Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що робити якщо мучать судоми при вагітності?

Найбільш поширеною проблемою зі здоров'ям, з якою часто стикаються вагітні є судоми ніг. Дане явище дуже неприємне, особливо, якщо судома, наприклад, застає вас на вулиці. У чому ж криється причина появи судоми при вагітності? Як вирішити дану проблему? На всі ці питання ми відповімо в даній статті.Найпоширенішою причиною появи судом при вагітності є дефіцит певних мікроелементів і вітамінів, наприклад, кальцію, калію, магнію, вітаміну В6. Дефіцит цей може бути результатом підвищеної потреби в мікроелементах через блювання і токсикозу при вагітності, так як в такому випадку організм втрачає мікроелементи. А ще причиною може бути незбалансоване харчування і безконтрольний прийом сечогінних препаратів з метою усунення набряків.

Крім того, судоми під час вагітності можуть говорити про зниженому рівні гемоглобіну (анемії), зниженні концентрації глюкози, варикозної хвороби вен. Але крім того судоми при вагітності можуть бути ознакою більш серйозних захворювань і ускладнень. З цієї причини в разі виникнення судом вагітна повинна обов'язково звернутися до кваліфікованого лікаря.

В першу чергу потрібно пройти консультацію у акушера-гінеколога, який веде вагітність, а вже він у разі потреби може призначити аналізи і направити вас до кваліфікованого фахівця. У випадку, якщо є серйозні захворювання, які викликають судоми, то лікар призначить лікування і дасть загальні рекомендації, які здатні зменшити згубні прояви.

Так само вагітним потрібно бути акуратними і піклується про своє здоров'я. Слід носити зручне взуття на невисокому і обов'язково стійкому каблуці. Добре допомагає масаж стоп за допомогою гумового масажного килимка або ж із застосуванням м'ячика, який слід катати ступнями.

Вагітній слід звернути пильну увагу на своє харчування, воно повинно бути систематичним і збалансованим. Фахівці рекомендують їсти часто, але маленькими порціями. А ще слід включити в свій раціон складні вуглеводи, наприклад, каші, вироби з борошна грубого помелу, фрукти, овочі. Так як вони добре захищають від надмірно різких перепадів цукру в крові. Радять так само включити в свій раціон продукти, що містять у складі калій, кальцій, магній.

У разі потреби лікар може призначити вагітної препарати, які містять певні вітаміни і мінерали. Однак зловживати вітамінними комплексами і сліпо купувати їх без рекомендації лікаря не можна, так як надлишок вітамінів і мінералів може згубно позначитися на вашому здоров'ї.

З метою профілактики розширення вен потрібно утримуватися від тривалого стояння на місці, а якщо все ж доводиться, наприклад, довго стояти в черзі, то періодично перекочуйтеся з п'яти на носок або вставайте на носочки, щоб привести в норму кровообіг в литкових м'язах.

Якщо жінку мучать судоми при вагітності, то вдома слід відпочивати, піднявши ноги і масажуючи литкові м'язи. При бажанні можна виконувати прості вправи (наприклад, обертати щиколотками), таким чином ви істотно поліпшите циркуляцію крові. Добре допомагає помірна навантаження, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі.

У випадку, якщо судоми несподівано вас застали, то потрібно надати собі першу допомогу. Якщо судома звела ногу, то потрібно сісти або хоча б на щось спертися ліктем, а свою ногу зігнути в коліні. У разі, якщо є можливість лягти, то лягайте і зігніть свою ногу.

Постарайтеся потягнути м'яз, яку звела судома, при цьому слід постаратися розслабитися і добре глибоко дихати. У разі, якщо спазм в литкового м'яза, то потягніть пальці ніг на себе, а після розслабте і знову потягніть. Коли ваша м'яз розслабиться, то акуратно і інтенсивно помасажуйте її, в напрямку від периферії і до центра.

Після треба походити, щоб активізувати кровообіг і полежати з піднятими ногами. Можна так само зробити на ногу теплий компрес.

Часто рекомендують при судомах при вагітності приймати теплі ванни, але слід бути обережною, оскільки якщо судоми зумовлені розширенням вен, то гаряча ванна може зробити згубний вплив на організм і ще більше погіршити ситуацію.

Судоми під час вагітності неприємні, але не варто панікувати, просто потрібно вжити заходів щодо вирішення цієї проблеми. Так як будь-які проблеми з здоров'ям жінки можуть позначитися і на дитині.

Додати коментар


Захисний код
Оновити