Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Вуглеводи в продуктах харчування

Вуглеводи в продуктах харчування - головні постачальники енергії. Не можна недооцінювати значення вуглеводів, що надходять в організм разом з продуктами харчування. Вуглеводи в продуктах харчування необхідні для посилення дезінтоксикаційної функції печінки, для побудови клітинних мембран, у синтезі факторів згортання кровоносної системи та інше. Вуглеводи в продуктах харчування використовуються при енергетичному обміні. Калорійність вуглеводів складає більше 4 ккал/1г. Вуглеводи в продуктах харчування є одним з найбільш безпечних джерел енергії, а при повному розщепленні утворюють воду і вуглекислий газ.Вуглеводи в продуктах харчування і всмоктування вуглеводів в кров

Вбирання більшої кількості вуглеводів в кров проходить після гідролізу до мономерів, простих цукрів. Винятком є лише деякі пектинові речовини і слизу, які проходять по організму без змін, посилюють виділення секретів за межами кишечника (сечогінний, відхаркувальний ефект).

Вуглеводи в продуктах харчування

Досить багато вуглеводів міститься в продуктах харчування рослинного походження. Вуглеводів багато в крупах: гречці, кукурудзі, пшоні, рисі та злакових: ячмінь, жито, овес, пшениця. У цих продуктах харчування вуглеводи містяться в основному у вигляді крохмалю, приблизно 50-70% від сухої ваги. Так як в цих продуктах харчування велике вміст крохмалю, то потрібно контролювати їх кількість в раціоні. Ягоди, фрукти і овочі містять меншу кількість вуглеводів.

Погані і хороші вуглеводи в продуктах харчування

Це все відносно. Шкідливі (погані) вуглеводи в продуктах харчування - це умовне поняття. Це залежатиме від того, що вважати шкідливим для організму людини, а що - корисним. В основному вважається, що погані вуглеводи - це короткі, прості або швидкі вуглеводи ягід і фруктів, меду, цукру, кондитерських виробів. Тому що вуглеводи в продуктах харчування, які міститися в цих продуктах швидко вбираються в кров, за рахунок чого відбувається різке підняття рівня цукру в крові. При такій оцінці найбільш шкідливим стає свіжоприготований овочевий, фруктовий або ягідний сік і суміші цих соків в різних пропорціях.

Але якщо вживати такі продукти перед заняттям спортом (бодібілдинг, фітнес, фізична робота і так далі), то збільшення рівня цукру в крові вашого організму буде не помітно, тому що глюкоза спалиться в м'язах під час заняття.

Тим більше такі продукти харчування багаті та іншими цукрами, для засвоєння яких не потрібно інсулін. Разом з цими продуктами харчування в організм надходять різні мікроелементи і вітаміни, які необхідні для нормального функціонування організму.

Корисні (хороші) вуглеводи в продуктах харчування найчастіше називають повільні, складні чи довгі вуглеводи. Перед всмоктуванням цих вуглеводів вони піддаються розщеплення (гідролізу) за допомогою травних ферментів. Головний позитивний момент - це досить тривалий і розтягнуте перетравлювання вуглеводів, а відповідно, і повільне надходження їх у кров. Це корисно при низькій руховій активності.

Додати коментар


Захисний код
Оновити