Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Нудота при вагітності - як допомогти собі?

Для багатьох вагітних нудота є невід'ємним супутником процесу виношування. Швидше за все немає жодної жінки, яка не чула про таке явище, як токсикоз. Найчастіше, він проявляється на ранніх термінах, одним з його ознак є нудота. Даний симптом проявляється у вагітної вранці після пробудження, але може супроводжувати її на протязі всього дня, посилюючись після обіду і перед сном.

У більшості нудота при вагітності проявляється на ранніх термінах з причини гормональної перебудови організму. Приблизно після чотирнадцяти тижнів вагітності нудота сама пропадає, але проте є випадки, коли нудота супроводжує жінку протягом всієї вагітності. У разі, якщо нудота починається на пізніх термінах, то потрібно відразу ж звернутися за консультацією до фахівця, в даний період вагітності вона може бути ознакою гестозу, а він є дуже небезпечним ускладненням для жінки і малюка.На ранніх термінах прибрати нудоту неможливо, але зате можна суттєво зменшити. Так як в іншому випадку ви просто не зможете займатися своїми справами. Слід розуміти, що універсального методу усунення нудоти при вагітності просто не існують, але дотримання певних правил безсумнівно допоможе прибрати нудоту. У першу чергу потрібно зробити свій спосіб життя максимально здоровим і переглянути раціон харчування, разом ці заходи посприяють отриманню потрібного результату.

Вагітній жінці потрібні тривалі прогулянки на свіжому повітрі, а якщо ще й нудить, то це важливо удвічі. Щоб усунути нудоту при вагітності, потрібно проводити на відкритому повітрі не менше двох годин, спати потрібно теж у добре провітрюваному кімнаті, а ще уникати прокурених приміщень, так як загострюються рецептори нюху, а значить на багато запахи реакція загострюється, потрібно звести до мінімуму подразники.

Ще один дуже важливим кроком на шляху усунення нудоти під час вагітності є повноцінний сон і зниження фізичних навантажень. Втома, дефіцит сну, стреси все це ще більше підсилює нудоту при вагітності, а отже їх потрібно обов'язково усунути. На ранніх термінах вагітності рекомендується якомога більше часу проводити в лежачому положенні, особливо після прогулянки.

Помірні навантаження та відвідування басейну можуть теж допомогти, але перед цим потрібно обов'язково проконсультуватися у хорошого лікаря. Гімнастика для вагітних і йога добре насичують організм киснем, що в свою чергу зменшує прояви нудоти. Природно, якщо нудить, то складно виконувати вправи, але фізичні навантаження швидко нудоту «вбивають», а ще дуже корисні для здоров'я, оскільки підтримують організм в тонусі. 

Їсти при нудоті не хочеться, але проте доведеться. Потрібно тільки переглянути раціон харчування, щоб позбавиться від нудоти. При цьому є потрібно часто, але маленькими порціями. Перевагу бажано віддати білкової їжі, з'їдена на сніданок яєчня, кисломолочні продукти, сир добре захистять від нудоти. А ось всі продукти, які скорочують концентрацію цукру в крові на час вагітності необхідно повністю виключити з раціону.

До даних продуктів відносять макарони, цукор, цукерки. Крім того в раціон потрібно ввести продукти, які багаті вітаміном групи В6 (банани, бобові, зернові). Всю жирну і смажену їжу потрібно забути, точно так само, як кава і міцний чай.

Найкращими напоями будуть фруктові, а так само трав'яні чаї, негазована вода, натуральні соки (обов'язково свіжі). Добрими помічниками в боротьбі з нудотою стануть відвари трав, що поліпшують травлення, наприклад, відвари на основі м'яти, кропу, ромашки. Рідини потрібно випивати в день достатній обсяг, приблизно пару літрів, пити потрібно в перервах між прийомами їжі. Так ви уникнете зневоднення, яке викликає не тільки нудоту, але й головний біль.

Хорошим засобом, який сприяє усуненню нудоти при вагітності є спокійне пробудження. Багато жінок, які вже виховали дітей, кажуть, що добре допомагає з'їдений відразу після пробудження сухарик, печиво, яблучко. Для цього продукти потрібно заздалегідь залишити біля ліжка ще з вечора. Так само добре допомагає випитий прямо з ранку чай, потрібно зробити кілька ковтків відвару трав (імбир, м'ята, меліса), щоб прибрати нудоту.

Так само можна з дозволу свого лікаря вдатися до застосування спеціалізованих гомеопатичних препаратів, дозволені до застосування під час виношування дитини. Але, так як в даний період не можна приймати більшість коштів, слід суворо дотримуватися рекомендацій фахівця. Щоб повністю переконатися в безпеці гомеопатичного засобу, краще попередньо отримати рекомендації досвідченого фахівця.

Додати коментар


Захисний код
Оновити