Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сучасні варіанти переривання вагітності

Існує безліч причин, за якими жінка не бажає або не має можливості народити дитину. На її вибір можуть вплинути багато факторів, як соціальні, так і обумовлені фізіологічними показниками її організму. Переривання небажаної вагітності - це дуже ризикований крок, на який вирішується жінка, тому така дія повинен здійснювати тільки кваліфікований лікар. Тільки в цьому випадку є велика ймовірність уникнути ускладнень після аборту, які можуть згодом привести жінку до повного безпліддя.

Сучасні варіанти переривання вагітності включають в себе такі види абортів як медикаментозний, міні-аборт і хірургічний аборт. Мета такої операції полягає в тому, щоб позбавити порожнину матки від плодового яйця. Існують певні терміни, після яких аборти недопустимі.У будь-якому випадку жінка, що зважилася на крок переривання вагітності, повинна неодмінно звернутися до гінеколога. Тільки доктор зможе оцінити стан здоров'я жінки, визначити термін вагітності, призначити комплекс аналізів, необхідних для обстеження. На підставі об'єктивного огляду та встановлення терміну вагітності, лікар-гінеколог визначить, який вид аборту максимально знизить ризик погіршення здоров'я пацієнтки.

Найнижчу ступінь небезпеки для жіночого організму представляє таке переривання як медикаментозний аборт. Однак існують деякі обмеження для його застосування - терміни вагітності не повинні перевищувати 7 тижнів. Такий тип аборту не вимагає хірургічного втручання, а заснований на прийомі фармацевтичних препаратів. Лікар індивідуально підбере препарат, який спровокує організм жінки до відторгнення плодового яйця.

Розглянемо наступний тип переривання - міні-аборт або аборт вакуумним методом. Для такого типу аборту також існує обмеження по терміну вагітності, як і при медикаментозному аборті - терміни вагітності не повинні перевищувати 7 тижнів. Суть його полягає в тому, що в порожнину матки вводять вакуумний відсмоктувач для видалення плодового яйця. Такий тип аборту здійснюється із застосуванням місцевої або легкої загальної анестезії протягом невеликого проміжку часу. Такий тип переривання вагітності можливий в амбулаторних умовах.

Сучасні варіанти переривання вагітності - хірургічний аборт. При такому типі переривання термін вагітності не повинні перевищувати 12 тижнів, а можливо і 22 за певних медичних показаннях, тільки тоді, коли попередні типи аборту застосувати неможливо. Такий тип аборту відноситься до хірургічних операцій, які повинні проводитися в стаціонарних умовах під загальним наркозом і спостереженням ряду фахівців, в тому числі і анестезіолога. При такому типі аборту відбувається вишкрібання плідного яйця з порожнини матки, його плаценти і слизової матки певним хірургічним інструментом під назвою кюретка.

Кожна жінка повинна знати про те, що існують певні терміни переривання вагітності, після яких аборт неможливий, якщо не існує медичних показників для здійснення його. По термінах проведення бувають ранні та пізні аборти. Ранній аборт вважається проведений до терміну вагітності в 12 тижнів. Якщо існують медичні або соціальні фактори, що не дозволяють жінці народити дитину, або вона того не бажає сама, то протягом 12 тижнів з моменту зачаття може бути проведений медикаментозний або міні-аборт (у терміні до 7 тижнів) або хірургічний.

З приводу пізніх строків переривання вагітності, які відбуваються з 13 тижня вагітності, слід сказати окремо. Після 12 тижня вагітності аборт може статися, якщо існують певні негативні соціальні фактори, які роблять факт народження дитини неможливим, або медичні, такі, що призведуть до загибелі плоду або загрожують життю матері, а також наявність важких патологій у плоду, які будуть несумісні з його життям після народження. Все ж попри це, жінка сама повинна дати згоду на аборт. До терміну в 22 тижня аборт ще можна провести хірургічним методом шляхом вискоблювання плідного яйця з порожнини матки, а після цього терміну жінки викликають штучно родову діяльність, і плід народжується природним шляхом.

Сучасні варіанти переривання вагітності, незважаючи на те, що проходять вони під наглядом кваліфікованих фахівців, не убезпечують жінок від різного роду ускладнень і явищ після аборту. Здійснюючи такий крок, жінка повинна усвідомлювати всю серйозність вчинку, так вона неодмінно піддається ризику залишитися безплідною, а в гіршому випадку позбутися життя. Тому ретельно вибирайте фахівця, так як від цього залежить ваше майбутнє. Якщо ваше рішення непохитно, не забувайте ставити доктору питання, від яких безпосередньо залежить ваше здоров'я. Лікар зобов'язаний надати вам повну інформацію про всіх можливих ризики та наслідки проведення такого втручання.

Кожному типу переривання притаманні характерні види ускладнень, які можуть відбутися після його здійснення. Найпоширенішим ускладненням медикаментозного аборту є не повністю вийшло плодове яйце. Такий вид ускладнення в будь-якому випадку вимагає проведення хірургічного втручання. У 5% випадках у жінок після медикаментозного аборту відкривається маткова кровотеча, яке можна зупинити тільки в умовах стаціонару. У будь-якому випадку, у період після аборту може виникнути сильне запаморочення, головний біль і біль внизу живота; з боку шлунково-кишкового тракту - нудота і блювота; різні алергічні прояви. З боку статевих органів можливе інфікування самої матки і сечової системи, а також їх запалення.

Також як і у медикаментозного переривання, у міні-аборту існує ймовірність неповного видалення плідного яйця або воно повністю залишається в порожнині матки. Закінчується це тим же хірургічним абортом, що і в попередньому випадку. Жінку після міні аборту переслідують також болі внизу живота в результаті скорочення матки, запальні процеси органів малого тазу, а також гормональні збої і збої в менструальному циклі.

Незважаючи на всі перераховані вище ускладнення, найбільш небезпечні для здоров'я і життя можуть бути після хірургічного аборту. Як і при попередніх типах аборту, може знадобитися повторне вискоблювання плідного яйця. Найгіршими наслідками можуть бути розриви стінок матки, рясні кровотечі, скупчення в матці рясного кількості крові, занесення інфекції в статеві шляхи, викликають гінекологічний сепсис.

Будь-який з типів переривання, яким би на перший погляд безпечним він не здавався, насправді є невзорвавшихся бомбою, яка може сильно підірвати стан вашого здоров'я не тільки фізичного, а й психічного. Аборт - це сильний стрес, особливо якщо ця вагітність перша. Фізіологічно зміни у вашому організмі не видно, одна ендокринна система вже перебудувалася на новий лад, а перериваючи вагітність ви як би раптово виключаєте всі функції організму, який повинен тепер знову перебудовуватися. Наслідки цього можуть бути самими різними: збої в менструальному циклі, чи не виношування або повне безпліддя, порушення роботи ендокринної системи, новоутворення молочних залоз, психічні розлади.

Перш ніж остаточно зважитися на такий вчинок, подумайте, може бути буде набагато радісніше ростити дитину і бути щасливою мамою, ніж все життя дорікати собі за такий необдуманий крок!

Додати коментар


Захисний код
Оновити