Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як розпізнати початок пологів?

Жінці дуже важливо вміти розпізнати початок пологів, щоб не панікувати і спокійно поставитися до цього важливого періоду. Уміння розпізнати початок пологів дозволить майбутній мамі вчасно схаменутися і викликати «швидку».

Сутички

Найчастіше розпізнати початок пологів допомагають сутички. Це регулярні скорочення матки, які приводять у результаті до відкриття шийки матки. Сутички зазвичай тривають по кілька секунд, потім хвилин 10 перепочинку, поки матка розслабляється.

Жінка під час сутичок відчуває, як її живіт напружується, стає твердим, а потім розслабляється. Так як перші сутички найчастіше проходять практично безболісно, то жінка їх і зовсім може залишити без уваги. Але з часом вони стають досить болючими, крім цього кожну сутичку супроводжує тягне біль в попереку або внизу живота. Чим ближче наближаються пологи, тим сутички стають частішими, час між ними скорочується. У цей період тривають вони теж не більше кількох секунд і в моменти розслаблення матки біль зазвичай проходить.

Жінки найчастіше надходять до пологового будинку, коли час між переймами становить менше 7 хвилин. Зазначимо, що якщо виникли рідкісні і не регулярні перейми з періодом розслаблення більше 20 хвилин, то це ще не привід метушитесь і збирати речі в пологовий будинок. Адже такі незначні скорочення матки можуть бути всього лише передвісниками пологів. Якщо вони не доставляють значно дискомфорту і не викликають ніяких побоювань, то жінка цілком може поки залишитися вдома, адже велика ймовірність того, що з часом вони припиняться. Такі скорочення матки виникають для того, щоб підготувати пологові шляхи. Якщо ж жінка під час навіть таких незначних сутичок починає сильно нервувати, не може впоратися собою, то в такому випадку краще зателефонувати лікарю, який готував вас до пологів. У рідкісних випадках сутички можуть тривати навіть більше 24 годин, а постійний біль занадто втомить жінку, що у неї навіть не залишиться сил, щоб тужитися під час пологів. У таких ситуаціях краще відразу ж розповісти про все лікареві, а він вже в свою чергу зобов'язаний призначити необхідні ліки.

Відходження навколоплідних вод

У деяких випадках розпізнати початок пологів допоможе відходження навколоплідних вод або їх підтікання. Таке трапляється у 15% жінок. Якщо у породіллі почали відходити води, то сутичок чекати не варто, необхідно відразу ж відправитися в пологовий будинок. Там лікар огляне жінку, оцінить, наскільки родові шляхи готові, а потім намітить подальші дії.

Навколоплідні води зазвичай прозорі і містять сировидним змащення плоду. Якщо води мають жовтий або зелений колір, то це може свідчити про якісь порушення. У таких випадках лікар повинен приділити особливу увагу стану малюка під час появи його на світло.

Жінки найчастіше просто не можуть не помітити відходження вод, адже вони відходять в досить великій кількості. Але іноді, коли вони підтікають, їх дуже легко сплутати з іншими слизовими виділеннями, яких наприкінці вагітності і так досить багато. Але звичайні виділення мають ряд особливостей. Наприклад, вони можуть з'являтися тільки вранці, а потім зникати. Підтікання навколоплідних вод відбувається зазвичай протягом усього дня. Тому, якщо у вас виникли якісь підозри, потрібно терміново звернутися до лікаря, який встановить природу цих виділень і при необхідності пропише необхідне лікування або справить госпіталізацію

Інші ознаки початку пологів

Крім перерахованих вище, є ще й інші ознаки, що дозволяють розпізнати початок пологів. Якщо у жінки сильно опустився живіт, то це явна ознака того, що голівка плода вже почала входити в малий таз. А значить, пологи вже не за горами. Крім цього, ознаки початку пологів можуть проявлятися у вигляді випинання пупка і значному зниженні активності малюка в утробі. Крім того, коли справа підходить до пологів, у жінки часто з'являється тягне біль в нижній частині живота або в попереку. Якщо ж у жінки на пізньому терміні з'явилися кров'яні виділення, то їй терміново потрібно звернутися до лікаря і пройти відповідне обстеження.

Додати коментар


Захисний код
Оновити