Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Прийом активованого вугілля при вагітності

При вагітності у багатьох жінок часто виникають різноманітні проблеми з шлунково-кишковим трактом. Причиною цього є вплив гормонів і здавлювання органів травлення через зростаючої матки.

Багатьох хвилює питання: чи можна в даному випадку приймати активоване вугілля? Слід розуміти, що органи травлення вагітних страждають через те, що в організмі продукується великий обсяг прогестерону.Цей гормон активно продукується при вагітності з метою придушення рухової активності м'язів матки, появи гіпертонусу матки, з метою попередження переривання вагітності.

Але, на жаль, прогестерон пригнічує руху гладких м'язів, всіх органів, які поруч знаходяться, а саме шлунка і кишечника. Саме з цієї причини вагітну турбують печії і запори, які стають причиною порушення травлення, здуття кишечника, призводять до появи кишкових колік.

Активоване вугілля є активним адсорбентом, який успішно осаджує речовини, а після виводить їх з організму людини. До того ж активоване вугілля в кров не всмоктується, оскільки діє лише в самому кишечнику.

У випадку, якщо у вагітної з'являються неприємні відчуття, турбує здуття живота, запор, то приймати активоване вугілля не можна, адже запор від цього стане ще сильнішим, що в свою чергу може призвести до непрохідності кишечнику.

Якщо у жінки рідкий стілець і здуття живота, то можна випити активоване вугілля при вагітності. Його прописує лікар у вигляді короткострокових курсів з подальшим відновленням нормальної мікрофлори за допомогою прийому лікарських препаратів, що містять колонії природних бактерій.

При незначному здутті живота, кишкових кольках, можна відразу прийняти дві таблетки, але це потрібно робити одноразово і звернутися до хорошого лікаря.

Побічні ефекти прийому активованого вугілля

Слід не забувати про те, що активоване вугілля адсорбує не тільки шкідливі, але й корисні речовини. З цієї причини з кишечника жінки можуть бути видалені білки, вітаміни, жири, гормони, ферменти. У разі, якщо приймати активоване вугілля постійно, то організму стане відчувати дефіцит цінних речовин, що в свою чергу неодмінно позначиться на організмі матері і малюка. Останньому цінні речовини потрібні для побудови нових тканин і розвитку.

Багато жінок приймають лікарські препарати під час вагітності, це потрібно обов'язково враховувати при прийомі активованого вугілля, оскільки він буде виводити їх. Між прийомом активованого вугілля та інших препаратів повинно пройти приблизно 3:00.

Протипоказання для прийому активованого вугілля при вагітності

Не можна приймати даний препарат при наявності виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки, виразкових процесів в кишечнику, кровотечі з шлунково-кишкового тракту.

Пам'ятайте про адсорбуючих властивості активованого вугілля, адже якщо приймаєте інші ліки, то їх дія буде зводиться до нуля.

Як приймати активоване вугілля

В даний час активоване вугілля випускають у вигляді капсул, порошку, пігулок, пасти. Застосовують його всередину, у вигляді водної суспензії або ж в таблетках. При проносі, метеоризмі, збільшеною кислотності шлунка, найчастіше, приймають по кілька грам три рази в перебігу дня. Також таблетки можна розтерти в порошок і приймати розчиненими в половині склянки води. Курс лікування активованим вугіллям при рідкому стільці і здутті живота становить один-два тижні, все залежить від призначення лікаря.

Активоване вугілля при вагітності є хорошим адсорбентом, але тим не менше фахівці не радять застосовувати його протягом тривалого проміжку часу. Вагітним жінкам можна приймати активоване вугілля тільки в разі, якщо його призначив лікар.

Додати коментар


Захисний код
Оновити