Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чому болить живіт при вагітності?

З тим, що болить живіт при вагітності стикається практично кожна жінка. З упевненістю можна сказати, що кожна жінка мріє стати мамою. І ось настає цей довгоочікуваний момент, і радості немає меж! Проте все ж почуття страху і невпевненості не покидає жінку навіть тоді, коли вона дізнається про вагітність. Найбільшим кошмаром вагітної жінки може стати невдала вагітність. Адже трапляється так, що дві смужки на тесті на вагітність можуть показувати і при позаматкової вагітності, яка є дуже небезпечною для здоров'я і вимагає термінового хірургічного втручання.

Нерідко така вагітність закінчується видаленням маткової труби, що згодом може привести жінку до безпліддя. Якщо у вагітної жінки починає боліти живіт, то не дивно, що її відразу охоплює паніка: а раптом вагітність невдала? Панікувати все ж не варто, а потрібно просто сходити на прийом до гінеколога. Хоча найчастіше у багатьох вагітних жінки є скарги на те, що болить живіт, на тягнуть болі в попереку, які можуть пояснюватися дуже просто: ваш малюк росте і набирає вагу, разом з цим збільшується навантаження на м'язи, що підтримують матку. Тому і виникають такі тягнуть болі.

Чому болить живіт при вагітності? На це питання існує маса відповідей. Причин чому болить живіт при вагітності дуже багато, і одна з них - це порушення режиму харчування, в результаті якого з'являються спазмується болі в області органів травлення. Вагітна жінка повинна вживати в їжу тільки свіжі продукти, легку їжу, ніколи не їсти перед сном, щоб уникнути появи кишкових колік, дисбактеріозу і метеоризму. Включіть у свій раціон харчування овочі, фрукти, відварне м'ясо і рибу, тоді у вас ніколи не буде виникати тяжкості в шлунку. Якщо ж таке з вами сталося, то прийміть активоване вугілля або легкий спазмолітик.

Якщо ж ваш раціон харчування складено правильно, і ви дотримуєтеся певного режиму, а живіт все ж болить, то це можна також пояснити зростанням матки. З її збільшенням в розмірах відбувається більший тиск на внутрішні органи, в тому числі і на кишечник, робота якого і так порушується у зв'язку з гормональними збоями. У результаті - болить живіт при вагітності, майбутню маму долають запори як наслідок порушення перистальтики кишечника. Вживання великої кількості рідини, цільнозернового хліба, овочів і фруктів, багатих на сиру клітковину, допоможе вирішити цю проблему.

Чому болить живіт при вагітності? Чи не є ці болі ознакою якого-небудь захворювання? Може бути і така неприємність. При гострому апендициті або кишкової непрохідності також може боліти живіт. У цьому випадку живіт болить так, що біль має невщухаючий, а навпаки наростаючий характер, супроводжуючись при цьому нудотою і блювотою, запамороченням і підвищеною температурою. Такого роду захворювання вимагає негайного звернення до лікаря.

Болить живіт при вагітності і тоді, коли це є провісниками мимовільного переривання вагітності. Болі мають переймоподібний характер, при цьому починаються в області живота і віддають у поперек. Напади не припиняються до тих пір, поки жінка не приймає знеболюючі препарати. Такого роду напади, як правило, супроводжуються кров'яними виділеннями. Консистенція їх може бути різною, колір варіюється від коричневого до яскраво-червоного. Якщо з вами таке сталося, терміново прямуйте до лікарні. Доктор обов'язково призначить вам всебічне обстеження і залишить у стаціонарі, щоб зберегти вашу вагітність. Звертатися до лікаря треба відразу як тільки болить щось і є виділення, тоді у вас є багато шансів, що ви виносите і народите здорового і міцного малюка в строк, а покладатися на те, що все пройде само собою - свідомо ризикувати життям вашого майбутнього малюка.

Болить живіт при вагітності і під час різких рухів, коли ви кашляєте або чхаєте, коли піднімаєте небудь важке. Вони короткочасні і швидко проходять. Це результат того, що ваші зв'язки і м'язи, що підтримують матку, починають розтягуватися під постійно зростаючим її вагою. Також такі болить живіт від напруги черевних м'язів. Доктор вам порекомендує побільше відпочивати, не робити різких рухів і не нервувати, тому що ніякої загрози вашій дитині немає. Але спостереження доктора і дотримання його рекомендацій обов'язково!

Якщо болить живіт і відчуття мають наростаючий характер, супроводжуються деякими іншими симптомами, такими як нудота, блювота або підвищення температури, терміново викликайте швидку допомогу. При вагітності жодна жінка не застрахована від таких захворювань, які вимагають термінового хірургічного втручання. Це може бути апендицит, холецистит, непрохідність кишечника та інші. На пізніх термінах вагітності виникає біль переймоподібний і що віддає у поперек, яка супроводжується виділеннями з кров'ю, то вона може бути свідченням передчасного відшарування плаценти. У цьому випадку негайно викликайте швидку допомогу. У стаціонарі вам призначать обстеження і лікування, яке в залежності від ступеня вашого захворювання буває досить тривало. Щоб уникнути передчасного відшарування плаценти і загрози викидня, не перенапружуйтеся фізично, не піднімайте тяжкості.

Чому болить живіт при вагітності - позаматкова вагітність. Це найстрашніший діагноз для жінки, яка мріє народити дитину. В основному таке відбувається з жінками, що мають певні проблеми і захворювання жіночих статевих органів. Причиною виникнення позаматкової вагітності може стати хронічне запалення, що веде до спайок маткових труб, і як наслідок їх непрохідності. Суть позаматкової вагітності полягає в тому, що запліднена яйцеклітина кріпиться не до порожнини матки а в матковій трубі, так як через спайок не може просунутися далі. Плодове яйце починає розвиватися, збільшуватися в розмірах. Ризик не звернутися вчасно до лікарні величезний, так як тест на вагітність при позаматкової вагітності показує позитивний результат. У результаті жінка може і не звернути особливої уваги на ниючі болі внизу живота, поки вони не стануть постійними і гострими. У результаті може статися розрив маткової труби і відкритися кровотеча. Якщо у вас з'явилися болі, що віддають у задній прохід, терміново зверніться до лікаря. На ультразвуковому дослідженні позаматкова вагітність проглядатися не буде, але якщо тест позитивний, то вам необхідно термінове хірургічне втручання. На ранніх термінах, якщо ще не відбувся розрив маткової труби, фахівці в багатьох випадках будуть боротися за збереження вашої дітородної функції. Існує безліч фактів, що після пластики обох труб жінки вдало могли завагітніти і виносити не одну дитину.

Ваше здоров'я і життя вашої майбутньої дитини залежить тільки від вашої свідомості. Не залишайте на самоплив стан вашого здоров'я, своєчасно звертайтесь до лікаря з хвилюючими вас питаннями і проблема, і тоді у вас є всі шанси виносити і народити здорову дитинку!

Додати коментар


Захисний код
Оновити