодами проявляючи себе слабкіше або сильніше. Чим людина ставати старше, тим його страхи сильніше зміцнюються. Його лякають всі спогади та обставини, які в минулому подіяли, але свідомість тим самим, потривоживши душу.

Що необхідно зробити, щоб страх не вплинув на життя ваших майбутніх дітей або дітей що вже є?

Причина виникнення страху у дітей

Найпоширенішою причиною буде особливий випадок або конкретне подія, яка налякали дитини. Такого роду страх на щастя можна скорегувати. Не всім дітям вдається виробити стійкий страх до подій, що його оточують, наприклад, якщо його вкусила собака. Характер і здібності малюка допоможуть у результаті впоратися з такого роду страхом, особливо коли він буде самостійним. Якщо ж дитина, навпаки, буде залежним, то над характером доведеться попрацювати. Пригніченість, тривожність і невпевненість у собі можуть з'явитися і розвинутися у дитини, якщо його з дитинства лякати Бабою-Ягою або інший безбожність. Не варто цього робити, навіть якщо ви його цим караєте за погану поведінку.

У дитинстві ми всі були фантазерами, тому цей фактор має й інший бік монети - така фантазія у дитини може породити новий страх. Якщо згадати, багато хто з нас боялися темного кутка або темряви. З чим все це може бути пов'язано. А все досить просто, через уяви ми уявляли собі, що їх цього куточка, де при освітленні нічого не змінюється, може з'явитися страшний монстр або привид. Деякі діти з часом такі страхи забувають, а деякі навіть дорослими відчувають якийсь дискомфорт, або страх, йдучи вночі на кухню.

Навіяні страхи з раннього дитинства дорослими можуть закріпитися у дитини на досить міцному рівні на все життя. Іноді особливо пильні батьки, для того щоб навчити дитину поводитися з різного роду предметами оточення, примовляють: «Не ходи - може впасти», «Не чіпай - а то обпечешся», «Не чіпай - а то вкусить», забувають про те що, це викличе ще більший резонанс і може налякати. Дитині стає незрозуміло про те, що ж може статися, якщо він зробить, так як хотів він, а сигнал тривоги у нього вже міцно засів у голові. Такі підсвідомості у дитини залишаються також на все його життя.

Страх відчувати природно, але який же страх нормальний а який ні? Кожен малюк відчуває страхи, які притаманні до їх певного віку.

Страхи і вікова їх динаміка

Коли у дитини вік 1-2 роки у нього будуть страхи перед невідомим - незвичайний предмет, щось живе або новий чоловік. Якщо дитині немає 1 року, у нього страх з'являється, коли немає матері, його настрій моментально змінюється. Це також з'являється, якщо в його середовищі лунають гучні звуки або горить занадто сильно світло.

Вік дитини 2-3 роки. У цьому віці дитина починає боятися глибини, висоти, якщо він на високому поверсі або далеко в лісі, особливо на горищі і темної пори доби, також у нього з'являється страх болю (прийом у зубного лікаря або щеплення), покарання (особливо якщо ставлять у кут ). Згадайте про те, як сильно вам не подобалося, якщо батьки ввечері йшли з дому і як ви їх повернення чекали?

Пов'язані з фантазією дитини страхи можуть з'явитися у віці 3-4 років. Діти можуть згадати з мультика або придумати для себе особливо страшна істота, які їх стереже під ліжком чи може загрожувати.

У шкільному віці у дітей з 6-7 років може з'явитися страх про те, що помре тато чи мама (якась боязнь появи страху смерті). У цьому віці дитині вже відомо про те, що людині властиво вмирати, тому якщо батьків довго вдома не буде (особливо ввечері), гроза або темна хмара серед дня, вони будуть відчувати особливий страх, який вони подолати не можуть.

Коли діти стають ще старше, у них з'являється страх бути покараними, отримати погану оцінку в школі або запізнитися в неї. Разом з розвитком дітей у них з'являється свій «магічний настрій». Підлітки починають вірити в будинкових, злих духів, пікову даму, нещасні цифри чи погані прикмети. У цьому віці у них можуть додатися побоювання, передчуття і тривожність які для такого віку досить звичні.

Підлітком дитина починає відчувати страх стосовно появи війни або смерті батьків на ній. Всі ці страхи взаємопов'язані між собою. Страх виникнення пожежі, нападу, повені, або власної смерті. Дівчатка піддаються страхам більше ніж хлопчики. Однак кількість виниклих страхів з віком зменшується. У порівнянні з дошкільним віком і в період підліткового та шкільного періоду ця різниця міняється істотно.

Де приховано правильне рішення?

Кожен день у житті дитини з'являються незнайомі ситуації і нові об'єкти. Він намагається розібратися і впоратися з ними, особливо він хоче позбутися страху або дізнатися, як вони влаштовані, у результаті чого він йде до своїх батьків. Якщо батьки будуть йому в цьому допомагати (давати потрібну інформацію, на своїх прикладах показувати або самим бути присутнім на вивченні), це вважається один з найбільш вдалих і простих способів вирішити сформовані у дитини дитячими страхами.

Часто буває так, що, коли у дитини має відбутися серйозна подія, наприклад, йде в перший клас, йому про це необхідно розповісти і підтримати, поділитися своїм досвідом і дати йому більше інформації, ніж йому відомо самому. Дайте йому зрозуміти про те, що він у своїх переживаннях далеко не один.

Коли дитина буде повертатися зі школи, вони можуть прийти в порожню квартиру, що, в першу чергу, для них може виявитися страшним і незвичним. Не забороняйте їм включати телевізор, заведіть папугу, собаку або кішку, щоб він зміг з ними поспілкуватися і зрозуміти що він в будинку не один.

Особливим страхом для дитини буде переїзд в нове для нього місце, поява нового двору або сусідів. Намагайтеся зробити так щоб від колишнього місця ви змогли захопити по максимуму, це допоможе йому згадати про попередню захисту і надійності. Це може бути навіть простий кущик, який ви посадите на новому місці проживання.

Якщо дитина відчуває появи страху, постарайтеся для нього стати другом, який його розуміє, переконуйте і вислухаєте так, щоб він відчув себе в повній безпеці, тим більше, якщо ви в цей момент будете поряд з ним. Подальше відсутність або присутність страху визначає ступінь довіри. Обговорюйте будь-який виник у нього страх або хвилювання. Дуже важливим для нього буде зрозуміти джерело появи страху. Ви повинні допомагати дитині, справлятися з виниклим у нього страхом самостійно. Якщо доводи і вмовляння в результаті не допомогли, тоді відволікаючи його, пограйте або подивіться у вікно. Або просто запропонуйте йому намалювати свій страх на листочку, що можливо і стане причиною для майбутнього сміху і поняття того, що він не такий страшний.

Дуже важливо постійно підтримувати бесіду з дитиною або залучати його у свою бесіду. Все це кращий засіб у боротьбі проти дитячого страху.

Додати коментар


Захисний код
Оновити