Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що очікувати на пізніх термінах вагітності

Пізнім терміном вагітності вважається період, починаючи з 25 тижня і до появи малюка на світ. Третій триместр для майбутньої мами є найскладнішим, але крім цього він ще і найважливіший для повноцінного завершення розвитку малюка.

Зміни в організмі майбутньої мами на пізніх термінах вагітності

Кожен наступний місяць вагітності для жінки, безумовно, є важче, ніж попередній. Це пов'язано і з гормональними змінами, і з психологічним станом жінки. З кожним місяцем через те, що дитина росте, збільшується в розмірах і матка, яка сильніше починає тиснути на діафрагму,тому жінці з часом стає складніше дихати на повні груди. Через це у майбутньої мами з'являється задишка, сильніше починає боліти поперек, набрякають кінцівки.На пізніх термінах вагітності живіт виростає до таких розмірів, що стає важко ходити, він заважає навіть сидіти або лежати. І не дивлячись на це,у жінки все одно залишаються її обов'язки, вона продовжує виконувати якусь роботу по дому. Але не потрібно забувати і про відпочинок, тому що з появою на світ малюка у жінки не буде ні хвилини спокою. Тому хоч на пізніх термінах вагітності потрібно якомога більше відпочивати.

На пізніх термінах вагітності внутрішні органи зміщуються,їх здавлює виросла матка, тому може виникнути дискомфорт в животі. У третьому триместрі багато жінок страждають від печії і нудоти, ночами може мучити безсоння, так як через велику живота жінка не може знайти зручного положення для себе. А вдень через збільшеного ваги та розміру живота майбутня мама може втрачати координацію.

На пізніх термінах вагітності груди теж змінюється. Вона збільшується, стає більш пружною, а із сосків виділяється речовина, дуже схожі не грудне молоко. Тільки називається воно молозивом і містить набагато більше вітамінів і білків, які особливо необхідні дитині в перші дні життя.

На пізніх термінах вагітності жінка часто відчуває судоми в ногах, кінцівки наливаються і стають дуже важкими. Приблизно в однієї третини майбутніх мам в цей період проявляється варикоз. Крім цього, в третьому триместрі через те, що матка сильно тисне на сечовий міхур, виникають часті позиви до сечовипускання.А в результаті збільшення розмірів живота і грудей на шкірі можуть з'являтися розтяжки.

Десь на 8 місяці плід опускається в малий таз. У цей період жінка відчуває полегшення, адже їй стає легше дихати, пропадає дискомфорт, та й загалом відчуває вона себе набагато краще, смакуючи той момент, коли на світ з'явиться її малюк.

На останньому місяці вагітності майбутня мама може відчути незначні скорочення матки. Хвилюватися з цього приводу не варто, в цей період це цілком нормальне явище. Такі «помилкові перейми» жінка може відчути в будь-який час і в будь-якому положенні.Тривалість таких скорочень на пізніх термінах вагітності зазвичай не більше хвилини і вони абсолютно не схожі на сутички при пологах. Такі сутички повинні пройти, якщо майбутня мама змінить становище і протягом деякого часу буде гладити свій живіт. Це діє дуже заспокійливо.

Зміни в організмі малюка на пізніх термінах вагітності

Протягом 25-26 тижня вагітності у дитини ще продовжує розвиватися головний мозок та легені. Вже до 28 тижня цей процес підходить до завершення і малюк починає бачити. На 31 тижні відбувається процес підготовки плода до пологів,тому він займає відповідне становище і знаходиться в ньому до появи на світ.

Якщо з правильним розташуванням плоду виникли проблеми, то в цьому випадку може допомогти відоме всім ще зі школи вправу «берізка», а також увага і турбота про майбутнє малюка,які неодмінно її відчує і позбавить маму від непотрібних переживань на пізніх термінах вагітності. Під кінець третього триместру жінці рекомендується постійно носити бандаж, так як він допомагає зберегти правильне положення плоду та й підтримує стінки живота, щоб вони ще більше не розтягувалися.На 32 тижні вагітності плід вже практично завершив свій розвиток, і з цього часу він починає просто рости і розробляти легені, щоб потім він зміг без праці дихати.

На 33 тижні дитина вже добре бачить і може розрізняти колір і смак.Тому на пізніх термінах вагітності не варто використовувати ароматизовані засоби по догляду за шкірою. Наступного тижня у дитини відбувається розкриття вушних раковин. Після 37 тижня дитина вже цілком життєздатний, у нього навіть є нігті на пальцях. У цей час у малюка починає утворюватися жировий прошарок,яка дозволяє підтримувати постійну температуру тіла після появи на світ. На 39 тижні активність дитини знижується, він починає більше спати.

Ознаки пологів

Наприкінці третього триместру вагітності жінка зазвичай вже готова до пологів. Однак існують деякі ознаки пологів, про які необхідно знати кожній жінці,особливо на пізніх термінах вагітності. По-перше, через те, що малюк поступово зміщується вниз, майбутня мама починає відчувати біль в паху, підвищується тиск на таз і пряму кишку. Крім того, на пізніх термінах вагітності виділень стає значно більше, ніж у попередні періоди.Перед самими пологами відбувається відходження навколоплідних вод. Якщо це сталося, необхідно відразу відправитися в пологовий будинок. За кілька днів до пологів майбутня мама може спостерігати виділення рожевого кольору. У цьому нічого страшного немає, адже при перших сутичках можуть полопатися дрібні судини.Коли жінка уважно ставиться до свого здоров'я протягом всієї вагітності, то на пізніх термінах дуже мала ймовірність виникнення ускладнень. Тому майбутня мама повинна піклуватися про себе і про свою дитину ще з моменту її зачаття, і тоді через 9 місяців на світ з'явиться Здоровенький малюк.

Додати коментар


Захисний код
Оновити