Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Перша вагітність - приємна відповідальність

Перша вагітність змінює життя жінки, наповнюючи її новими переживаннями. Сенс життя для всіх різний, кожен визначає його для себе самостійно, але місія людини у всіх одна - продовження роду. А тому жінки, які готуються стати матерями - на пусти до виконання своєї життєвої місії, на шляху до набуття істинного щастя і любові.Коли краще народжувати первістка?

Раніше вірили, що нормальна перша вагітність і безпечні пологи можуть бути лише у 20 літніх жінок, а вже в 30 років народжувати небезпечно і навіть непристойно. Але наукові дослідження в Америці, де спостерігалося 4000 пацієнток, довели, що у жінок 30-35 років ускладнення під час першої вагітності виникають не багатьом частіше, ніж у молодих матерів. Старші жінки мають навіть переваги. Адже вони більш підготовлені морально, їхня психіка зміцніла, організм менш схильний до стресів та передпологовій паніці. Такі матері усвідомлено йдуть на материнство, а тому відповідальніше і правильніше поводяться під час вагітності.

Вважалося також, що пізні діти частіше народжуються передчасно, нездоровими, хворобливими. Але це не так. Вік матері має набагато менше значення, ніж спосіб життя обох батьків - молодих або зрілих. До того ж мама і тато постарше виховують свою дитину не так, як молоді батьки, тому дуже часто у перших діти виростають інтелектуально більш розвиненими.

Звичайно, не будемо заперечувати, що свої недоліки має і пізнє материнство. Пізня перша вагітність небажана так як часто у жінок після 35 років спостерігається гіпертонія, діабет, підвищується ризик прояву у малюка спадкових хвороб (хоча останнє з однаковою частотою зустрічається і у молодих, і у зрілих пар). Тому всім жінкам старше 35 років, особливо тим, якими планується перша вагітність - лікарі радять пройти глибокий курс огляду, здати додаткові аналізи, частіше ходити на УЗД. Все це дозволить виявити відхилення, хромосомні патології плоду. Наприклад, слід провести біохімічний аналіз крові з вени (подвійний та потрійний тести), амніоцентез (аналіз навколоплідних вод), кордоцентез (аналіз пуповинної крові плода). Результати аналізів дозволяють виявляти більше 200 генетичних хвороб.

Страшно!

Для мам зі стажем і досвідом не те що перша. і п'ята вагітність буде неспокійним і хвилюючим періодом. А для жінок, у яких вагітність перша - це дійсно дуже складний час. Але в той же час радість і блаженство, випробовуване під час вагітності і після пологів перекривають всі страхи. Давайте розберемося, чого бояться зовсім не варто?

1. А раптом дитина народиться хворою?

Але ця фобія була доречна в минулі століття. Зараз медицина настільки розвинена, так швидко удосконалюється, що немає сенсу хвилюватися за здоров'я малюка. Вже в перші місяці вагітності, пройшовши дослідження, можна виявити патології плода, якщо такі є. Необгрунтовані страхи - найбезглуздіші. Якщо ви переконалися, що з маленьким плодом все добре, спіть спокійно.

2. Я не зможу бути хорошою мамою, не впораюся з малюком!

Цей страх притаманний перш за все дівчатам, у яких немає сестер і братів і перша вагітність лякає незрозумілими страхами. Відсутність досвіду спілкування з немовлятами та дітьми не робить вас безперспективною матір'ю. Тим більше поруч завжди будуть близькі, в тому числі бабусі-дідусі, які допоможуть у складних питаннях. На крайній випадок, довіртеся вашому материнського інстинкту, він не дозволить зробити помилку в догляді за своїм чадом. Читайте спеціальну літературу, дивіться відповідні телепередачі і спілкуйтеся з досвідченими подругами, щоб позбавиться від страху бути невдалою мамою для свого малюка.

3. Боюся болю!

Дік Рід Грантлі, автор бестселера «Пологи без страху» писав, що біль під час пологів в першу чергу виникає через страх. Страх провокує затиск м'язів, що підсилює больові відчуття. Тут же працює принцип самонавіювання. Чого боїмося - то і отримуємо. Немає сенсу залякувати себе, налаштовуватися на гірше - присвятіть цей час світлим думкам про майбутню дитину поки триває ваша перша вагітність.

4. Моя фігура ніколи не буде колишньою.

Дуже нерозумно так вважати, адже численні приклади з життя довели, що фігура після пологів коректується, і дуже навіть швидко. Можель Стефані Сеймур, Ясмін Ле Бон мають по троє дітей, але їх фігури бездоганні. Ходіть в басейн, займайтеся йогою, пілатес (розтяжкою), легкою гімнастикою. Стежте за харчуванням, воно має бути здоровим, раціональним, повним вітамінів і корисних мінералів. Пам'ятайте, що ні про яких дієтах не можна навіть думати, але й переїдати не слід. Під час першої вагітності жінки худенькі (астенічний тип) можуть додати у вазі 10-14 кг, пухкенькі (нормостеніческій тип) - 8-10 кг, а страждають ожирінням - 2-6 кг. Ці показники вважаються нормальними.

5. Я вже ніколи не повернуся до колишньої, безтурботного життя.

Ця думка має деяку цінність, адже разом з нею приходить відповідальність і мудрість, необхідні при вихованні маленького синочка чи донечки. Так, все буде інакше - але краще. Якщо післяродова депресія нагряне у вашу сім'ю - дозвольте собі відпочивати. Але все ж намагайтеся взагалі не вникати в суть такого виду депресії, не дозволяйте собі погрузнуть в її симптомах і т.д. Все залежить від вашого ставлення до ситуації - хай воно буде виключно позитивним.

6. Сімейна криза

Криза чи переломний момент - вашій родині належить визначити для себе те, що для вас означає народження малюка. Природно, якщо для батьків нове життя рідного чада з усіма принесеними їм занепокоєннями - щастя і нагорода понад. Але якщо в родині розлад, обговоріть проблеми з чоловіком. Заздалегідь розподіліть обов'язки, і частіше діліться очікуваннями з приводу майбутньої прекрасне життя з маленьким чоловічком. Головне, не мовчіть, сподіваючись на уявне розуміння партнера коли триває ваша перша вагітність. Чоловікові теж вкрай складно усвідомити і підготується до народження малюка, він теж боїться, але теж чекає. Спільне випробування повинно тільки зближувати люблячі пари. Обговоріть матеріальне питання; вирішите, хто буде вставати вночі, щоб заспокоїти малюка; переконайтеся, що бабусі згодні іноді наглядати за дитиною; Уверьтесь у відданості улюбленого і завірте його в своїй. А після можете вступати в період приємного і хвилюючого очікування дитинки.

Страхи найчастіше викликані невідомістю, а тому радимо все дізнаватися, запитувати й запам'ятовувати. Пам'ятайте про любов, яка допоможе вам і вашій майбутній дитині впоратися з усіма негараздами і страхами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити