Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сучасне харчування

Сучасне харчування знаходиться далеко від здорового способу життя. Здоровий спосіб життя - комплексний захід, що включає поряд з численними його складовими такий необхідний елемент як правильне харчування. Історія розвитку людства формувала як саме поняття харчування, так і критерії його правильності.У результаті такої еволюції сформувалося щось, що на сьогоднішній день називається сучасним харчуванням, що включає міфи і легенди, які, м'яко кажучи, викликають великі сумніви.

 

У теорії сучасного харчування існує теза про те, що худі живуть довше, ніж повні. Протягом сорока років експертна комісія проводила спостереження різних груп населення, оцінюючи взаємозв'язок між масою тіла і смертністю. Статистика річ уперта. Виявилося, що серцево-судинні та онкологічні захворювання, а також обструкція легенів є прерогативою людей з показниками (ІМТ) індексу маси тіла менше 20 кг/м2,який розраховується як співвідношення маси тіла, вираженої в кілограмах до квадрату зросту, вираженого в сантиметрах. Найменше хворіли і найдовше прожили люди з показниками ІМТ рівними 23-25 кг/м2. Вчені пов'язують цей факт з наявністю в жировій тканині гормонів і біологічно активних речовин,сприяють профілактиці даних захворювань і оберігають від ранньої смертності. Статистика доводить, що надлишкова маса тіла не перевищує порогу ожиріння є бар'єром на шляху таких захворювань як рак молочної залози і порушення кісткової тканини. Не впливаючи негативно на жировий і вуглеводний обмін і артеріальний тиск,сприяє поліпшенню здоров'я і продовжує життя.

У сучасному харчуванні все частіше піднімаються питання про користь чи шкоду того чи іншого продукту. Як говорили адепти медицини минулого, не буває абсолютно шкідливих чи абсолютно корисних продуктів. Вся справа в міру їх використання. У сучасному харчуванні можна додати ще ряд факторів,визначальних цінність продукту. Залежно від методу кулінарної підготовки, особливостей застосування, вікових показників і показників здоров'я продукти в сучасному харчуванні можуть бути в рівній мірі як корисними, так і приносити певну шкоду. Молоко в сучасному харчуванні - основне джерело кальцію, необхідний зростаючому організму,вагітним жінкам і нужденним в кальції людям після 50-ти років для профілактики остеопорозу. Разом з тим у багатьох даний продукт, присутній в раціоні сучасної харчування, викликає харчову алергію зважаючи вікової нездатності переварювання молочного вуглеводу - лактози, слабоактивних ферментом лактазой.Тому таким людям рекомендується режим сучасного харчування, що включають в раціон кисломолочні продукти (кисле молоко, кефір, йогурт, сметана сир), в яких складові компоненти лактоза і білок молока казеїн присутні у вже розщепленому легкотравному вигляді. Сучасне харчування, що складається з сирих овочів і фруктів,навряд чи можна назвати правильним і корисним для людей, які страждають на виразкову хворобу і гастрит. Щоб зберегти раціоні сучасної харчування вітамін С і клітковину необхідно їх відварювати або пропарювати, використовувати компоти, протерті фрукти і ягоди.

Розглядаючи питання сучасного харчування не можна не заглянути в далеке минуле. Пізнаючи, яким чином харчувалися наші предки, можна зрозуміти рушійні механізми раціонального сучасного харчування. Не можна сказати точно яким був раціон наших предків, вегетаріанським або м'ясним. Особливого вибору природа не надавала,тому вживали в їжу все, що можливо було добути. До появи землеробства в раціоні присутня як м'ясна, так і рослинна їжа. Збиральництво, полювання і риболовля робили раціон харчування більш-менш збалансованим, зі знижкою на географічні та кліматичні умови, з огляду на які на півдні переважала рослинна їжа,а на півночі навпроти - м'ясна. Однак м'ясо було присутнє в раціонах будь-якого племені в обов'язковому порядку, тому що, будучи енергетично більш цінним продуктом, насичувало краще, ніж ягоди і фрукти.Учення помітили характерні зв'язку між вживанням в їжу м'яса і розвитком головного мозку стародавніх людей на біохімічному рівні і на рівні кореляційного зв'язку між інтелектом і фізичними діями.

При більш детальному розгляді та порівнянні з сучасним харчуванням, харчування наших недалеких предків лише здається правильним,насправді складалося з натуральних продуктів. Їли з саду-городу, пили «Джерельна» воду, практично не хворіли, та й де вже встигнути за настільки короткий вік 30-40 років, яким була середня тривалість життя в 17-19 століттях. До хвороб, що викликаються або є наслідком не зовсім збалансованого сучасного харчування (рак, інфаркт, інсульт),наші попередники просто не доживали, підкошуються хворобами іншого плану: інфекційними (дифтерія, холера, туберкульоз). Раціон сучасної харчування наших предків не дотягував до балансу фруктами і ягодами, тому більшість, не отримуючи вітамінів, гинули від цинги і бери-бери.Станове розшарування чітко простежувалося в раціонах сучасного харчування багатіїв і бідноти, і про горезвісний балансі поживних речовин одним доводилося тільки мріяти, а іншим здогадуватися.

У сучасному харчуванні вічним суперечкою стоять два діаметрально протилежні тези адептів здорового способу життя про те,що чи можна пити воду під час їжі і відразу після неї чи не можна. Теорія сучасного харчування показує, що вживання води під час їжі сприяє розбавленню шлункового соку і таким чином гальмує процес травлення в шлунку. Однак, спостереження, проведені з групою здорових людей, не підтвердили цю теорію.Причиною такого не відповідності послужив характер секрету шлункового соку, і склад їжі, що вживається. Зловживання водою під час їжі слід уникати лише у разі наявності порушення концентрації соляної кислоти і пепсину. А що стосується здорових людей,то навряд чи варто ігнорувати століттями сформовані традиції сучасного харчування різних народів. Різниця лише в тому, які рідини споживаються. У Франції - це вино, в Японії - чай, який приймає і до, і після їжі, в США - холодна вода.Індивідуальний підхід у питаннях вживання або вживання пиття під час їжі в теорії сучасного харчування напевно буде найправильнішим. Спеціального дозволу вимагає лише лікувальна мінеральна вода, присутня в раціоні сучасної харчування, але тільки за призначенням фахівця.

Додати коментар


Захисний код
Оновити