Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні якості м'яса птиці

Корисні якості м'яса птиці відомі багатьом. Головною причиною незбалансованого харчування є дефіцит білка. Вирішити цю задачу не так вже й складно - потрібно просто вживати в їжу побільше м'яса птиці. У даній статті ми розповімо про корисні якості м'яса птиці. Виявляється, птах не тільки дешевше яловичини і свинини, але і набагато корисніше їх. Страви, приготовлені з м'яса птиці, виходять з м'яким ніжним смаком. А деякі частування з м'яса птиці навіть можна назвати делікатесними. Приміром, паштет із гусячої печінки «фуа-гра» та «качка по-пекінськи». Найрозкішніші і вишукані ресторани світу неодмінно включають в меню м'ясо різних птахів. Але перше місце все одно займає звичайна курка.Наші предки знали корисні властивості і готували курку і на вугіллі, і в глиняних горщиках, і на рожні. Особливою популярністю у російських купців користувалася тушкована курка, приготовлена з капустою і яйцями, збитими на молоці. Товстосуми цінували також курей, фаршированих яловичиною. А ось Пожарський котлети з курячого фаршу любили всі без винятку. За деякими даними, домашня курка сталася від дикої курки, батьківщиною якої є Стародавня Індія. Люди одразу ж оцінили всі переваги такого дієтичного м'яса і взялися за розведення різних порід. На сьогоднішній день їх відомо понад 600.

У дореволюційній Росії спеціально вгодована курка називалася не інакше, як пуляркой, м'ясо цього птаха активно використовував громадське харчування. Сьогодні ж особливо цінується м'ясо бройлера. Ці вгодовані двомісячні курчата важать близько 2 кг. Їх можна і смажити, і варити. Раніше бройлерів називали курчат, приготованих на рожні або просто смажених. Насправді, відрізнити курчати-бройлера від звичайного зовсім неважко. По-перше, він набагато крупніше, у нього добре розвинені м'язи, тому і форма грудей у нього, як у дорослої птиці округла. А ось звичайний курча кілька «постройнее», його груди має довгасту форму, а також твердий і випирає кіль. Відрізнити курчати від курки може і за кількістю жиру. Якщо підшкірний жир є лише в нижній частині живота, то значить, перед вами курча-бройлер. При його жарінні можна обійтися і без жиру. У оборочках його набагато більше, ніж у грудках. Можна довго говорити про корисні якості м'яса птиці.

Корисні властивості м'яса птиці: індіанський півень

Коли слідом за «ніжками Буша» до нас з-за океану стали завозити індичатину, продавці воліли рубати її навпіл, адже багато господинь навіть не припускали, що можна робити з цілою тушкою. У Північній Америці цей птах живе з давніх пір. Вирощувати і розводити її індіанці навчилися давно.

Якщо м'ясо курки прийнято вважатися досить корисним і дієтичним, то м'ясо індички - подвійно. Але воно і коштує набагато дорожче. В індичці не так багато жиру - корисні властивості м'яса птиці. Тому для того, щоб блюдо в підсумку не виявилося сухуватим, потрібно його присмачити вершковим маслом.

Корисні властивості м'яса птиці: пернаті годувальники

Гусак для нас - уже майже що екзотика. Це дуже жирна і досить великий птах, яку цілком готують вкрай рідко. Цінується в наш час гусяча печінка. А все через велику кількість жиру. З неї роблять такий делікатес, як паштет «фуа-гра». Найсмачнішим визнаний страсбурзький. Ще древні греки для отримання великої і жирної печінки примусово відгодовували гусака, знаючи корисні властивості м'яса даної птиці. Але сьогодні в багатьох країнах Європи законодавчо заборонено примусове Відгодівля.

А ось качка є більш звичним для нас варіантом. Вона популярна не тільки в Росії, але і в Європі, і в країнах Азії. Перше, що спадає на думку, - це, безсумнівно, «качка по-пекінськи». Це коли беруть качку і підвішують її над багаттям, який був розлучений дровами фруктових дерев. У підсумку птах виходить просто незвичайною. У неї з'являється блискуча хрустка шкірочка, а м'ясо пахне чудовими фруктовими ароматами.

Корисні властивості м'яса птиці: екзотичні гості

На російському ринку недавно з'явилася вельми нетрадиційна для наших країв «пташка» - американський страус. Це птах у висоту може досягати 2, 5 м. При цьому, страус однаково добре може переносити і морози, і жару. Якщо раніше страуса тримали виключно заради красивого оперення, то тепер багато хто встиг оцінити і його м'ясо. Благо його досить багато. Адже доросла особина важить близько 130 кг.

Якщо ще зовсім недавно більшість росіян воліло отоварюватися птахом на ринках (це дешево, та й вибір великий), то тепер ми хочемо нагодувати свою сім'ю не тільки смачно, але ще і якісно, що гарантує м'ясо цього птаха. Ринки в цьому плані довіри не викликають. Тому все частіше ми вирушаємо за м'ясом птиці та супермаркети та універсами. Нехай ціни там і вище, зате вибір дуже великий: імпортне або вітчизняне, охолоджене або заморожене, розділене на частини або у вигляді цілих тушок. Варто відзначити, що останнім часом помітно зменшився обсяг імпортних поставок. Адже до нас з-за кордону зазвичай призводять заморожене м'ясо птиці. А ось в секторі більш якісної охолодженої і свіжої продукції карт-бланш безпосередньо у вітчизняних виробників. Дуже популярна в наш час перероблена птах, особливо це стосується напівфабрикатів. Це можуть бути палички, нагетси, сосиски, фарш. Всього більше 130 найменувань.

Сьогодні багато людей, які мають приватні подвір'я, зайнялися розведенням індичатини. Адже у змісті ця птиця обходиться зовсім недорого. Крім того, всі чули про її корисні якості. Єдине, що стримує попит на м'ясо птиці, - це ситуація, пов'язана з пташиним грипом. Чи потрібно його боятися? За твердженнями фахівців, не варто. Але лише в тому випадку, якщо ви будете купувати перевірену продукцію. У більшості випадків вірус вражає ту птицю, що вирощується в частому секторі, де немає ветеринарів. А ось на великих фермах птах захищена від проникнення різних інфекцій. Якщо ж ви все рано побоюєтеся і хочете перестрахуватися, тобто на 100% ефективний спосіб боротьби з вірусами - смажте або варіть м'ясо птиці до повної її готовності, не вживайте в їжу сирих яєць. А ножі і обробні дошки обробляйте окропом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити