Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як позбутися від болю в спині після пологів?

Дуже часто молоді мами скаржаться на біль у спина після пологів. Болі, а так само виражені неприємні відчуття в плечах, шиї, попереку можуть викликати безліч причин, які виникли під час вагітності, пологів і після них. Наприклад, великі навантаження викликані надмірно тривалим носінням дитини на руках, а ще зміщення осі хребта під час вагітності, надмірне розтягнення м'язів живота і спини. Навіть якщо пологи не змусили сильно страждати, все одно цей процес виявилося сильним стресом для попереку і крижів.



Причини болю в спині після пологів

Під час вагітності м'язи живота розтягуються у довжину і ширину, в результаті цього поперекові м'язи коротшають, а це деформація поперекових м'язів призводить до появи западини, в той час як живіт випинається вперед. У такому положенні спини під час підняття важких речей або виконанні нахилів виникають виражені хворобливі відчуття і питання як позбутися болю в спині після пологів.

Причинного хворобливих відчуттів є так само розтягнення тазових м'язів при пологах, особливо тоді, коли плід великий або жінка діяла неправильно при пологах. Великий ризик випробувати біль у спині після пологів у жінок, чия фізична підготовка була поганою і до вагітності. А у тих жінок, які займалися спортом до вагітності, а в період вагітності робили спеціальну гімнастику, значно рідше болить спина після пологів. Досвідчені лікарі-ортопеди кажуть про те, що всі ті, хто до вагітності страждав викривленням хребта, мають більше шансів на проблеми з больовими відчуттями після пологів.

Крім того причиною болю в спині після пологів можуть бути різноманітні родові травми. Найчастіше такими травмами називають зміщення стегнових суглобів, а так само хребців попереку. Найбільший ризик отримати такі проблеми у жінок, що мають надмірну масу тіла і у жінок, які не підготовлені до пологів. Тобто ті, які не знали і не застосовували техніку правильного дихання і не брали полегшують пози, не слухалися вказівки лікарів-акушерів. У разі, якщо родова травма була серйозною, то неодмінно буде потрібно оперативне втручання, але цілком можуть допомогти і методи консервативної терапії. У будь-якому випадку необхідно звернутися в спеціалізовані медичні центри з метою усунення наслідків травми.

Як усунути біль у спині після пологів?

Щоб полегшити свій стан потрібно вдатися до фізіотерапії, мануальної терапії, занять ЛФК і так далі. Під час лактації більшість лікарських препаратів протипоказані, з цієї причини лікарський курс призначається вкрай рідко. У разі, якщо у вас болить спина після пологів, то ні в якому разі не потрібно терпіти і лікувати проблему застосовуючи бабусині кошти, набагато розумніше буде звернеться до лікаря і розповісти про симптоми.

У післяпологове час жінка повинна дозовано проявляти фізичну активність. Але потрібно обов'язково виключити всі заняття важкою працею, тому як в перебігу найближчих п'яти місяців м'язи вашого живота і спини будуть дуже слабкими і природно уразливі. Необхідно систематично робити зарядку, а фізичні вправи і навантаження збільшувати поступово і повільно, щоб не нашкодити ще сильніше і без того слабкому організму.

Корисні рекомендації

Нижчезазначені правила прийдуть на допомогу, якщо вас турбують болі в спині після пологів.

1. Перед тим як брати маля на руки, потрібно присісти, при цьому намагайтеся спину тримати прямо, переміщаючи таким чином тяжкість на ноги, але не на спину, а потім можете повільно підніматися.

2. Не навантажуйте спину, краще відрегулюйте висоту пеленального столика і ліжечка або в разі потреби замініть їх на інші, а ванну для маляти взагалі бажано ставити на спеціальну підставку, щоб вам було зручніше.

3. Обов'язково обмежте носіння дитини на руках, коли він спокійний, краще сидите поруч з ним або носіть в слінгу.

3. Підберіть найбільш зручну позу для годування, при бажанні можна підкласти подушки, годувати в положенні лежачи на боці або сидіти в зручному кріслі.

4. Робіть регулярно гімнастику.

5. Обов'язково приведіть вагу в норму, оскільки зайві кілограми ще дужче збільшують біль у спині. Тоді здоров'я відновиться і ви залишите всі проблеми в минулому.

Додати коментар


Захисний код
Оновити