Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Антитіла в крові при вагітності - ще не привід для паніки

У більшості людей кров резус-позитивна, отже в ній міститься спеціалізований резус-фактор білок, який розташовується на поверхні клітин крові-еритроцитів. Наявність даного білка безпосередньо залежить від спадковості людини. Даний білок відсутній у маленької частини популяції, яку називають резус-негативною. Слід зазначити, що на здоров'я відсутність резус-фактора не впливає ні яким чином. Але в процесі виношування дитини несумісність крові матері (резус-негативної) і крові плоду (резус-позитивної) може призвести до резус-конфлікту. Якого не буде у випадку, якщо у матері резус-позитивна кров, а у дитини в свою чергу резус-негативна.Найчастіше несумісність у матері і дитини за резус-фактором і те, що виробляються антитіла, чи не небезпечно протягом першої вагітності, так як імунна відповідь не сильний, але проте бувають протилежні випадки, особливо на останніх місяцях вагітності. При наступних вагітностях імунну відповідь стає все сильніше і сильніше, оскільки у жінки з резус-негативною кров'ю продукується більше антитіл до резус-фактору її малюка. Дані антитіла проникають у кров плоду крізь плаценту, саме це явище і є резус-конфліктом, тобто гемолитическое порушення, яке здатне призвести до вельми неприємних наслідків, починаючи від захворювання жовтухою і до викиднів, народження недоношених і мертвонароджених. Але в даний час за рахунок нових методів лікування і нових ліків ризик того, що антитіла можуть нашкодити, успішно знижують.

Причини виникнення резус-конфлікту

У разі потрапляння резус-несумісної крові дитини в резус-негативну кров матері при пологах починається продукування антитіл і активація або імунізація організму матері на резус-позитивну кров. У разі, якщо антитіла одного разу утворилися, то вони будуть присутні все життя.

Попадання резус-несумісної крові плоду в резус-негативну материнську кров під час викидня, аборту, позаматкової вагітності, або якщо протягом вагітності у жінки траплялися кровотечі або вона отримала резус-позитивну кров під час переливання, в кожному із зазначених випадків продукуються антитіла і підвищується ризик ускладнень при наступній вагітності.

Крім того є маленький ризик того, що антитіла у резус-негативної жінки можуть виникнути в процесі проходження спеціальних інвазивних аналізів, які, найчастіше, проводять перед пологами, а саме амніоцентез і біопсія хоріона. У цих випадках кров дитини цілком може змішатися з кров'ю вагітної жінки.

Cімптоми того що могуть бути антитіла

Резус-несумісність без імунізації призводить до виникнення резус-конфлікту, якому властиві такі симптоми:

- Присутність в крові жінки антитіл до резус-фактору;

- Різноманітні гемолитическое захворювання дитини, які призводять до вираженої анемії, а отже і порушення функціонування багатьох органів і систем;

- Жовтяниця у новонародженого, анемія, гіпоксичні пошкодження мозку, серця (в деяких випадках можливий летальний результат).

Що робити?

По-перше до майбутньої вагітності та пологах потрібно готується заздалегідь. При першому візиті гінеколог зробить звичайний аналіз крові, щоб визначити групу крові (А, В, АВ або О) та наявність резус-фактора і дізнатися чи можуть у вас вироблятися антитіла. У разі, якщо кров резус-негативна, то лікар робить аналіз на наявність в крові антитіл до резус-фактору. У такому випадку відразу стане зрозуміло, чи проходила «активація» імунної системи резус-позитивною кров'ю. Даний аналіз слід обов'язково зробити до двадцять восьмого тижня вагітності, оскільки приблизно в цей час антитіла починають активно синтезуватися.

Якщо є припущення, що з'являться антитіла, то вам зроблять ін'єкцію анти-резусную імуноглобуліну на двадцять восьмому тижні.

Якщо були кровотечі при вагітності або проводили амніоцентез або подібні йому процедури, то введення анти-резусную імуноглобуліну проводять на сьомому місяці.

Імуноглобулін вводять знову через три доби після народження дитини і визначення його крові, як резус-позитивною. Ін'єкції анти-резусную імуноглобуліну успішно запобігають продукування антитіл до резус-фактору, завдяки чому наступні вагітності не викличуть яких ускладнень. Пам'ятайте про встановлені терміни і нагадуйте лікарю, щоб зробити все вчасно.

У разі, якщо у жінки та батька дитини резус-негативна кров, то неодмінно повідомте доктору, оскільки в даному випадку абсолютно не потрібно ін'єкція анти-резусную імуноглобуліну.

Пам'ятайте про те, що лікування за допомогою анти-резусную імуноглобуліну добре діє на вагітність, протягом якої його проводять. Захист триває на протязі приблизно дванадцяти-чотирнадцяти тижнів. При кожній вагітності резус-позитивним малюком треба повторювати лікування імуноглобуліном. Резус-негативним жінкам слід пам'ятати, що введення анти-резусную імуноглобуліну після викидня, позаматкової вагітності, аборту обов'язково, тому що від цього безпосередньо залежить виношування наступних вагітностей.

Що повинен робити лікар?

При першому відвідуванні фахівець визначає групу крові по резус-фактору. Якщо можливо, то визначає резус-фактор плоду вдавшись до амніоцентезу або біопсії хоріона. За допомогою аналізу крові на антирезусні антитіла стежать за наявністю і силою імунної відповіді організму жінки на резус-позитивну кров малюка. Якщо в крові жінки є антитіла, то лікар ретельно спостерігає за станом плоду. За рекомендацією фахівця проводять ультразвукове дослідження, аналізи крові, кордоцентез і так далі.

Ін'єкції анти-резусную імуноглобуліну проводять навіть у разі, якщо антитіл не виявлено, щоб заздалегідь запобігти їх появі.

У разі, якщо резус-конфлікт виник, то лікування включає внутрішньоутробне переливання крові плоду через пуповину (кордоцентез), за рахунок чого можна компенсувати анемію.

Спеціаліст визначає чи зможете ви доносити і народити в покладений термін або доведеться стимулювати передчасні пологи.

Після народження маляті проводять лікування жовтяниці, поміщаючи його під спеціалізовані блакитні лампи, але лікування потрібно не у всіх випадках.

Додати коментар


Захисний код
Оновити