Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Ознаки і наслідки позаматкової вагітності

Для того, щоб виявити ознаки і зрозуміти наслідки позаматкової вагітності, для початку потрібно дізнатися, як зароджується нове життя. Після того, як яйцеклітина запліднилася, вона через маткову трубу потрапляє в матку. Потім, вибравши найкраще місце, вона прикріплюється до нього і продовжує розвиватися. Цей процес носить назву «імплантація». Іноді запліднена яйцеклітина не проходить весь цей шлях і починає розвиватися далі в якомусь не призначеному для цього місці, наприклад, в матковій трубі. Зустрічаються навіть такі випадки, коли яйцеклітина прикріплюється до яєчника або ж просто залишається в черевній порожнині. Таке неправильне розташування заплідненої яйцеклітини називають позаматкової вагітністю.Ознаки позаматкової вагітності

Отже, давайте розберемося, які ж ознаки можуть свідчити про позаматкову вагітність. Іноді ознаки позаматкової вагітності абсолютно не відрізняються від симптомів звичайної вагітності. Зокрема, наштовхнути на думку про вагітність може затримка місячних. Однак під час затримки можуть з'явитися незначні кров'яні виділення, які при звичайній вагітності найчастіше свідчать про проблеми зі здоров'ям і збільшують вірогідність викидня. Під час позаматкової вагітності місячні можуть початися в термін, але крововтрата буде значно менше. Ще однією ознакою позаматкової вагітності є тягне біль внизу живота.

Наслідки позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність має дуже серйозні наслідки. Маткова труба не призначена для розвитку в ній плоду, тому в період росту дитини її стінки будуть розтягуватися, через що вона може просто розірватися. У результаті розриву ембріон разом з кров'ю потрапляє в черевну порожнину. У результаті переривання позаматкової вагітності може відкритися внутрішня кровотеча і виникає різкий біль. Крім того, жінка може випробувати сильний шок і впасти в обморок. Тому, у разі виникнення якихось підозрілих симптомів, необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

Як виявити позаматкову вагітністю

Зараз різні аналізи крові і тести на самому ранньому терміні можуть майже на 100% підтвердити або спростувати факт вагітності. Але для того, щоб виявити позаматкову вагітність, необхідно обов'язково зробити УЗД і бажано ультразвуковим датчкіом, який вводиться в піхву, так як він може показати більш точні результати. Якщо аналізи підтвердили вагітність, а ультразвукове дослідження не допомогло виявити плодове яйце в порожнині матки, то жінці найчастіше рекомендують лягти в лікарню, де вже проводиться додаткове обстеження, а в деяких випадках і оперують для того, щоб оглянути внутрішні органи і виявити якісь патології. Якщо ж під час операції підтверджується позаматкова вагітність, то її усувають. Раніше таку операцію, лапароскопію, робили тільки з метою видалення маткової труби, та ще й при цьому повністю розкривали черевну порожнину. З розвитком медицини такі операції стали набагато простіше, і тепер вони дозволяють через маленькі надрізи на животі дістатися до внутрішніх органів. Ця, зараз вже не складна операція, дозволяє витягти плодове яйце з маткової труби дуже акуратно, тому через час від операції практично не залишиться ніяких слідів. Крім цього, дана процедура дозволяє в разі необхідності повністю вирізати маткову трубу або зробити пластику.

Наслідки позаматкової вагітності

Для того, щоб швидко відновитися після операції, жінці знадобиться деякий час побути в лікарні. Після хірургічного втручання репродуктивна функція жінки повинна повністю відновитися, але для цього необхідно пройти медикаментозне лікування, походити на різні фізпроцедури. Навіть якщо в ході операції довелося видалити ділянку маткової труби, то решта її частина все одно потребує лікування. Без лікаря особливо не обійтися в тих випадках, коли виникало кровотеча.

Продовження статевого життя після позаматкової вагітності вимагає особливої уваги, тому слід серйозно підійти до вибору контрацептивів. Планувати наступну вагітність не рекомендується раніше, ніж через півроку після операції. А для того, щоб у майбутньому не зіткнутися з аналогічною ситуацією і уникнути інших проблем, жінці необхідно пройти курс фізіотерапевтичних процедур, приймати все, прописані лікарем, препарати. І тільки в тому випадку, якщо жінка буде дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, вона зможе відновити своє репродуктивне здоров'я і благополучно в майбутньому виносити і народити дитину.

Причини виникнення позаматкової вагітності

До причин позаматкової вагітності належать, в першу чергу, запальні захворювання, які жінка або не долікувалися, або настільки довго не звертала на них уваги, що інфекція призвела до зміни стінок маткових труб. Через запальних процесів їх скорочувальна здатність зменшується, і вони не можуть здійснювати повноцінну транспортування яйцеклітини до місця призначення, через що і відбувається позаматкова вагітність.

У рідкісних випадках на появу патологій вагітності впливає анатомічні особливості жінки, що виникли в результаті інфантилізму. Крім того, причиною позаматкової вагітності може стати і штучне запліднення або ж інші допоміжні технології, що дозволяють жінці завагітніти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити