Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чому може боліти живіт після пологів

Чому може боліти живіт після пологів? Це питання задають практично всі жінки після того, як стали матусями. Особливо актуальний він для тих, хто вперше випробував на собі процес пологів. Як і під час вагітності, в процесі пологів з організмом жінки відбувається певна кардинальна трансформація. Природним є той факт, що після виходу плоду з утроби матері, жінка відчуває болі в животі, які будуть її переслідувати перші кілька днів після пологів. Однак існують болі в животі після пологів пов'язані як з фізіологічними процесами в організмі новоспеченої мами, так і з наявністю різних патологій.Нормальні фізіологічні процеси відновлення породіллі в перший тиждень після пологів можуть спровокувати те, що починає боліти після пологів. У процесі пологів залежно від розмірів плоду в тій чи іншій мірі відбувається пошкодження м'язової тканини, поява в ній мікротріщин. Якщо плід достатньо великий, то породіллі проводять епізіотомія, або вона отримує природні розриви піхви, які згодом зашивають. Природними є болі в промежині від гояться швів і мікротріщин. Такий біль характеризується різкими спалахами і локалізується внизу живота і промежини. Після остаточно загоєння швів і мікротріщин, така біль повинна повністю зникнути. Якщо ж процес пологів відбувався за допомогою кесаревого розтину, то відповідь на питання, чому може боліти живіт після пологів, очевидний. Дотримуйтесь рекомендацій доктора і доглядайте правильно за швом, через 2-3 тижні біль стихне.

Чому може боліти живіт після пологів, коли жінка прикладає дитину до грудей - ще один з найпоширеніших питань. Такі болі також відносять до фізіологічних. При годуванні дитини грудьми стимулюється викид гормону окситоцину, що допомагає в процесі скорочення матки. Кожен раз, коли матка скорочується, з'являється спазм. Такий біль переслідує народила жінку близько трьох тижнів, потім вона проходить. Чим більшу кількість разів прикладає жінка дитину до грудей, тим швидше протікає процес скорочення матки.

Розглянемо патологічні процеси, при яких у породіллі може боліти живіт після пологів. Дуже часто причиною таких болів може бути ендометрит, який простіше кажучи є запаленням слизової оболонки матки. Ймовірність отримання такої патології велика при абортах, важких пологах, пологах за допомогою кесаревого розтину (дуже високий відсоток) в результаті проникнення в порожнину матки різних вірусів (спірохет, мікоплазми, грибків). Така патологія супроводжується не тільки поява болю в животі, але і підвищенням температури і кров'яних виділень. У даному випадку негайний огляд гінеколога життєво необхідний, щоб уникнути розростання інфекції.

Ще одним патологічним процесом, в результаті якого може боліти живіт після пологів, є залишки посліду в матці. Після того, як породілля пройшла узі-дослідження, в результаті якого виявлено залишки посліду, їй буде показано вишкрібання. Цей процес робиться під наркозом і в точності копіює аборт. Після видалення з матки залишків посліду, у жінки в будь-якому випадку буде боліти живіт.

Боліти живіт після пологів може ще унаслідок того, що після пологів у жінки можуть різні хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, які в цей період рецидивують. Процес пологів - це безумовно великий стрес для організму жінки. Зазвичай після пологів багато матусі не хочуть нічого їсти, чим викликають у шлунково-кишковому тракті дисбаланс, який приведе до запорів і метеоризму, а відповідно і до болів. Щоб позбутися від них слід дотримуватися певного режиму харчування (краще потроху, але частіше) і з ретельністю підібрати продукти для свого щоденного раціону.

Краще, ніж ви самі, ваш організм не зрозуміє ніхто. Тому ви самі повинні стежити за його станом і як ніхто інший знати, коли біль може пройти сама, а коли слід негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Додати коментар


Захисний код
Оновити