Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Раціональне харчування

Раціональне харчування - що це таке? Розібратися допоможе визначення слова «раціональне». В основі цього прикметника лежить латинське слово «ratio», що в перекладі може називатися розумом, глуздом, підставою, поясненням, рахунком, способом. Раціональне харчування, отже, можна перекласти як систему вживання їжі, засновану на осмисленому, розумному принципі підбору продуктів. Раціональне харчування вимагає ОНОСОВ уважно до вибору продуктів харчування. Зазвичай продукти вибирають за принципом «смачно», а не «корисно». Як правило, критерій корисності розглядається в другу чергу, якщо розглядається взагалі. Продукти найчастіше вибираються, грунтуючись на смакових відчуттях, звички та уподобання, і нерідко виявляється, що вони приносять шкоду організму, негативно впливають на стан здоров'я.Раціональне харчування грунтується на принципі: правильний підбір продуктів, здатних покрити добову потребу людського організму в речовинах, як хімічних, так і поживних. Кожен день в раціоні людини в певній кількості повинні бути присутніми білки, жири і вуглеводи, при цьому в їжі повинні бути мікро-і макроелементи, вітаміни та інші корисні речовини. Раціональне харчування рекомендує щодня вживати дуже необхідну організму воду.

Раціональне харчування вимагає при переході на нього, уважно підбирати корисні продукти харчування. Як відомо, різним людям підійде різна їжа. Це стосується не тільки кількості їжі, але і енергетичної та харчової цінності, на яку буде впливати стать людини, тип його діяльності (фізичні або розумові навантаження, активний чи «сидячий» праця), кількість робочих годин, маса тіла, стан здоров'я і багато інших чинники.

Раціональне харчування має деякі аспекти організації раціонального харчування.

Раціональне харчування рекомендує мати через енергетичну цінність продуктів. Раціональне харчування вимагає рахувати кількість калорій необхідного щоденного раціону. Воно розраховується виходячи з маси тіла, виду діяльності та статі людини. Раціональне харчування рекомендує для підтримки ваги в нормі не переїдати і не перевищувати цю кількість. Для схуднення необхідно зниження кількості споживаних щодня калорій приблизно на 500 кал. 

Раціональне схуднення. Формула розрахунку щоденної норми калорій. Тут враховується вага в кілограмах (V), зріст у сантиметрах (S) і вік (А):

655 + (9,6 * V) + (1,8 * S) - (4,7 * A) = Х.

Раціональне харчування для «сидячого» способу життя: вийшло значення Х потрібно помножити на 1,2, для випадку щотижневого триразового відвідування спортзалу - на 1,5, і для випадку серйозних фізичних навантажень - на 1,7. Отримане значення - це добову кількість калорій, необхідне для вживання.

Раціональне харчування, другий аспект. Особливо важлива харчова цінність продуктів. Кожен день в раціон має входити певну кількість білків, жирів і вуглеводів. Раціональне харчування. Середньодобовий раціон дорослої людини:

Білки - 80-100 г

Жири - 80-100 г

Вуглеводи - 400-500 г

Клітковина - 25-30 г

Раціональне харчування вимагає, що крім цього має бути близько 12 видів вітамінів і 20-25 видів мікро-і макроелементів. Надходять в організм білків тваринного походження має бути в 2 рази більше, ніж білків рослинного походження, тобто відповідно 60-70% і близько 30%. Це ж стосується і жирів, які також повинні бути і тваринного і рослинного походження. Тільки в раціоні більше має бути жирів рослинного походження.

Додати коментар


Захисний код
Оновити