Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Парацетамол при вагітності: за і проти

Досвідчені фахівці, настійно не рекомендують при вагітності приймати які-небудь ліки, особливо протягом першого триместру. Однак все ж бувають у житті ситуації, коли пнеться іншого виходу, з цієї причини доводиться прийняти жарознижуючий або знеболюючі препарати. В даному випадку добре може допомогти парацетамол. Парацетомол приймають при вагітності жінки, які страждають на простудні захворювання з високою температурою тіла. У випадку, якщо температура не піднімається вище тридцяти восьми з половиною градусів, то її не слід знижувати ліками, краще і розумніше буде випити настій цвіту липи або чай з малиновим варенням, бджолиним медом. У випадку, якщо температура піднімається вище тридцяти восьми з половиною градусів, то вагітній слід прийняти жарознижуючий засіб, так як захворювання переходить в небезпечну форму.До жарознижувальних засобів, які заборонено вживати при вагітності відносять аспірин, нурофен і інші нестероїдні протизапальні речовини, оскільки вони здатні спровокувати цілий ряд ускладнень для жінки і дитини.

Парацетамол при вагітності теж не є нешкідливим препаратом, оскільки він проходить крізь плаценту і впливає на плід, але при цьому на даний момент не відомо, щоб прийом парацетамолу вагітної викликав небудь ускладнень у матері і плоду. Тим не менше його заборонено приймати протягом тривалого часу, але пару прийомів не нададуть згубного впливу.

Бувають випадки, коли парацетамол приймають як знеболюючий засіб, наприклад, при наявності вираженої головна чи зубного болю.


Вплив парацетамолу

Парацетамол є знеболюючим, жарознижуючим засобом, який має легкий протизапальний ефект. Принцип дії протизапальної механізму полягає в придушенні утворення простагландинів, без яких просто неможливий запальний процес. Препарат успішно знімає жар, за рахунок впливу на центр терморегуляції, який розташований у гіпоталамуса.

Після прийняття парацетамолу, препарат швидко всмоктується в тонкому кишечнику і потрапляє в кров людини. Після цього відбувається його розподіл в тканинах і рідких середовищах організму людини, винятком є спинномозкова рідина і жирова тканина.

Далі препарат руйнується в печінці і успішно виводиться з організму з сечею під виглядом продуктів обміну. При цьому в деяких продуктах обміну є токсичні речовини, які здатні пошкоджувати тканини.

Приймати парацетамол при вагітності можна при наявності болю зубів, голови, м'язів, при травмах, опіках. А ще певний засіб успішно справляється з інфекційно-запальними захворюваннями самого різного походження, при яких наявна висока температура.

Препарат має різні назви: парацетамол, Калпол, Еффералган, панадол. Він може продаватися в таблетках, в порошку, в суспензії, в сиропі, в свічках.

Вагітним можна приймати парацетамол в таблетці з дозуванням 200 мг. Але краще віддавати свою перевагу розчинним формам парацетамолу, які діють істотно швидше.

Будьте вкрай обережними, приймаючи парацетамол при вагітності, тому що передозування може викликати цілий ряд серйозних побічних ефектів. Головними ознаками передозування є болі в шлунку, блювота. У разі, якщо виникли подібні симптоми, то слід негайно зробити промивання шлунка, прийняти активоване вугілля та звернутися до лікаря.

Враховуйте те, що парацетамол далеко не завжди можна поєднувати з іншими лікарськими засобами, з цієї причини, якщо вагітна приймає певний препарат, то необхідна консультація лікаря.

Препарат не можна приймати при вагітності жінкам, які мають підвищену чутливість до парацетамолу, а ще всім тим, хто має тяжкі захворювання печінки, порушення функціонування нирок, вроджені ферментативні розлади і які-небудь захворювання крові.

У разі, якщо приймати лікарські засоби не перевищуючи дози, то він буде чудово переноситися. Але можливі побічні явища у змісті крові, а саме: зменшення обсягу зернистих лейкоцитів, що призведе до зниження імунітету, зменшення обсягу тромбоцитів, що призводить до утворення метгемоглобіну.

Це вкрай небезпечно при вагітності, так як гемоглобін переносить кисень до тканин, а якщо він стає метгемоглобін, то тканини починають страждати від вираженого дефіциту кисню. Тривалий прийом великих доз може призвести до токсичного впливу на тканини печінки і нирок, а ще до появи алергічних реакцій.

Важливо: з будь-яким препаратом при вагітності потрібно бути вкрай обережною, а ще перед застосуванням обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Додати коментар


Захисний код
Оновити