Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що робити якщо турбують болі при вагітності?

Всі болі, які виникають внизу живота під час вагітності, сучасні фахівці поділяють на дві категорії, в першу входять акушерські болю, а під другу не акушерські.

До першої категорії відносять болю, які з'являються у жінок при позаматкової вагітності, відшарування плаценти і загрозу викидня. До другої категорії болю, які пов'язані з розтягуванням зв'язок, проблемами шлунково-кишкового тракту, з напругою м'язів черевного преса або наявністю будь-яких хірургічних захворювань.Унаслідок розтягування зв'язок, що підтримують матку може виникати біль у животі при вагітності. А все тому що плід збільшується і зв'язки істотно розтягуються, що в свою чергу викликає хворобливі відчуття при зміні положення, активному русі, кашлі. При цьому біль гостра, але короткочасна.

При виконанні будь-яких вправ можуть виникати болі, які пов'язані з перенапруженням м'язів черевного преса при вагітності. У даному випадку жінці слід розслабитися і відпочити.

Частою причиною можуть бути спазми кишечника та шлунка, які з'являються через погане харчування, вживання газоутворюючих продуктів, переїдання. Найчастіше вони проявляються тупими розпираючий болями протягом декількох годин.

Крім того причиною сильного дискомфорту внизу живота можуть бути запори. Адже під час вагітності відбувається уповільнення перистальтики кишечника, а до всього посилює проблему ще й тиск зростаючої матки.

Переймоподібні болі при вагітності в нижніх відділах живота і попереку відзначають при загрозі викидня, при цьому можуть бути кров'янисті виділення. При загрозі викидня жінку треба терміново направити в лікарню. 

Позаматкова вагітність, частіше за все, виявляється сильними болями. У даному випадку біль віддає в пряму кишку і ногу, з'являється блювота, непритомний стан, виділення. При появі подібних ознак слід негайно викликати швидку допомогу, так як в даному випадку допоможе лише лікар.

Швидкої допомоги вимагають болю при відшаруванні плаценти, яка може початися після травми живота, перенапруги, при наявності таких захворювань, як гіпертонічна хвороба, токсикоз і багато інших

Так само консультації лікаря та оперативного втручання потребують всі гострі захворювання органів черевної порожнини, наприклад, апендицит, кишкова непрохідність, панкреатит. У даному випадку болю мають наростаючий характер, а ще супроводжуються нудотою, рідким стільцем, блювотою, вираженою слабкістю і підвищенням температури тіла у вагітної.

Гострий апендицит під час виношування дитини починається різким болем у животі при вагітності, яка набуває ниючий характер і переміщається туди, де на даний момент у вас розташований апендикс. У даному випадку можливе посилення болю в положенні лежачи на правому боці, в результаті тиску вагітної матки на запалену вогнище. При істотному погіршенні загального стану, прискорене серцебиття, появі задишки, здутті живота можна припускати перитоніт.

При циститі виникають наступні симптоми, а саме тягне біль і відчуття тяжкості над лоном, яке посилюється при наповненні сечового міхура і досягає найбільшої інтенсивності при завершенні сечовипускання. Гостра ріжучий біль поєднується з прискореним сечовипусканням, виділенням сечі малими порціями, до того ж можлива поява крові.

За наявності будь-яких болів в області живота у вагітної потрібно обов'язково звернутися до лікаря або ж викликати додому швидку допомогу. Тоді є всі шанси на успішне вирішення проблеми.

Додати коментар


Захисний код
Оновити