Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Білки в продуктах харчування

Білки в продуктах харчування - це будівельний матеріал організму. Одним з найбільш цінних компонентів їжі є білки в продуктах харчування. Білки в продуктах харчування беруть участь у різних життєво-важливих функціях організму. В організмі людини харчові білки в продуктах харчування розщеплюються до амінокислот. У свою чергу, вони розщеплюються до органічних кетокислот, завдяки з-них в організмі утворюються нові амінокислоти, а після цього - і білки. Їх називають замінними амінокислотами. Але існують 8 амінокислот, які надходять з їжею і не можуть утворитися в організмі - це валін, ізолейцин, лізин, триптофан, лейцин, метіонін, фенілаланін і треонін. Такі кислоти отримали назву незамінних. Якщо в організм не буде надходити необхідна кількість незамінних кислот, то буде затримуватися розвиток і зростання плоду.На повноцінні, які містять незамінні амінокислоти, і неповноцінні - можна розділити харчові білки в продуктах харчування за складом амінокислот.

Тваринні білки в продуктах харчування, які містяться в продуктах харчування, що не подвергавлісь тепловій обробці, найбільш схожі на «ідеальний» білок. Багато рослинні білки в продуктах харчування містять у своєму складі недостатня кількість кількох або однієї незамінних амінокислот. До того ж тваринні білки в продуктах харчування засвоюються набагато краще рослинних: білки молока і яєць-на 94-96%, білки м'яса і риби - на 92-95%, білки містяться в хлібі - на 80%, білки містяться овочах - на 73 %, білки бобових, картоплі - на 60%.

Для заповнення такого недоліку можна скористатися комбінацією рослинних продуктів. Приміром, у бобових міститься мала кількість метіоніну, а в кукурудзі - лізину, а от суміш цих продуктів може більш повно забезпечити організм білками. За рахунок вмісту клітковини рослинні білки в продуктах харчування гірше, ніж тварини, засвоюються організмом. Клітковина також знижує засвоюваність мінеральних речовин, вітамінів, вуглеводів і жирів. Але не варто забувати про те, що клітковина погіршує всмоктування шкідливих продуктів розпаду їжі.

На стан організму дуже негативно позначається відсутність білка (недолік: білки в продуктах харчування). У багатьох випадках порушується обмін жирів і вітамінів (призводить до недостатності вітамінів або гіповітамінозу), порушується кровотворення, підвищується сприйнятливість до застуд, інфекцій і інших захворювань, до того ж хвороби проходять з ускладненнями.

Вегетаріанство (вживання тільки рослинної їжі) може призвести до нестачі деякого числа незамінних амінокислот (білки в продуктах харчування, які заборонені етоім раціоном), що може позначатися на розумовій діяльності і пам'яті.

Для вагітної жінки дуже важливо, щоб у їжі, яку вона вживає, було достатньо білків. Під час вагітності потреба організму в білку становить не менше 1,5 грама на 1 кілограм тіла на добу. При фізичній роботі - 2 грами на 1 кілограм тіла. Потреба організму в білку в продуктах харчування збільшується в другій половині вагітності до 2 грам на 1 кілограм маси тіла. Сумарна кількість білка в раціоні має дорівнювати 100-150 грамам, з яких 60% повинні доводитися на тваринні білки в продуктах харчування (молочні продукти, м'ясо, яйця, риба). Якщо в їжі мало білків, то починається білкове голодування. Це призводить до появи недокрів'я та інших ускладнень під час вагітності (загроза переривання вагітності, внутрішня затримка росту плоду).

Варто відзначити, що надлишок білка в організмі також робить негативний вплив на організм, втім, як і його недолік. Через це страждають нирки і печінку. Надлишок білка в продуктах харчування призводить до ожиріння, так як зайве кількості білка після деякого ряду перетворень використовується для синтезу жирів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити