Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи потрібні вітаміни при вагітності

Загальновідомо, що при вагітності потрібні вітаміни і збалансованість харчування, щоб жінка могла забезпечити себе і дитину достатнім обсягом цінних речовин.

Сьогодні можна в будь-якій аптеці придбати спеціальні вітамінно-мінеральних комплекси для майбутніх мам, але бажано робити це за призначенням лікаря, який веде вагітність.

У даній статті ми поговоримо про вітаміни і мікроелементи, які необхідні жінці під час вагітності.Одним з найбільш важливих вітамінів для майбутніх мам є фолієва кислота. Вітамін В9 забезпечує повноцінне внутрішньоутробний розвиток малюка. Якщо цього вітаміну не вистачає, то можлива поява вроджених вад нервової трубки, що призведе до появи таких захворювань, як гідроцефалія та аненцефалія. Крім того через дефіцит фолієвої кислоти можуть з'являтися такі вроджені вади, як «заяча губа» і «вовча паща».

Лікарі радять приймати вітаміни В9 за кілька місяців до запланованої вагітності і продовжувати прийом протягом всієї вагітності. Природним аналогом фолієвої кислоти є фолат, він у великому обсязі міститься в бобах, горосі, спаржі, зелені, цитрусових (мандарини, лимони, апельсини). Так само фолат міститься і в інших продуктах харчування, а саме свіжі м'ясо, гриби, риба та злакові.

Важливий для вагітних піроксідін (вітамін В6), під час виношування дитини потреба в ньому зростає в кілька разів. Даний вітамін істотно зменшує прояв токсикозів при вагітності. Дефіцит цього вітаміну при вагітності в організмі може викликати порушення у функціонуванні нервової системи, анемію, різноманітні захворювання шлунково-кишкового тракту. Основним джерелом піроксідіна є горіхи, злаки, шпинат, капуста, картопля, полуниця, цитрусові. Але цей вітамін так само є в курячих яйцях, м'ясних продуктах, рибі.

При вагітності важливим вітаміном є так само токоферол. Він потрібен для забезпечення стабільного продукування жіночих статевих гормонів, які сприяють збереженню і повноцінному перебігу вагітності. Дефіцит вітаміну Е може призвести до виникнення гормонального збою, який призводить до викидня і передчасних пологів. Великий обсяг даного вітаміну є в нерафінованих оліях рослинного походження і проростках пшениці.

Важливий для вагітних і вітамін В12 (ціанокобаламін), який відповідає за ріст плоду і процес кровотворення. У разі нестачі в організмі цього вітаміну виникає анемія. Ціанокобаламін міститься в продуктах тваринного походження, а саме м'ясо, риба, дари моря, молоко, сир.

Аскорбінова кислота (вітамін С) теж потрібен під час вагітності. Оскільки він підвищує імунітет, добре зміцнює судини і покращує засвоєння поживних речовин. Найбільш велику роль прийом аскорбінової кислоти грає в останньому триместрі. Багато цього вітаміну є в цитрусових, смородині, шипшині, а так само зеленій цибулі.

За винятком вищевказаних вітамінів, для повноцінного розвитку малюка потрібні кальциферол (вітамін D), біотин (вітамін Н) і вітамін К.

Перший відповідає за формування кісткової системи, його багато в риб'ячому жирі, печінці тріски і грибах. Так само продукуванню вітаміну D сприяють ультрафіолетові промені.

Біотин забезпечує функціонування шкірного покриву, його дефіцит здатний викликати дерматит. Цей вітамін є в дріжджах, печінці, нирках, бобових. Вітамін К бере активну участь у процесах згортання крові, багато його в шипшині, шпинаті, капусті, томатах.

Крім того при вагітності жінка потребує вітаміну В1 (тіамін), який потрібен для забезпечення повноцінного функціонування серцево-судинної, а так само нервової системи, він є в злаках і горіхах.

Рибофлавін (вітамін В2) підтримує процес обміну речовин. Він є в молоці, шипшині, яйцях, абрикосах. Нікотинова і пантотенова кислоти беруть участь у процесах обміну речовин, а ще покращують кровообіг. Великий обсяг нікотинової кислоти міститься в м'ясі, молоці, яйцях, а так само борошняних виробах. Пантотенова кислота є в складі овочів і грибів.

Для забезпечення зростання і розвитку плаценти, а також відтворення еритроцитів у крові, вагітним потрібен вітамін А (ретинол). Але приймати його потрібно в помірному обсязі, оскільки надлишок цього вітаміну може спровокувати вади розвитку органів. Ретинол є в продуктах тваринного походження: риб'ячий жир, яєчний жовток і жири тваринного походження. Абсолютно нешкідливою формою вітаміну А є бета-каротин, так як він не провокує появу відхилень. Найбільше бета-каротину в овочах і фруктах жовтого, червоного, зеленого кольору.

Додати коментар


Захисний код
Оновити