Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні властивості риби судак

Корисні властивості риби судак різноманітні. Судак - неймовірно смачна риба і цінується за своє біле, смачне і головне - пісне м'ясо. Калорійність даної риби порівняно низька, містить у собі безліч білка і мало жирів, ось саме з цієї причини підходить фактично всім, хто бажає відчути корисні властивості риби судак.Судак - хижа риба, належить до сімейства окуневих. Голова має загострену форму, тіло подовжено і трохи стисло з боків. Покритий дрібною лускою, почасти луска мається на голові і хвості. Плавці усіяні безліччю цяток, перший плавець на спині колючий. У даній риби відносно великий рот, в ньому безліч меленьких зубів, на щелепах розташовуються ікла. Райдужка очей жовта, досягає довжини приблизно 35 сантиметрів. Але зустрічаються і більші особини, довжина яких сягає метр, був також відзначений рекордний вага двадцять кілограмів. Серед сімейства окуневих судак найбільший.

Судак є теплолюбної рибкою, досить чутливий до наявності кисню. Мешкає судак у великих і обов'язково чистих озерах, уникає забруднених водойм, зарослих річок, тіховодья, мулистого дна. У пошуках водойм, які були б багаті на корм, може досить часто змінювати місце свого проживання. У більшості випадків мешкає судак у глибоких місцях, де дно піщане або глинисте. На поверхні водоймища з'являється лише під час нересту або в процесі охоти.Мелкіе судаки збираються в невеликі зграї, середні групками до 10 штук, а великі мешкають окремо.

Корисні властивості риби судак

Звернемося до корисним якостям риби, містить вітаміни А, С, Е, РР, вітаміни групи В, а ще містить багато білків, які важливі для повноцінного життя організму. Також в даній рибі є важливі елементи такі як: фтор, кобальт, молібден, цинк, мідь, натрій, кальцій, калій, сірка, фосфор, хлор, магній, йод, залізо, марганець, хром, нікель.

З усіх зазначених вітамінів і елементів судак особливо насичений вітаміном РР, калієм, сіркою, фосфором, фтором, кобальтом, йодом, хромом, що проявляє корисні властивості риби.

Вітамін РР потрібно для повноцінного білкового та вуглеводного обміну, знижує концентрацію холестерину, а отже запобігаючи формуванню тромбів і закупорювання кровоносних судин. Даний вітамін вимагаємо для повноцінного функціонування головного мозку і нервової системи, він сприятливо впливає на травну, серцево-судинну системи, на ШКТ. Вітамін РР підтримує повноцінне стан шкіри, зір, значно поліпшує кровообіг, сприяє активному виведенню токсинів накопичилися в організмі, регулює функціонування надниркових залоз, а також щитовидної залози.

Фосфор, також міститься в даній рибі, бере активну участь в утворенні і рості кісток і зубів, сприяє повноцінному клітинному зростанню, нормалізує функціонування нирок, а ще допомагає організму засвоювати вітаміни і перетворювати їжу в необхідну енергію. Фосфор сприятливо впливає на функціонування серцево-судинної і центральної нервової системи, на загальний обмін речовин, розумову і м'язову діяльність. Як самі бачите, цінні якості даної риби, просто життєво необхідні для здоров'я.

Сірка - також важлива складова тканин і клітин організму, включаючи м'язову, кісткову, нервову тканини, а ще шкіру, волосся і нігті людини. Сірка нормалізує кисневий баланс, обмінні процеси, концентрацію цукру в крові. Чудово зміцнює імунітет, благотворно впливає на нервову систему, має цінні протиалергічні та протизапальні якості, підсилює результативність дії вітамінів В1, В7, В5, N. Даний елемент, наявний у складі судака, сприяє виведенню наявних шлаків і жовчі та реалізує корисні властивості риби. Підсилюють засвоюваність сірки фтор, залізо, молібден, які є у складі рибки судак.

При систематичний споживанні в їжу судака калій нормалізує функціонування серця і серцевий ритм, функціонування нервової системи, а ще водно-сольовий баланс. Калій вимагаємо для функціонування м'язів, судин, нирок, печінки клітин мозку, і багато чого іншого. Калій виводить зайву воду, знімає набряклість, перешкоджає виведенню сечі. Перешкоджає накопиченню солей натрію в клітинах організму, чудово знижує стомлюваність.

Фтор бере участь у формуванні скелета, сприяє швидкому зрощенню кісток у разі переломів, робить зуби стійкими до ураження карієсом.

Йод впливає на функціонування щитовидної залози, бере участь в обміні речовин, позитивно впливає на психічний і фізичний розвиток, на нервову, серцево-судинну, кістково-м'язову і звичайно ж статеву системи. Вкрай важливий для повноцінного фізичного розвитку дітей, які теж можуть відчути корисні властивості риби судак.

При систематичний споживанні судака відновлюється повноцінна концентрація цукру в крові. Хром, наявний в Судаку покращує метаболізм, допомагає виводити накопичені токсини.

Кобальт в складі судака мається на дуже великому обсязі. Даний елемент нормалізує діяльність підшлункової залози, наднирників, сприяє формуванню еритроцитів, підвищує імунітет. У комплексі з марганцем попереджає формування ранньої сивини, покращує стан волосся. Після захворювань сприяє швидкій регенерації тканин, клітин. Крім того, він бере активну участь в обміні амінокислот, у синтезі кислот.

Як бачимо, в рибі судак присутня маса цінних елементів і вітамінів, без яких неможлива повноцінна життєдіяльність організму, з цієї причини настійно радимо включити в свій раціон дану рибу. Рецептів приготування в нинішній час існує безліч, можна вибрати на будь-який смак. Спробуйте рибку, і зможете по достоїнству оцінити її смакові якості та корисні властивості, пам'ятайте про її цінні властивості і вони безсумнівно, принесуть вам користь.

Додати коментар


Захисний код
Оновити