Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Меню збалансованого харчування

Меню збалансованого харчування становить правильний раціон харчування, в якому буде міститися потрібну кількість енергетичних та поживних речовин, відповідних потребам організму здорової людини. Меню збалансованого харчування потрібно складати так, щоб людина отримувала від певного співвідношення продуктів потрібну кількість поживних речовин для свого організму. Також потрібно регулярно і правильно харчуватися, на що вказує меню збалансованого харчування. На шляху до збалансованого харчування можна виділити кілька етапів.П'ять етапів меню збалансованого харчування

1 Меню збалансованого харчування: етап - вода та інші рідини. Маються на увазі натуральні свіжовичавлені соки з овочів і фруктів, без яких або барвників і добавок, мінеральна негазована вода.

2 Меню збалансованого харчування: етап - крупа і зерно. Краще зупинити свою увагу хлібі із зерен грубого помелу або житньому хлібі.

3 Меню збалансованого харчування: етап - фрукти і овочі. Потрібно намагатися постійно вживати в раціоні овочі та фрукти. Якщо у Вас немає такої можливості, то можна відшкодувати нестачу вітамінів натуральними соками - яблучним, виноградним, гранатовим, морквяним та іншими. Тим більше що в натуральних соках зміст вітамін набагато більше.

4 Меню збалансованого харчування: етап - натуральні вина і білкові продукти. Маються на увазі м'ясо, масло, сало, всі молочні продукти та будь-які сорти натурального вина.

5 Меню збалансованого харчування: етап - вуглеводи. До цього пункту відносяться різноманітні солодощі, солодкі газовані напої та інші гастрономічні ласощі.

Головні особливості меню збалансованого харчування

Однією з кращих профілактик проти всіх хвороб є меню збалансованого харчування. Абсолютно будь-яка людина без шкоди смаку зможе почати правильно харчуватися. Власне для цього і створили правила меню збалансованого харчування:

- Меню збалансованого харчування повинно об'єднувати в собі різні продукти, тобто бути досить різноманітним;

- Щодня потрібно вживати в їжу продукти харчування, в яких міститься клітковина (зернові і крупи), як рекомендує меню збалансованого харчування;

- У щоденному раціоні повинно міститися не менше 500 грамів овочів і фруктів;

- З великої розмаїтості молочних продуктів меню збалансованого харчування радить вибирати нежирні кисломолочні продукти;

- Не потрібно насичувати раціон надмірною кількістю вершкового масла;

- Потрібно вживати обмежений обсяг тваринних жирів, кращим вибором буде соя, курятина або маложирна риба;

- Бажано рідше є смажене, частіше намагайтеся включати в свій раціон запечені або варені страви, як того хоче меню збалансованого харчування;

- Бажано вживати обмежене число солі;

- Також бажано зменшити вживання цукру, в тому числі цукор, що входить до складу солодощів та напоїв;

- Меню збалансованого харчування радить зменшити вживання спиртних напоїв. Келих вина, чарка горілки або пляшка пива - це максимальна добова норма.

Меню збалансованого харчування

- Кожен день потрібно випивати два або більше літрів рідини, разом з чаєм, кавою, водою, компотами і соками. Меню збалансованого харчування радить відмовитися від вживання газованих напоїв, до речі, і кава теж краще не пити у великих обсягах. Бажано випивати зелений чай або негазовану мінеральну воду.

- Вживання солі, цукру і спиртного при збалансованому харчуванні потрібно звести до мінімуму, чого хоче меню збалансованого харчування.

- Кожен день потрібно з'їдати багато різних овочів і фруктів, тому що саме вони сприяють поповненню вітамінів, мінеральних речовин харчових волокон і поживних речовин в організмі людини. Для того щоб замінити овочі та фрукти, можна збільшити в своєму раціоні вживання натуральних соків.

- У Вашому раціоні має бути присутнім достатня кількість картоплі, різноманітних круп і злакових, трохи менше ніж фруктів і овочів. Ці продукти сприяють відновленню сил та енергії, потрібних для правильного функціонування організму, про що нагадує меню збалансованого харчування.

- Щодня вживайте курячі яйця, рибу, м'ясні продукти і птицю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити