Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Харчування хворого

В організації харчування хворих, які перебувають у стаціонарі, приймають участь і медичні працівники, і звичайно ж працівники харчоблоку. Кваліфікований фахівець, що здійснює обстеження і лікування, призначає певну дієту. Загальне щоденне керівництво по харчуванню хворих становить лікар-дієтолог, який і несе відповідальність за правильне складання і застосування прописаних дієт, крім цього, надає і консультативну допомогу лікарям відділень в підборі харчування для їх пацієнтів.

Безпосереднє керівництво роботою харчоблоку (контроль за якістю, приготуванням їжі, доставкою) лежить на дієтсестра. Роздачу їжі здійснюють тільки лише після зняття проби черговим лікарем. Їжа на харчоблоці готується відповідно порціонніку, який кожен день становить головна сестра. При складанні, головна сестра підсумовує порціоннікі, які надходять із відділень і з приймального покою на хворих, що надійшли за ніч.

Доставку їжі виробляють централізовано в спеціалізованій посуді на автотранспорті, який ніде більше не застосовують. Бачки з каструлями для їжі завжди повинні мати кришки та бути чистими. У відділеннях їжу доставляють в роздавальну, де є нагрівальні прилади: електричні або ж газові плити, мийки, гаряча вода. Роздачу готової їжі виробляють буфетниці. Посуд миють у спеціалізованих мийках з додаванням гірчицею, потім обполіскують під струменем гарячої води і вже після цього ставлять в спеціалізовані сушильні шафи або ж просто на сітки. Вилки з ложками сушать точно також. Таким чином миють посуд у відділеннях (терапії, хірургії та багатьох інших). Пацієнти харчуються в їдальні при природному освітленні.

Стільці повинні бути без оббивки, щоб їх було не складно протирати. Після кожного прийому проводиться прибирання столів, а в завершенні робочого дня столи промивають гарячою водою. Всі харчові відходи збирають у спеціальні бачки і обов'язково виносять. Їдальня, роздавальна повинні завжди утримуватися в чистоті, відповідальність за чистоту лежить на буфетниці, але контролює їх роботу старша сестра та палатні сестри.

Додати коментар


Захисний код
Оновити