Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Жири в продуктах харчування

Жири в продуктах харчування, крім того, що вони виконують функцію постачальників енергії, ще покращують смакові достоїнства. І впливають жири в продуктах харчування на їстівність продуктів харчування. Крім цього, жири в продуктах харчування мають ряд жиророзчинних вітамінів, різних складних і важливих функцій. Ось чому жири в продуктах харчування не можна замінити ні білками, ні вуглеводами. Жири в продуктах харчування повинні надходити в організм у приблизно рівному співвідношенні з білками.

Жири в продуктах харчування, які надходять в наш організм разом з їжею, - це складні суміші вітамінів, мінеральних солей і ліпідів, а не індивідуальні хімічні сполуки.Складні і прості ліпіди виділені в великий клас хімічних речовин. Прості ліпіди (жири в продуктах харчування), також звані триглицеридами, - це складні ефіри вищих карбонових кислот і трехатомного спирту. Жири в продуктах харчування становлять основну частину харчового жиру.

Жирні кислоти поділяють на граничні (наприклад, стеаринову, пальмітинову) і ненасичені, які містять одну або кілька подвійних зв'язків у своїй молекулі (наприклад, арахідонову, лінолеву, олеїнову). Температура плавлення жирів у продуктах харчування залежить від кількості граничних (насичених) жирних кислот, які входять до його складу. Наприклад, у швидко застигають жирах: яловичому і баранячому містяться приблизно 51% гліцеридів. Свинячий жир містить близько 40% гліцеридів, за рахунок чого і плавиться він при більш низькій температурі.

Жири в продуктах харчування, в яких багато сполук насичених кислот, будуть рідкими і при кімнатній температурі. Наприклад, в соняшниковій олії міститься близько 83% цих сполук. Велика кількість насичених жирних кислот міститься і риб'ячому жирі.

У цій статті ми поговоримо про рослинних жирах в продуктах харчування.

Ліпіди або жири в продуктах харчування містять у своєму складі багато речовин, які не розчиняються у воді і знаходяться в багатьох клітинах. Практично всі продукти містять у своєму складі деяку кількість жирів.

У продуктах харчування жири найчастіше зустрічаються разом з білком. Сік підшлункової залози і жовч використовуються організмом для того, щоб абсорбувати жир з перетравлюються їжі, засвоїти і метаболіровать. Процес засвоювання жирів у продуктах харчування починається з дванадцятипалої кишки, практично незалежно від решти процесу травлення. Люди, у яких спостерігається розлад печінки і жовчного міхура, схильні до проблем з переварюванням жирів.

Крохмаль досить добре з'єднується з жирами. Отримана комбінація уповільнює роботу шлунку, що може зробити сприятливий вплив при перетравленні певних сполук їжі, але також може грати і негативну роль під час перетравлення інших з'єднань.

Білки і жири в продуктах харчування практично завжди присутні у продуктах харчування, тому потрібно перевіряти, який з цих елементів є переважаючим в продукті. В основному в продуктах харчування переважають іменне білки, а жири в продуктах харчування практично завжди другорядні. Але якщо Ви будете вживати в раціоні продукти містять крохмаль і багато жирної їжі, в якій білка міститься більше 10%, то є ризик утворення злобливих сполук. Розглянемо жовток яйця, який складається з 32% жирів і 16,1% білка. За ідеї, так як вміст білка вище 10%, то білок повинен бути переважаючим, незважаючи на те, що жирів у два рази більше. Насправді все не так просто.

Жовток застосовується завжди в малих кількостях. Жовток складається з 6 грамів жирів і 3 грамів білків. Якщо застосовувати в раціоні тільки жовток, то ефект буде малозначним.

Залежно від походження білки класифікуються на підгрупи: молочні, рослинні, тваринні. Жири в продуктах харчування, як і білки, також можна розбити по підгрупах на жири в продуктах харчування молочного походження, рослинного і тваринного. Тема роздільного харчування, яку ми обговорюємо, не вимагає поділу на полінесатурірованние, насичені і ненасичені жирні кислоти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити