Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Лікувальне харчування

Лікувальне харчування необхідно щоб відновити деякі процеси нормального функціонування організму. Нормальна життєдіяльність організму можлива лише при необхідному надходженні поживних речовин і енергії. При виникненні будь-яких захворювань буває необхідно лікувальне харчування. В організмі людини, а особливо хворого завжди повинні знаходитися в потрібній кількості всі жири, білки, вуглеводи, вітаміни, амінокислоти і корисні мікроелементи.Залежно від виниклого захворювання для хворого підбирається свій індивідуальний режим лікувального харчування, на якому і грунтується лікувальне харчування. При виборі режиму суворо враховуються всі особливості порушення обміну речовин. Призначається лікувальне харчування, дієта, в якій або виключаються якісь певні продукти, або, навпаки значно підвищується вживання продукту на відміну від раціону здорової людини. Тому дуже важливо правильно підібрати необхідний раціон харчування, так як від нього в цілому залежить подальше одужання. Без правильного лікувального харчування людина не отримає того ефекту який він очікує. Лікувальне харчування застосовують не тільки в лікарнях і санаторіях, але і в домашніх умовах. Лікувальне харчування можна застосовувати і в якості профілактики, причому період застосування не має значення. Можна дуже довго використовувати дієтичне харчування і не побоюватися за своє здоров'я. Лікувальне харчування дуже важливо при таких хворобах як захворювання нирок, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, і хвороб обміну речовин. Лікувальне харчування призначається досвідченим фахівцем. Він визначає час прийому їжі, тривалість дієти і послідовність страв і продуктів. Лікар буде весь час спостерігати за ходом лікувального харчування і його результатами. За результатами поліпшення здоров'я лікувальне харчування поступово переходить у звичайне харчування, яке було до цього. Меню дієт складається з урахуванням всіх вимог і тонкощів, які бувають при тому чи іншому захворюванні. Обов'язковою вимогою при складанні меню лікувального харчування є різноманітність страв. Для складання меню зазвичай використовують такі продукти як: ягоди, фрукти, овочі, сир, зелень, соки, молоко, молочні продукти, рослинне масло, сметана і яйця. Важливо запам'ятати, що гарячі страви не повинні бути вище температури 60 градусів, а холодні страви - не нижче 15 градусів.

Кількість вживаної рідини в лікувальному харчуванні враховується за кількістю міститься рідини в перших стравах і різних напоях. Та рідина, яка міститься в продуктах харчування, що не береться до уваги.

Лікувальне харчування вимагає поєднувати гарячі і холодні страви, що містять в собі вуглеводи, білки і жири. На сніданок необхідно з'їсти одне гаряче блюдо і одне холодна страва, чай і хліб з маслом. Слід врахувати, що якщо на сніданок ви з'їли гаряче блюдо, що містить білки, то холодна страва має містити в собі вуглеводи. Точно так само підбирається і обідня їжа. Наприклад, якщо перша страва буде приготовлено з крупи, то друге треба робити з овочевого гарніру. На вечерю не варто особливо багато приготовляти і є. Найкраще підійде сир або блюдо, приготоване з відвареного м'яса. Лікувальне харчування для останнього прийому їжі передбачає склянку кефіру або кислого, випитий не пізніше двох годин до вашого сну.

Додати коментар


Захисний код
Оновити