Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Лікувальні та магічні властивості граната

Гранат: фізичні властивості

Гранат (що в дослівному перекладі з латинської мови «Bagranurn» означає «крупинка» або «зерно») є одним з найдавніших матеріалів для майстерної роботи майстрів-ювелірів, яких буквально магічно притягує і невідомо заворожує цей ендогенний мінерал, що містить домішки заліза, титану , ванадію і т.д. Насправді цей унікальний камінь, що з вигляду нагадує соковиті кристальні зерна граната, буває не тільки дивного відтінку від суміші червоної і лілового палітр. Якраз більш детально дізнатися про фізичні властивості, походження, застосуванні і можливостях граната можна за його найбільш поширеним 6-ти видах.Отже, у природі можна виявити (в Баварії, Центральночеський області, на Уралі, в зоні Якутській алмазоносних провінції, в країнах Південної та Східної Африки) такі різновиди мінералу граната: 1) криваво-червоний і вогненно-червоний з домішкою бардо високотемпературний, магматичних піроп , 2) ніжно-рожевий, пурпурний і насичено-вишневий альмандин (сланцевий мінерал), 3) спессартин; 4) салатовий і смарагдовий з золотистим блиском уваровіт (рідкісний камінь хромітових руд), 5) вершковий і пісочний гроссуляр, що дуже похід на плоди агрусу, 6) бурий андрадит. Найбільш знамениті, чудові і затребувані червоні гранати називали в цивілізованій і високосвітські Європі карбункулами («вуглинками»), а на Русі, де дерево граната звучало як «Ваніс», вони були відомі як «червчатие яхонти», правда, сьогодні росіяни величають власноруч видобутий гранат демантоидом, що означає «подібним алмазу» - завдяки райдужним переливам. Якщо червоні камені даної породи за аналогією величають гранатами, то зелені асоціюють з оливками, тому й іменують оливинами. Також науці відомі ще й такі різновиди даного каменю нереальної краси, як: лейкогранат, бечета, шорломіт, уральський гранат, меланіт, червець і т.д. Всього цей вражаючий уяву, захоплюючий душу і підкорює серце буквально з першого погляду самоцвіт, який опановує почуттями та думками людини вже понад 3-х тисяч років, може підступно зміняти до 25-ти привабливих образів.

У будь-якому випадку той чи інший вид граната, який спрадавна в будь-якій точці планети, де мешкали справжні естети, шанували за камінь закоханих і навіть вирізали з даної цінної породи зображення богів, бюсти правителів (що стали світовими і неперевершеними шедеврами гравюрного мистецтва), активно застосовували і в оздобленні та власному перетворенні, і в народній медицині, а от з розвитком науки і техніки - і в промисловості. Так, на сьогоднішній день неймовірних технологічних можливостей гранат (всякого походження, забарвлення, щільності, твердості і ваги, хоча в основному це - залізна і непрозора порода) використовують у техніці як напівпровідникового матеріалу, а також у абразивної промисловості.

Однак, природно, всесвітню популярність, неймовірну затребуваність, незаперечну актуальність, незалежно від модних трендів і стильних брендів в області ювелірного мистецтва (до речі, гранат, як камінь любові і відданості, правил світом в славну і незабутню епоху романтизму), придбав саме в якості різноманітних прикрас - сережки, тіари (діадеми), намиста (кольє), браслети (години), кільця, брошки і т.д. Хоча б один з цих елементів (нехай і менший за вагою, ніж гранати-рекорсмени - 468,5 і 633,4 карат) обов'язково повинен бути в приватній колекції справжньої леді, про що повинен подбати люблячий і обожнює її балувати джентльмен.

Гранат: цілющі властивості

І визнані світовою громадськістю астрологи, і досвідчені народні цілителі, і взагалі пристрасні любителі прикрас з різноманітних благородних каменів переконані в тому, що гранат, скажімо, у вигляді кулона, кільця з срібної огранюванням неодмінно необхідно постійно носити людям, що зазнали страшні особисті трагедії, душу яких заповнило розчарування, відчуженість і безнадія. Бо саме гранат своїм заряджаючим променистим блиском рятує від депресії, змушує посміхнутися зігріваються сонцю в безкрайньому чистому небі і повірити у своє світле майбутнє. Також гранат чудово бадьорить зранку, гарантуючи плідну працездатність і виключно позитивний настрій, успіх і прибуток у будь-якій справі. Особливо протегує і надихає гранат людей творчих професій, які буквально палають, подібно до вогневого каменю в якості талісмана на удачу, феєричними і геніальними ідеями, - скульптори, живописці, модельєри, фотохудожники, драматурги, режисери, композитори, балетмейстери, вокалісти і т.д. Також, як камінь влади і могутності, гранат благоволить управлінцям і природженим лідерам.

Однак настільки пристрасним і експресивним, непереможним і неперевершеним Овнам і Скорпіонам гранат варто надягати, щоб не спровокувати помилкову агресію і безпричинну лють, гранат, який вбереже цих нетерплячих і неспокійних, цілеспрямованих та палких натур від поспішних і необачних рішень, бажано надягати лише у важкі хвилини відчаю, щоб швидко відновити душевні і фізичні сили для відновлення справедливості та втілення усіх задумів - тільки в такому випадку людям, народженим під заступництвом цих зодіакальних сузір'їв, гранатове прикраса-талісман дійсно принесе щастя. Раки і Тельці взагалі не повинні навіть приміряти цей камінь, тому що, на відміну від мудрих Овнів і розумних Скорпіонів, які можуть і самостійно приборкати лють, дані представники зодіакального гороскопа завжди відрізнялися зайвою і підчас неконтрольованої емоційністю, яка не піддається логіці, нормам етики, етикету, моралі.

Взагалі, гранат призначено Козерогам, Терезам і Водоліям (більш спокійним натурам) яких цей камінь на шиї, за народними переказами, стовідсотково врятує від захворювань гортані, легенів, бронхів. Втім, любить червоний гранат (піроп, альмандин) і вогняних людей під сузір'ями Льва і Стрільця, невгамовною енергією яких він часто підживлюється. Також чудово і оперативно гранатове ювелірний виріб рятує від мігрені (якщо носити на середньому пальці правої руки золоте гранатове кільце), відновлює пам'ять і знижує природним чином температуру тіла у разі вірусних застуд. Щоб застерегти себе від травм і каліцтв з серйозними негативними наслідками (до слова, відомі випадки, коли гранат зупиняв кровотеча), слід постійно носити гранатовий браслет, як це робили середньовічні лицарі, які обдаровували дам серця прикрасами з граната на знак любові і вірності. Ще піднесений як презент гранат означає бажання дружити або відновити мирні відносини. Одним словом, гранат - це мінерал ініціативних, миролюбних, мудрих і дуже позитивних людей, здатних на героїчні вчинки.

Від всіляких шкірних проблем і алергічних захворювань ефективно рятує жовтий і коричневий гранат. А ось вагітним жінкам краще носити більш спокійний і веселковий зелений гранат - гроссуляр, демантоід, уваровіт, що проганяють геть погані думки і передпологові страхи дівчини. Чорний же гранат (меланіт, шорломіт) дозволено носити тільки убитим горем втрати вдівцям, щоб скоріше пробачити відпустити кохану людину, а також дати собі ще один шанс на особисте щастя, що є головною метою, місією і магічним властивістю велелюбного граната.

Додати коментар


Захисний код
Оновити