Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Антибіотики при вагітності - абсолютно крайній захід

Більшість сучасних жінок знає про те, що під час вагітності вкрай небажаний прийом будь-яких лікарських засобів. Можна тільки дозволити собі прийом заспокійливих рослинного походження або но-шпу. Але іноді виникають ситуації, коли неможливо обійтися без прийому ліків. Саме в такому випадку може знадобитися прийом антибіотиків при вагітності, синтезованих мікроорганізмами і вбивають бактерій і багато іншого.Головне не займатися самолікуванням. Навіть якщо у вас є маса медичних книжок, призначати антибіотик вагітної може тільки кваліфікований лікар. Ні ні мама, ні подружка, ні форум вагітних, а тільки фахівець. При цьому він не тільки підбере ліки для вас, але і враховуватиме його вплив на малюка.

Серед антибіотиків багато препаратів, які можна приймати в процесі вагітності, при цьому їх безпечність доведена.

Антибіотики при вагітності успішно борються з бактеріями, але на віруси та інші організми вони впливають, з цієї причини немає ніякого сенсу приймати їх у разі наявності застуді або грипу. Допомога антибіотиків потрібно у випадках гострих інфекцій, але без призначення лікаря застосовувати їх строго заборонено. Тільки досвідчений фахівець може призначити препарат саме в тій дозуванні, яка вам підійде найкращим чином.

Без застосування антибіотиків не обійтися при наявності пієлонефриту при вагітності, запаленні легенів, гнійному бронхіті, ангіні, гнійних ранах і опіках, туберкульозі, хламідіозі і багатьох інших інфекційних захворювань.

Переважна більшість антибіотиків, які дозволені до застосування у вагітних безпечні для зростаючого малюка. А ризик, який пов'язаний з хворобою істотно вище, якщо її не лікувати. З цієї причини не відмовляйтеся від прийому препаратів.

Антибіотики не діють на віруси, з цієї причини немає сенсу лікувати ними грип, ГРВІ, ГРЗ. А ще вони не підходять для того, щоб «збити» високу температуру. У разі розладу кишечника допомогу антибіотиків теж не потрібно, хіба що у вкрай рідкісних випадках.

За час існування антибіотиків винайшли масу різновидів даних препаратів. Всі вони впливають на різноманітні види бактерій. Сьогодні є антибіотики у вигляді таблеток, але найдієвіші і безпечні вводять в уколах, так як препарати не засвоюються в шлунку.

Вплив антибіотиків на майбутньої дитини при вагітності

У разі, якщо антибіотики при вагітності призначений неправильно, то він може перешкодити і нашкодити розвитку ембріона. Особливо згубно їх застосування в першому триместрі, оскільки органи малюка перебувають у процесі формування і в даному випадку будь токсин може зупинити або серйозно порушити даний процес.

Про побічні ефекти препаратів відомо лікуючого лікаря. У разі, якщо ліки призначено грамотно, то ризик ускладнень зводиться до мінімуму, і він буде набагато менше, ніж ризик від погіршення хвороби.

Які антибіотики дозволено вживати при вагітності?

До дозволених антибіотиків належить група пеніциліну, а саме ампіцилін, амоксицилін, оксамп, амоксиклав і багато інших. Дані препарати не надають згубного впливу на плід і не уповільнюють розвиток. Застосовують їх у випадках, коли зараження відбулося чутливими до даних препаратів бактеріями.

Цефалоспорини:, цефтріаксон, цефазолін цефепім, Супракс і так далі. Ці антибіотики при вагітності не впливають на стан і розвиток плоду, хоча і проникають крізь плаценту. Призначають у випадках, коли інфекція викликана бактерією стійкою до пеніцилінів.

Еритроміцин, Вільпрафену, роваміцин відносяться до однієї групи, так само можна застосовувати під час вагітності. Вони не порушують розвиток плоду.

Сумамед, Зітролід, зи-фактор - це просто різні назви одного й того ж речовини. Застосовують ці антибіотики при вагітності у разі крайньої необхідності, коли інші антибіотики вже не надають необхідного дії.

Фурадонин дуже часто застосовується у жінок з метою лікування циститу. При вагітності дані антибіотики повністю заборонені в першому і третьому триместрі, можна приймати тільки в другому триместрі.

Метронідазол, прапори, трихопол, часто застосовують з метою лікування сечостатевих інфекцій та багатьох хвороб, які передаються статевим шляхом. Строго заборонено до прийому в першому триместрі, оскільки доведено, що препарат може провокувати порушення розвитку дитини. У другому і третьому триместрі, коли органи дитини його застосування цілком припустимо.

Гентаміцин застосовують лише при загрозі життю, наприклад, при зараженні крові. Він вимагає грамотного розрахунку дози, оскільки може спровокувати глухоту у малюка.

Заборонені до застосування антибіотики при вагітності

Тетрациклін, доксициклін заборонені, так як отруйні для печінки малюка і можуть накопичуватися в кістках.

Ципрофлоксацин, ципролет, ноліцін ушкоджують суглоби плоду, незалежно від терміну вагітності.

Фурагін, фурамаг, ерсефуріл надають потенційно згубний дію на дитину.

Левоміцетин (є в синтомициновой мазі, Левомеколь і спреї від опіків олазоль) надає дію на кістковий мозок плоду, а ще порушує функцію утворення крові.

Диоксидин здатний викликати мутації і відхилення розвитку дитини, це стало відомо після проведення експериментів на тварин.

Бісептол вкрай небезпечний, оскільки сповільнює ріст і розвиток, а ще істотно підвищує ризик виникнення вроджених аномалій.

Коли антибіотики варто вживати?

Антибіотики не діють на віруси, тому немає ніякого сенсу лікувати ними грип, ГРВІ та ГРЗ. Не можна так само приймати їх з метою профілактики, так як вони надають велике навантаження на печінку, якій доводиться фільтрувати непотрібні ліки.

Антибіотики не приймають з метою зниження температури. Її показники опускаються з тієї причини, що препарат призводить до загибелі бактерій, які викликали запалення.

Щоб знизити високу температуру розумніше застосувати жарознижуючі засоби, наприклад, парацетамол, що безпечний для дітей та вагітних. Аспірин і анальгін не є антибіотиками, але їх не варто застосовувати в процесі виношування, так як вони мають шкідливі побічні дії.

У разі розладу кишечника антибіотики не потрібно застосовувати, лише в дуже важких випадках. Розумніше прийняти «Смекту», активоване вугілля або поліфепан і намагатися побільше пити рідини.

Важливо: при вагітності потрібно намагатися зовсім відмовитися від прийому ліків, якщо така можливість є, оскільки будь-яка «хімія» згубно впливає і на жінку, і на дитину.

Але, на жаль в процесі виношування дитини, дуже часто виникає маса ситуацій, коли прийом ліків насправді необхідний, наприклад, серйозна ангіна, запалення легенів, пієлонефрит, травми. Відсутність лікування в даному випадку може погано позначитися на жінці і дитині. Наприклад, пієлонефрит без лікування може призвести до порушення функціонування нирок, а потім розвитку токсикозу, який у свою чергу може призвести до викидня.

Додати коментар


Захисний код
Оновити