Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Лікування геморою при вагітності

Багато вагітні стикаються з такою проблемою, як геморой. При цьому, якщо він з'явився під час вагітності, то і після пологів він ні куди не дінеться і буде як і раніше доставляти дискомфорт. У деяких випадках гемороїдальні вузли можуть почати ще більше випадати або не вправлятися, тоді ситуація ще більше ускладнюється.

Під час виношування дитини заборонені навіть малоінвазивні втручання з метою лікування даного захворювання. З цієї причини доведеться обходитися виключно консервативними методами.Вагітність загострює і прискорює перехід даного захворювання в іншу стадію, тому після пологів геморой прогресує.

Причини появи геморою при вагітності

У більшості випадків геморой при вагітності з'являється при напруженні і надмірному фізичному навантаженні. У вагітної підвищується внутрішньочеревний тиск і знижується тонус прямої кишки, що ще сильніше погіршує становище. Пізніше під час пологів через підвищене навантаження захворювання загострюється.

З метою запобігання прогресування геморою при вагітності потрібно застосувати малоінвазивні методи лікування, які не порушують стан жінки і не впливають на здоров'я під час грудного вигодовування.

Через малоактивного способу життя під час виношування дитини може виникнути гіподинамія, сприяє застою венозної крові, а в такому випадку розвивається тромбоз вен і обов'язково виникає геморой.

Як правильно лікувати геморой при вагітності?

Під час виношування дитини лікувати геморой на початкових стадіях можна за рахунок коригування дієти і режиму гігієни. У даному випадку найголовнішим є нормалізація стільця, адже вагітні часто страждають запорами, які власне і сприяють появі геморою. Якщо своєчасно вдатися до профілактики, то проблему геморою можна успішно запобігти.

Якщо турбує геморой при вагітності, потрібно ввести в раціон фрукти, овочі, крупи, злаки, які містять у своєму складі великий обсяг рослинної клітковини. А ще корисно буде вживати молочнокислі продукти, так як вони покращують процес травлення. Від м'ясних продуктів слід відмовитися, так як в них міститься великий обсяг білка, який призводить до появи запорів. Під час вагітності потрібно звести до мінімуму вживання жирів рослинного походження, кави, гострої їжі і приправ. 

Дуже важливий хороший гігієнічний догляд промежини, так як він певною мірою запобігає появі геморою у жінок при вагітності. Треба взяти за звичку, після кожної дефекації в обов'язковому порядку промивати промежину і область анального отвору. Крім того корисно буде проводити ванночки з настою ромашки, а так само марганцівки в сидячому положенні.

Пізні стадії даного захворювання при вагітності лікують за допомогою медикаментозних засобів, які виписує лікар-проктолог. А ще проводять вищеописані профілактичні дії, все в комплексі успішно зупиняє розвиток хвороби.

Локальне застосування лікарських засобів успішно виключає розвиток побічних ефектів і не робить ніякого згубного дії на плід.

У даному випадку застосовують свічки, мазі, крему до складу яких входять знеболюючі, протизапальні і судинозвужувальні компоненти.

При важких стадіях розвитку геморою при вагітності вдаються навіть до хірургічного втручання. Особливо тоді, коли гемороїдальні вузли випадають, а їх вправлення неможливо. Найчастіше так відбувається при гострому запаленні і обмеженні гемороїдальних вузлів.

У більшості випадків до хірургічних методів лікування геморою вдаються після пологів, а от під час виношування дитини краще обійтися консервативними методами лікування.

У разі, якщо у жінки є симптоми запалення і тромбози гемороїдальних вузлів, то спочатку призначають консервативне лікування. Після якого можна провести видалення, енуклеацію тромбів, лікування за допомогою спеціальних мазей. Після припинення запального процесу можна вдатися до видалення геморою малоінвазивним методом (латексне лігування кільцями, інфрачервона коагуляція).

Додати коментар


Захисний код
Оновити