Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Харчування новонароджених

Харчування новонароджених - запорука здоров'я людини на все його життя. Всім відомо, що найкраща їжа для малюка - це грудне молоко.

Годування грудьми (харчування новонароджених) виступає найважливішим захисним фактором для всіх новонароджених. Адже не дарма про грудне вигодовування так багато пишеться фактично у всіх медичних журналах. І головне, чим довше таке харчування новонароджених буде продовжаться, тим сильніше у вашого малюка буде власний імунітет.Харчування новонародженого: час для годування грудьми дитини

Дітей до віку в п'ять місяців слід годувати грудьми шість разів протягом доби через кожні три з половиною години з перервою в 6:00 вночі, чого вимагає правильне харчування новонародженого.

З введенням прикорму дітей слід переводити на п'ятиразове харчування новонародженого з перервою в чотири години: в 6, 10, 14, 18, а також 22 години.

В останній чверті року для годування слід встановити наступні терміни: 8, 12, 16, 20, 22 (або ж 24) години.

Харчування новонародженого: норми годування дитини

Скільки ж потрібно немовляті їжі - по потребі або за іншою нормою? І як же дізнатися, чи не голодний ваш малюк.

На превеликий жаль, у більшості годуючих матерів нинішнього часу досить часто молока просто недостатньо, що враховує харчування новонародженого, але не у всіх випадках відразу це помічається. Дефіцит необхідних поживних речовин може значно затримати повноцінний розвиток малюка.

Виявивши, що молока у не вистачає, мами відразу ж починають підгодовувати малюків усілякими кашами, причому, за далеко не розумного принципу: чим більше тим краще, що забороняє робити харчування новонародженого.

Перегодовування досить швидко призводить до надмірної повноти, а в наслідок цього дитина стає надто пухким, малорухливим, млявим, вельми часто хворіє. З цієї причини вводити докорм без відома лікаря харчування новонародженого зовсім не рекомендує.

Найбільш важливий критерій повноцінного харчування - це нормальний фізичний, а також нервово-психічний розвиток дитини. 

При недостатньому харчуванні сон і поведінку дитини надто неспокійні, «голодний крик» вельми часто лунає в перервах між годуваннями. Малюк істотно рідше мочиться, у нього рідко буває стілець (можливі запори), чого не допускає правильне харчування новонародженого. Збільшення маси тіла зовсім невеликі, а іноді їх навіть і ні, немовля швидко худне.

Харчування новонародженого: годування дитини до річного віку

Який же обсяг грудного молока та іншої їжі необхідний малюкові протягом дня?

Місячній дитині на добу потрібно в середньому 700 мілілітрів молока;

у віці двох місяців - 800 мілілітрів;

в кожний наступний місяць обсяг молока слід збільшувати на 50 мілілітрів;

загальний обсяг їжі + грудне молоко (що становить харчування новонародженого) з п'яти-шести місяців і до однорічного віку зазвичай становить у приблизно тисячу мілілітрів.

Чи необхідно новонародженому маляті питво або можна обмежитися просто одним молоком?

Якщо вигодовування та харчування новонародженого повноцінне, то додатково малюку необхідно від 50 до 100 мілілітрів рідини протягом доби.

Поїти дітей слід в проміжках між годуваннями і тільки лише кип'яченою несолодкої водою.

Якщо в кімнаті або ж на вулиці спекотно, сухо, температура повітря більше 25 градусів, обсяг рідини необхідно збільшити до 150-200 мілілітрів за весь день, як рекомендує правильне харчування новонародженого.

Додати коментар


Захисний код
Оновити