Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Інфекції при вагітності - сигнал небезпеки

Всі погодяться з тим, що будь-яке неприємне явище при вагітності викликає більше переживань, ніж у звичайному стані, так як під загрозою не одна життя, а вже дві.

Найбільш неприємним явищем для майбутніх мам є інфекції. Деякі жінки вважають за краще взагалі уникати розмов про інфекціях при вагітності, а інші навпаки приділяють занадто багато уваги таким темам, паникуя без приводу. Намагайтеся не впадати в крайнощі, а просто спокійно вивчіть інформацію, щоб мати уявлення про можливі небезпеки і у випадку необхідності відразу звернутися до кваліфікованого фахівця за допомогою.Всі відомі на сьогодні інфекції, які небезпечні під час виношування дитини, можна умовно розділити на два види, а саме ті, які небезпечно підхопити до вагітності і ті, які представляють загрозу, виникаючи під час виношування дитини.

Вітрянка

Як відомо, деякими хворобами краще перехворіти до періоду дорослішання. Адже деякі інфекційні хвороби, що протікають в дитячому віці безневинно, для вагітних становлять велику небезпеку.

У разі, якщо ви перехворіли в дитинстві, то вже є антитіла, які не дадуть захворіти в дорослому віці.

Найменш потенційно небезпечної, на думку сучасних фахівців, є саме вітрянка. Так як дана хвороба тільки в рідкісних випадках проходить непомітно, та й до того ж кожна людина майже завжди знає, перехворів він у дитинстві даним захворюванням. Та й до всього вітрянка в дев'яноста відсотках випадків саме дитяча хвороба. Так само вона характеризується відносно невисоким ризиком ураження малюка.

Але проте вітряна віспа відноситься до категорії «інфекції, небезпечні при вагітності», якщо вона виникла до двадцятого тижня вагітності, до пологів або після них.

Ризик існує завжди і лише фахівець здатний визначити, як його звести до мінімуму.

Краснуха

Дане захворювання протікає з менш вираженими ознаками в дитячому віці і більш вираженими в дорослому. Дівчатка, які перенесли краснуху в дитячому віці, надійно захищені від даної інфекції під час вагітності, так як після захворювання формується стійкий імунітет.

У разі, якщо імунітету немає, то вагітна жінка повинна всіма способами захистити себе від інфекції, так як вона відноситься до категорії небезпечних при вагітності. Є певна закономірність, чим раніше термін, на якому вагітна заразилася краснухою, тим більше ризик ураження плоду.

Найбільш простим і доступним способом захисту від краснухи є вакцинація, яку можна робити до вагітності. Крім того потрібно уникати контактів з хворою людиною, враховуючи існування інкубаційного періоду і те, що хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Усім жінкам, які не хворіли на краснуху слід бути вкрай обережними.

Токсоплазмоз

Дуже небезпечна під час вагітності така інфекція, як токсоплазмоз. Вся справа в тому, що вона представляє реальну загрозу для плоду і може не виявлятися зовні, а значить ні жінка, ні лікар не знатимуть про дану проблему.

Під час планування вагітності потрібно здати аналізи на токсоплазмоз. У разі, якщо за результатами аналізів будуть виявлені антитіла до інфекції, то це говорить про те, що жінка вже була заражена токсоплазмозом і під час виношування дитини їй дана проблема зовсім не страшна. У разі, якщо антитіл до токсоплазмозу немає, то слід прийняти всі необхідні заходи, щоб захистити себе і дитину від зараження.

Головними переносниками токсоплазмозу є представники котячих, тому всім вагітним, які не хворіли токсоплазмозом потрібно обмежити спілкування з кішками. Так само потрібно бути акуратною у вживанні м'яса, воно має бути добре проварені або просмаженим, а овочі, фрукти, зелень добре вимитими.

Цитомегаловірус

Дана інфекція становить небезпеку як під час вагітності, так і до неї. Про наявність інфекції жінка може навіть не здогадуватися, але її загострення або придбання при вагітності можуть бути вкрай небезпечними.

На думку фахівців найбільш небезпечним є первинне інфікування, менш небезпечним загострення вже наявної інфекції. Щоб запобігти інфікуванню під час виношування дитини потрібно пам'ятати, що цітамегаловірус передається через слину, кров, сперму. Якщо під час планування вагітності виявлений цітамегаловірус потрібно обов'язково зміцнити імунітет з метою запобігання загострення інфекції.

Герпес

Інфікування в першій половині вагітності генітальним герпесом може призвести до викидня, а в другій половині до появи будь-яких вроджених аномалій.

У разі наявності інфекції, безпосереднє інфікування плоду може відбуватися двома шляхами, через плаценту і під час пологів. За певних обставин показано кесарів розтин з метою запобігання зараження під час проходження родових шляхів.

Плануючи вагітність потрібно позбутися таких проблем, як молочниця, хламідіоз, мікоплазмоз, гарднерельоз та інші не приємні діагнози.

Етап планування дуже важливий і далеко не всі пари його проходять. У разі, якщо за результатами аналізів виявлено інфекції, які небезпечні під час виношування дитини, то потрібно зайнятися їх лікуванням.

Самолікування в даному випадку заборонено, оскільки може призвести до згубних наслідків. Лікар, який веде вагітність повинен обов'язково призначити адекватне лікування, яке зведе до мінімуму всі ризики.

Додати коментар


Захисний код
Оновити