Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Необхідність кальцію при вагітності

Якщо організм вагітної жінки відчуває дефіцит кальцію, це може негативно позначитися не тільки на її подальшому стані, але і на здоров'я малюка. Кальцій є необхідним і дуже важливим мінералом, без якого не може обійтися будь-який людський організм, в тому числі тільки зароджується.Організм майбутньої мами потребує великої кількості цього елемента, крім того кальцій при вагітності потрібен для нормального розвитку плоду, так що залишається тільки сподіватися на безперебійні та достатні «поставки» цього «будівельного матеріалу». Недолік кальцію тягне за собою цілий ряд проблем, які можуть зазнавати як мама,так і дитина.

 

У чому полягає небезпека дефіциту кальцію при вагітності?

Кальцію під час вагітності має вистачати не тільки для майбутньої мами, але і для її дитини, якщо розвивається плоду потрібно кальцій, він буде добувати його з єдино можливого джерела - організму мами, навіть якщо це буде на шкоду їй.Особливо багато кальцію потрібно в другому і третьому триместрах виношування дитини - в цей період у майбутнього малюка формуються кісточки і зачатки зубів - тут без кальцію ніяк не обійтися. Якщо дитина, яка перебуває в утробі матері не отримає потрібної порції «будівельного матеріалу», він змушений буде звернутися до резерву,тобто добрати бракуючий кальцій з кісток і зубів своєї мами. Досить часто жінці обходиться народження дитини набутими проблемами із зубами і раннім розвитком остеопорозу.

Недолік кальцію при вагітності веде і до виникнення інших ускладнень, серед них - судоми в литкових м'язах, підвищений тиск,ризик викидня або передчасних пологів, еклампсія.
Щоб уникнути цих недуг, які реально загрожують і майбутній мамі і її дитині, необхідно просто забезпечити достатній запас кальцію під час вагітності.

Як не допустити дефіциту кальцію при вагітності?

Для того щоб запобігти порушенням у мінеральному обміні, бажано вже на першому етапі лікування провести біохімічний аналіз крові на мікроелементний склад. Відразу стане ясно, яких мікроелементів і вітамінів, крім кальцію, не дістає в організмі. Лікар призначить відповідне лікування.Однак медикаментозне лікування - далеко не єдиний вихід при подоланні дефіциту кальцію.

Дуже важливо при вагітності дотримуватися правильного раціону харчування. Натуральні вітаміни і мінерали, що знаходяться в продуктах харчування, набагато швидше засвоюються організмом.

Продукти,збагачені кальцієм повинні складати основу меню майбутньої мами вже з перших тижнів вагітності. У раціоні обов'язково повинні бути кисломолочні продукти, бринза, м'які ропні сири, житній хліб, свіжі овочі і фрукти. Багато кальцію знаходиться в листових овочах зеленого забарвлення, однак у таких культурах як щавель, шпинат,буряк міститься щавлева кислота, що нейтралізує кальцій, тому вживання їх вагітною жінкою має бути суворо обмежена.

Є й такі мікроелементи, які допомагають кальцію при вагітності засвоюватися краще і швидше, тому, борючись з нестачею кальцію, бажано збагачувати організм і цими корисними речовинами.Йдеться про вітамін D, фосфорі і магнії, їх багато в риб'ячому жирі, печінці тріски, жовтках яєць. Ці продукти теж обов'язково повинні бути присутніми в раціоні вагітної жінки.

На засвоювання при вагітності кальцію впливає також і фізичне навантаження. Виберіть прийнятну для стану вагітності навантаження,і це стане ще одним важливим кроком у боротьбі з подоланням дефіциту кальцію. Найкраще вагітній жінці підійдуть плавання, гімнастика і йога.

Чи потрібні лікарські препарати при нестачі кальцію у вагітної жінки?

Якщо врахувати, що жінці, яка готується стати мамою, необхідна підвищена норма кальцію (близько 1500 мг), то стає ясно,що забезпечити її корекцією раціону досить складно. Тоді доводиться вдаватися до допомоги лікарських препаратів.

Коли стають явними симптоми недостатньої кількості кальцію в організмі (судоми в литкових м'язах, шаруються нігті, ламке волосся), то виникає необхідність термінового поповнення запасів важливого мінералу. Раніше з дефіцитом кальцію боролися за допомогою яєчної шкаралупи. Її максимально подрібнювали і приймали, запиваючи водою. Кальцій в яєчній шкаралупі, звичайно, є, але людським організмом він засвоюється дуже погано, тому ефект від такого ліки був мінімальний.

Сучасний фармацевтичний ринок дуже багатий на препарати, що містять кальцій,але проблема хорошого засвоювання їх організмом вагітною жінкою так до кінця і не вирішена. Для утримання кальцію в організмі необхідно паралельне вживання таких мінералів як магній, цинк, мідь, бор, марганець.

Додати коментар


Захисний код
Оновити