Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Передлежання плаценти при вагітності

У випадку, якщо вагітність нормально протікає, то плацента розташовується в матці жінки і не підходить надмірно близько до маткового зеву (вихід з матки, через який проходить дитина під час народження). Передлежання плаценти являє собою її неправильне розташування, тобто замість тіла матки плацента частково або ж повністю захоплює нижній сегмент матки.В даний час розрізняють декілька ступенів передлежання плаценти, а саме повне передлежання плаценти, при якому внутрішній зев цілком перекритий, неповне передлежання плаценти, коли внутрішній зев не цілком перекритий. У свою чергу неповне передлежання поділяють на: крайове передлежання (в такому випадку нижній край плаценти знаходиться на рівні краю внутрішнього зева) і бічне передлежання (в даному випадку край плаценти частково перекриває зев). При низькому прикріпленні плаценти, нижній її край розташовується на відстані менше п'яти сантиметрів від внутрішнього зіва, в перебігу другого триместру вагітності, а потім на відстані менше семи сантиметрів протягом третього триместру.

Причини подібного прикріплення плаценти безпосередньо залежать від стану організму жінки і особливостей плодового яйця.

Як відомо, плодове яйце прикріпляється до маткової стінки саме в тому місці, де для цього створені найсприятливіші умови. Головними чинниками сприяють прикріпленню плаценти в нижніх відділах є зміна маткової стінки (слизової оболонки матки). До цього призводить бічне передлежання плаценти, наявність хронічних запалень, будь рубцеві зміни в ендометрії після проведення абортів або ж певних операцій на матці, а так само таке неприємне захворювання, як міома матки. У місцях розташування вузлів створюються погані умови для прикріплення плаценти, аномалії або недорозвинення матки, багаторазові пологи, серйозні ускладнення під час післяпологового періоду, жінка старше тридцяти п'яти років.

Найпоширеніші симптоми передлежання плаценти під час вагітності

Основним симптомом є кровотеча, адже тканина плаценти в даному випадку просто не здатна розтягуватися, з цієї причини при розтягуванні матки певна частина плаценти відшаровується, що в свою чергу призводить до виникнення кровотечі, воно може бути мізерним або рясним.

 

Повне передлежання плаценти

Слід зазначити, що кровотечі з'являються раптово, найчастіше, без больових відчуттів, при цьому вони можуть припинитися, але по закінченні часу з'явиться знову. Саме це відрізняє їх від кровотеч, які пов'язані з перериванням вагітності, коли разом з кров'яними виділеннями наявні болі схваткообразного характеру. Які найчастіше виникають на початку третього триместру вагітності (двадцять вісім-тридцять два тижні) через скорочення матки або при пологах, при розкритті шийки матки, але поява кровотечі можливо і в більш ранні терміни, приблизно шістнадцять-двадцять вісім тижнів.

При цьому чим нижче розташовується плацента, тим раніше і рясніше кровотеча. Але в деяких випадках сила кровотечі абсолютно не відповідає ступеня передлежання плаценти. Наприклад, при повному передлежанні плаценти може бути незначна кровотеча, а неповне передлежання часто супроводжується рясною кровотечею. Головними чинниками, які сприяють появі кровотечі є: фізичне навантаження, піхвове дослідження, секс, підвищення внутрішньочеревного тиску при наявності запору, гаряча ванна, сауна.

Другим симптом передлежання є гіпоксія плоду, так як відлущилася частина плаценти не бере участі в системі матково-плацентарного кровообігу. При цьому ступінь гіпоксії безпосередньо залежить від площі відшарування плаценти і багатьох інших факторів.

Ускладнення

У разі передлежання плаценти часто відзначають загрозу переривання вагітності, так як підвищений тонус матки, виникають болі внизу живота і попереку. Крім того відстежується гіпотонія, тобто зниження артеріального тиску, що призводить до появи слабкості, а ще підвищує ризик непритомності і появи головного болю. Крім того, через постійну крововтрати у вагітних дуже часто розвивається анемія. А як відомо, даний стан вкрай згубно позначається на розвитку плоду, оскільки може спостерігатися відставання зростання, фето-плацентарна недостатність, неправильні положення (поперечне, косе, тазове передлежання). Все це в комплексі значно ускладнює або робить неможливим народження дитини без хірургічного втручання.

Спостереження та лікування

У разі, якщо поставлено діагноз передлежання плаценти, то жінка потребує ретельного нагляду. При наявності кров'яних виділень потрібне лікування, яке на термінах понад двадцяти чотирьох тижнів проводиться тільки в стаціонарах. Навіть якщо кровотеча припинилася, жінка залишається під наглядом до пологів. Лікування проводять у залежності від сили і тривалості кровотечі, можливе призначення суворого постільного режиму, прийом препаратів, що знижують тонус матки і добре покращують процес кровообігу. За наявності анемії жінки приймають препарати, які сприяють підвищенню рівня гемоглобіну. А з метою зниження емоційної напруги рекомендують пити заспокійливі засоби.

У разі, якщо кровотеч немає, то можна перебувати вдома. В даному випадку радять щадний режим, тобто слід уникати фізичних і емоційних навантажень, виключити секс. Більше відпочивати, гуляти на свіжому повітрі, добре харчуватися. Проносні засоби заборонені при передлежанні плаценти, тому, якщо мучить запор потрібно змінити свій раціон.

Пологи

У разі повного передлежання плаценти та відсутності кровотечі, проводять операцію кесаревого в плановому порядку на терміні вагітності 38 тижнів, оскільки природні пологи просто неможливі. Плацента в даному випадку розташовується на шляху виходу з матки і при спробі пологів відбудеться повна відшарування з розвитком сильної кровотечі, що загрожує летальним результатом для дитини і матері. Крім того до операції вдаються на будь-якому терміні, якщо є наступні проблеми:

- Передлежання плаценти, супроводжується сильною кровотечею, яке небезпечне для життя;

- Повторювані кровотечі призвели до анемії і гіпотонії, вони не усуваються призначенням спеціалізованих препаратів і поєднуються із серйозним порушенням стану дитини.

У випадку, якщо жінка з частковим передлежанням доносила дитину до терміну пологів, при відсутності кровотечі цілком можливо, що пологи відбудуться природним шляхом. При розкритті шийки матки на п'ять сантиметрів лікар визначить тип передлежання плаценти. При невеликому частковому передлежанні і незначних виділеннях проводять розтин плідного міхура. Після даної маніпуляції голівка опускається і пережимає кровоточать судини, тому кровотеча успішно припиняється. Цілком можливо завершення пологів природним шляхом, але при неефективності всіх заходів пологи завершують за допомогою хірургічного втручання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити