Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Правильний догляд за швами після пологів

Дуже багато сучасних жінки стикаються з розривами і розрізами промежини під час пологів. Причиною виникнення подібних проблем є недостатня еластичність тканин промежини, а ще неправильна поведінка при пологах, великі розміри голівки дитини і багато іншого.Шви після пологів накладають на промежину, з'єднуючи зовнішні і внутрішні тканини або на шийку матки та стінки піхви. Після такої процедури неодмінно будуть виникати болючі відчуття, оскільки тканини пошкоджені і як будь-які рани вони болять. В області промежини постійно відчувається натяг, а різкі рухи доставляють біль, при цьому така ситуація може триває до двох місяців, в даному випадку все залежить від числа швів, якості накладення, наявності інфекції і початку сексуального життя.

Догляд за зовнішніми швами

Правильний догляд за швами після пологів вимагає щодня проводити обробку швів за допомогою дезінфікуючих розчинів, наприклад, зеленка, марганець, перекис водню.

Крім того, якщо у вас є шви, то потрібно суворо дотримуватися правил особистої гігієни і міняти прокладку кожні дві години (в залежності від інтенсивності післяродових виділень). Підмиватися потрібно теж часто: зранку, перед сном, після кожного відвідування туалету. Після потрібно витиратися м'яким рушником насухо.

До того ж заборонено сидіти на протязі двох тижнів, а в деяких випадках на протязі місяця. Починати сідати потрібно плавно, спочатку на сідницю, яка протилежна боці з пошкодженнями. При цьому поверхня сидіння має бути жорсткою.

Слід обов'язково стежити за систематичним спорожненням кишечника. Багато жінок, якщо болять шви після пологів, бояться ходити в туалет, але це в свою чергу ще більше підсилює болі і створює додаткове навантаження на м'язи промежини. Необхідно обов'язково уникати вживання продуктів, які надають скріплювальний вплив. А ще корисно буде перед вживанням їжі приймати ложку рослинної олії, в такому випадку ви уникнете виникнення запорів. У певних випадках можна застосувати очисну клізму м'якої дії.

Щоб прискорити процес загоєння швів бажано застосовувати кварцову або інфрачервону лампу. А для пом'якшення шкіри рубця радять застосовувати спеціалізовані креми і гелі. Правильний догляд за швами після пологів передбачає систематичне змазування місць накладання швів обов'язково допоможе зменшити область утворення рубцевої тканини і полегшити неприємні відчуття.

У більшості випадків всі внутрішні шви не потребують будь-якої додаткової обробки, оскільки найчастіше їх накладають спеціальними розсмоктується матеріалами, але тим не менше слід уникати перенапруження, а так само різких рухів.

У разі, якщо болять шви після кесарева розтину, то слід обов'язково звернутися до гінеколога з метою визначення причини і призначення лікування. У нормі хворобливі відчуття повинні пройти за кілька місяців після операції, коли тканини відновляться.

Обов'язково щодня міняйте пов'язки і обробляйте шов антисептичними засобами. У перебігу першого часу жінці потрібно медикаментозне знеболювання до тих пір поки болю не стануть менш інтенсивними. Постійне носіння бандажа істотно знижує ризик пошкодження шва, а ще підтягує м'язи і зменшує дискомфорт. Протягом трьох місяців після пологів не можна піднімати вагу більше чотирьох кілограм.

Поява припухлості та будь-яких виділень в області швів може говорити про розвиток інфекційного процесу, в даному випадку потрібно звернеться за консультацією до лікаря, щоб він вчасно призначив лікування і ситуація не погіршилася ще більше. У разі наявності правильного та своєчасного догляду за швами, післяпологові шви добре заживають.

Додати коментар


Захисний код
Оновити