Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Риба минтай: корисні властивості

Риба минтай (корисні властивості численні) є найпоширенішою тріскових рибою в Тихому океані, її виловом займаються від півострова Корея до Баренцева моря. Довжина минтая становить приблизно п'ятдесят сантиметрів, однак великі особини можуть досягати і метра в довжину і важити при цьому півтора кілограма. Минтай є найціннішою промислової рибою, її можуть застосовувати для приготування будь-яких страв. Але в нашій країні м'ясо минтая не користується попитом, велику актуальність має саме його печінка, в жирі якій великий обсяг вітаміну А. Слід сказати, що вітаміну А в печінці минтаю в рази більше, ніж в печінці тріски.

У даній статті ми і поговоримо про цінні якостях даної риби. Риба минтай робить благотворний вплив на слизові оболонки і шкіру, щитовидну залозу, травну і нервову систему, минтай є відмінним антиоксидантом і регулятором концентрації цукру в крові. І це не вся інформація про цінні властивості даної риби. Щоб зрозуміти всю цінність даної риби, слід перерахувати всі її корисні елементи. Частка вказана у відсотках на сто грамів продукту від добової потреби в даному елементі.

Вітамін А (1,5%) неймовірно цінний для зору, допомагає запобігти курячу сліпоту. Крім цього, захищає органи дихання від інфекцій, піклується про здоров'я шкіри, зміцнює кістки, волосся, ясна та зуби. До слова, вітамін А фахівці призначають при прищах. Так риба минтай проявляє корисні властивості.

Вітамін РР (23%) приводить в норму травлення, бере участь у диханні клітин, обміні білків, які регулюють нервову систему. Допомагає риба минтай при лікуванні таких хвороб, як атеросклероз, пелагра, захворювання ШКТ, виразка шлунка.

Кобальт (150%) сприяє відновленню крові, синтезу білків, призводить а норму вуглецевий обмін в організмі. Кобальт, наявний в минтай, в рази покращує засвоєння заліза організмом і тому часто застосовується для лікування анемії. У процесі перетравлювання їжі шлунок може всмоктати до 50% від отриманого обсягу, з цієї причини слід обов'язково включити в свій раціон дану рибку.

Йод (100%) - єдиний з мікроелементів здатний підтримувати функції щитовидної залози і брати участь у продукуванні нею важливого гормону тироксину, а також виявляти корисні властивості минтая. Даний гормон контролює активність обміну, впливає на водно-сольовий, жировий, а також вуглеводний обміни. Йод безпосередньо пов'язаний з нашими статевими залозами і гіпофізом. Без цього елемента не зможе обійтися фізичний і психічний розвиток. Тироксин бере участь і в діяльності ЦНС, також відповідальний за емоційний тонус, регуляцію функціонування печінки і всієї серцево-судинної системи.

Фтор (17,5%) потрібно для костообразованія і процесів формування зубної емалі, а ще важливий для стимуляції імунітету і системи кровотворення. Незамінний при формуванні скелета і репаративних процесів у разі переломів. Споживання фтору є відмінною профілактикою сенільного остеопорозу.

Хром (110%) бере участь у регуляції ліпідного, а також вуглеводного обміну, підтримує толерантність до глюкози, є хорошим засобом профілактики цукрового діабету. Тому корисні дієтичні властивості, якими пишається риба минтай. незаперечні. Зменшує потребу в інсуліні, приводить в норму концентрацію цукру в крові. Хром активує ферменти, які відповідають за зберігання, передачу і власне реалізацію спадковості.

Калій (16,8%), точно як і натрій, допомагає формувати буферні системи, які запобігають зрушення в реакції середовища, відповідає за їх стабільність. Фактично весь калій знаходиться всередині клітин, підвищення його концентрації в деяких процесах виводить натрій міститься в організмі. Крім того, сполуки калію добре виводять з організму рідину. З цієї причини калієві дієти настійно рекомендують застосовувати у разі ниркової і серцево-судинної недостатності, а ще для поліпшення сечовиділення.

Фосфор (30%) бере участь у процесах окостеніння і теж виявляє корисні властивості минтая. Потрібно для фортеці і повноцінної структури зубів, нігтів, а також кісток. Його з'єднання відіграють важливу роль у функціонуванні серцевих, а також скелетних м'язів, потових залоз, функціонуванні головного мозку. Він потрібен для засвоєння глюкози і її подальшої трансформації в енергію. Задіяний у системах, які відповідальні за регуляцію кислотно-лужний балансу.

Сірка (17%) потрібно для здоров'я нігтів, волосся і, звичайно ж, шкіри. Приймає участь у підтримці кисневого балансу, який забезпечує повноцінне функціонування мозку. З вітамінами групи В бере участь у метаболізмі організму. Входить до вміст амінокислот, які складають наші тканини. Важлива сірка і в процесі виділення жовчі печінкою, і під час боротьби з різноманітними інфекціями. Даний елемент тонізує шкіру і робить волосся красивими здоровими.

Внесіть у свій раціон такий чудовий продукт, як риба минтай, цінні якості якого складно переоцінити.

Додати коментар


Захисний код
Оновити