Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Хай завжди буде сонце?

Ні засмаги без чаду ... Ультрафіолетове випромінювання сонця ділиться на три біологічно активних спектру:

  • UV-A (400-315 пт) - пігмент шкіри меланін темніє під впливом цієї частини спектру. До останнього часу вважався нешкідливим і навіть не блокувався захисними кремами від сонця (sunscreens).Нещодавно переведений до розряду небезпечних і вважається чинником виникнення менш смертельних, ніж меланома, форм раку шкіри.
  • UV-B (315-280 пт) - основна причина опіків шкіри через сонця, саме той самий спектр, між 10-11 і 2-3 годинами дня, якого велено уникати, який блокують креми і який ... стимулює синтез вітаміну D в організмі.
  • UV-C (280-100 пт) - спалює шкіру навіть у малих дозах. В ідеалі абсорбується в озон шарі атмосфери. Істерія з приводу озонових дір пов'язана саме з ризиком UV-C радиац ії і її роллю у виникненні раку шкіри. До речі, лампи денного світла і галогенові містять UV-C в своєму спектрі і вважаються одним з факторів епідемічного зростання ракових захворювань шкіри.

Ось і виходить: найнебезпечніший сонячне світло - він же і самий потрібний ... Південні нації насолоджуються фієстою з полудня до чотирьох-п'яти дня не стільки для їжі та відпочинку, скільки для захисту від пекучого полуденного сонця. Але навіть того малого кількість UV-B,яке їм щодня дістається, цілком вистачає, щоб не страждати від дефіциту вітаміну D у порівнянні з більш північними націями. Не кажучи вже про довгі безсонячних зимах, на які приречені сіверяни.

У нас же - все навпаки: більшу частину дня ми проводимо в закритих приміщеннях; з листопада по квітень в смузі Києв - Нью-Йорк сонця практично немає, коли ж добираємося до сонця - покриваємо шкіру кремом, які блокує UV-B. Всі інгредієнти для хронічного дефіциту вітаміну D і його наслідків наявності. З мінералами - не набагато краще. Просунуті приймають добавки, більшість же покладається на здорове харчування ...
Результати? Сумніваюся, що наші предки страждали від аритмії,хронічної втоми або PMS. Погодьтеся, уявити собі роздратовану, стомлену неандерталки на кривих ногах і з нападом мігрені можна тільки в кошмарному сні ...

Додати коментар


Захисний код
Оновити