Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Стежимо за тим як міняється живіт перед пологами

Як відомо, живіт перед пологами опускається і це є одним з перших ознак того, що зовсім скоро почнуться самі пологи, тому дане явище вважається передвісником пологів. Але потрібно відразу відзначити, що опущення живота у всіх жінок відбувається по-своєму. Найчастіше у первородящих живіт перед пологами опускається вниз за 2-4 тижні, у повторнородящих за кілька днів або перед пологами. У даному випадку багато залежить від індивідуальних особливостей жінки і самої вагітності. Якщо живіт опустився значить організм готується до пологів.Щоб зрозуміти, чому відбувається опущення живота потрібно знати, що в організмі жінки під час виношування продукуються певні гормони, які відповідають за процеси, що відбуваються в організмі вагітної. В останні тижні дію гормонів слабшає і на зміну їм продукуються зовсім інші, які сприяють благополучному розродження. Головним є гормон естроген, адже саме під його дією відбувається підготовка плода і організму жінки до пологів.

В останні тижні плід в матці перевертається і займає зручне для народження положення (головкою вперед). При цьому він починає тиснути на органи малого таза, готуючись до виходу по родових шляхах. З цієї причини матка разом з малюком опускається вниз, а за нею і живіт перед пологами.

Опущення живота перед пологами помічають не всі, усе залежить від відчуттів, що випробовуються майбутньою мамою під час вагітності. Більшість жінок страждають печією і відрижкою, а ще на пізніх термінах може виникнути задишка.

Дані явища пояснюються тим, що плід піднімає її вгору, а вона в свою чергу тисне на органи черевної порожнини через діафрагму. У найпершу чергу дістається шлунку, з цієї причини жінка і переживає всі неприємні відчуття.

Коли живіт перед пологами опускається, вагітна зауважує, що пропадають неприємні відчуття і важкість, а ще істотно легше дихати. Але виникають інші неприємні симптоми, адже матка опускається вниз і починає тиснути на органи, які розташовуються в малому тазу (сечовий міхур, пряма кишка). З цієї причини виникають часті позиви в туалет, хворобливі відчуття внизу живота, а так само незручність при ходьбі і під час сидіння, та й до всього складно знайти зручну позу для сну.

У випадку, якщо жінці вдалося уникнути неприємностей з печією та іншими вищеописаними симптомами, то вона може помітити, що живіт перед пологами опустився тільки за непрямими ознаками. У випадку, якщо між животом і грудьми поміщається долоню, то живіт опустився, але показник досить приблизний.

Жінка незадовго до пологів починає відчувати наближення пологів, так як плід встановлюється в початкове положення і починає тиснути на шийку матки. Гормон естроген допомагає тканинам малого тазу (матки, шийки матки, піхви) стати еластичнішою і підготуватися до того, що при пологах їм доведеться розтягуватися. Тиск плоду на шийку матки ще більше посилюється, а це викликає вкрай неприємні відчуття, такі як тягнуть болі і часті позиви до сечовипускання. Так само можуть з'явитися «тренувальні» перейми, сам живіт перед пологами стає більш твердим.

Все це говорить про те, що скоро почнеться родовий процес. Проте не варто думати, що при появі перших описаних симптом необхідно терміново збиратися до пологового будинку. Потрібно просто повідомити лікаря, щоб він був в курсі змін. У випадку, якщо вагітність протікає нормально, то до пологів може пройти кілька тижнів.

Що робити, якщо живіт перед пологами опустився?

В першу чергу потрібно поставити до відома гінеколога, який веде вагітність. Після перевірити, чи всі речі готові для пологового будинку і підготувати все так, щоб у будь-який момент можна було взяти і відправитися в клініку.

Так само слід дізнатися, в який пологовий будинок ви ляжете і як до нього краще дістатися.

Уважно стежте за відчуттями, щоб не пропустити момент початку пологів.

Всі зроблені кроки дозволять спокійно дочекатися початку пологів і не хвилюватися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити