Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Здорове харчування - здорова життя

"Здорове харчування - здорова життя", - так вважають всі последователіправільного раціону і професійні дієтологи. Протягом уже тривалого періоду часу наука билася над рецептом вічної молодості, яку насправді дарує здорове харчування, що означає "здорове життя". На сучасному етапі розвитку вчені прийшли до висновку про те, що тим довше людина залишається енергійним, молодим і здоровим, ніж правильніше він харчується. Який же з такому випадку повинен бути середньостатистичний здоровий раціон харчування?У першу чергу, необхідно відзначити, що здорове харчування (і здорове життя - відповідно) має бути різноманітним. Меню слід міняти, намагаючись не вживати в їжу постійно один і той же набір продуктів. Безумовно, в раціон повинна входити рослинна їжа: свіжі фрукти і овочі. Вони складають здорове харчування і містять багато речовин, необхідних організму для повноцінної роботи. У той же час фрукти і овочі вельми малокалорійні.

Що стосується хліба та хлібобулочних виробів, то тут можна говорити про користь крупнозерновой хліба і твердих сортів пшениці, що допускає здорове харчування і здорове життя. Величезною кількістю корисних властивостей володіють цільні злаки, так як в них збережені практично всі мікроелементи.

Продукти з високим вмістом крохмалю, наприклад такі, як рис і картопля, принесуть більше користі, якщо їх приготувати на пару, чого вимагає здорове харчування. Цей спосіб приготування і вітаміни в їжі збереже, і неповторний смак страв додасть. Не рекомендує здорове харчування готувати картоплю з використанням жиру і жирових добавок.

До речі, про жир і жирної їжі. У дуже багатьох продуктах його міститься в надлишку. Досить жиру, наприклад, у м'ясі, здобне печиво, молочних продуктах. Але особливо у великих кількостях жир міститься в їжі "fast food", яку ненавидить здорове харчування, адже з їжею швидкого приготування здорова життя не має нічого спільного. На жаль, мережа подібних кафе на сьогоднішній день мало піклується про користь харчування. Для нормального функціонування організму людині в день досить з'їдати від 60 до 80 грамів жиру. Інакше можна спровокувати серцево-судинні захворювання, чого не допустить здорове харчування. Тому в процесі приготування їжі краще всього використовувати рослинні масла. Це може бути соняшникова або соєве масло, що обожнює здорове харчування.

Для підтримки балансу вітамінів в організмі слід щодня з'їдати не менше п'яти різних видів фруктів і овочів, так того вимагають здорове харчування і здорове життя. Спосіб їх приготування може бути різний: гасіння або приготування на пару. Споживати фрукти і овочі можна в сирому вигляді або у формі вичавленого соку, як рекомендує здорове харчування. 

Однак, крім фруктів і овочів, таких необхідних людському організму, не слід забувати і про більш щільною їжі. Це страви з риби, м'яса та яєць. М'ясо не обов'язково вживати в чистому вигляді, про що попереджає здорове харчування. Це може бути ковбаса або ковбасні вироби і так далі. Адже в м'ясі містяться такі цінні для організму вітаміни, як В1, В6 і В12. У молоці велике вміст кальцію, риба багата йодом, селеном і речовиною омега-3. Але, щоб не перевантажити свій організм, на тиждень достатньо вживати не більше 600 грамів м'яса, як радить здорове харчування.

Якщо говорити про масовій частці солі і цукру в їжі, то не варто ними зловживати. Сіль краща йодована. Цукор потрібен для організму в невеликих кількостях. Однак, крім їжі, людському організму для життя і повноцінної роботи необхідна певна кількість води, що враховує здорове харчування. Вона може бути газованої чи негазованої, мінеральної або очищеною. Головне, щоб це була питна вода. Щоб не виникало різних проблем, пов'язаних з її недоліком і зневодненням організму, споживання води на добу повинна скласти не менше 3 літрів.

Всім відомий і той факт, що всі бактерії і шкідливі мікроби гинуть при високих температурах. Але також їх не витримують і вітаміну і корисні речовини, які містяться в продуктах, особливо у фруктах і овочах. Тому при їх приготуванні температура не повинна бути дуже високою, про що попереджає здорове харчування. Чим температура менше, тим страва вийде корисніше. А для того щоб отримати справжнє задоволення від його вживання, не варто звикати до квапливої їжі. При ступінь прийняття їжі від цього процесу можна отримати набагато більше задоволень, ніж від перекусу на бігу. 

А от якщо говорити про біг, то він якраз може рекомендуватися як ранкової зарядки, що покращує здорове харчування. Фізична активність обов'язково повинна займати в житті людини важливе місце. Недарма кажуть, що рух - це здорове життя. А рухатися фахівці рекомендують хоча б близько півгодини вранці, виконуючи фізичні вправи.

Слід не забувати про те, що здоровий спосіб життя полягає в правильному поєднанні здорового харчування і життєвої активності людини....

Додати коментар


Захисний код
Оновити