Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шкода сосисок та сардельок та їх вплив на організм людини

Шкода сосисок та сардельок на організм людини очевидний. Поза усілякого сумніву, сосиски і сардельки завжди виручають господинь, коли часу на приготуванні повноцінної їжі просто немає. Адже їх дуже просто готувати, слід лише кинути в киплячу воду пару штук - і вся родина сита.

В даний час вітрини магазинів радують нас обширним різноманітністю всіляких ковбасних виробів. Проте до цих пір без відповіді залишається одне питання: скільки м'яса в цих сосисках і сардельках?От саме про те, що з себе представляють ковбасні вироби, ми розповімо вам у цій статті.

У наш час зміст ковбасних виробів так і рясніє хімічними елементами такими як: кошеніль, каррагінан, нітрити, фосфати, нітрати. Природно, всі вони роблять сосиски смачними і привабливими, однак зовсім не корисними для організму.

Унаслідок величезного обсягу консервантів дана продукція приводить людину в залежність. Смакові рецептори швидко звикають до такого смаку, і будь-яка інша їжа здається попросту прісної і не апетитною.

Безліч людей наївно вважають, що сосиски і сардельки значно безпечніше будь копченої ковбаси. Але насправді це не так. Хоча слід погодитися з тим, що спецій у таких ковбасних виробах не так багато, але зате багато інших небезпечних компонентів: ароматизаторів, наповнювачів, загусників, барвників, а так само всіляких підсилювачів смаку, але от бажане м'ясо зустріти в них сьогодні дуже складно.

У минулі часи для виробника було престижно, щоб його продукція повністю відповідала вимогам ГОСТу. Тому при виробництві сосисок та сардельок застосовували більше 50% м'яса. Але сьогодні, після появи технічних умов, які стоять виробникам істотно дешевше, вимоги до якості різко впали.

Згубний вплив сосисок та сардельок

В даний час у змісті сосисок має бути хоча б 10-30% м'яса. Насправді виявляється, що це навіть не м'ясо, а тваринний жир, шкіра і багато інше. А все інше у змісті це білкові стабілізатори, а також білково-жирові емульсії.

У емульсіях міститься вода, масло рослинного походження, соєвий білок, казеїнат натрію. Як стало відомим, білки м'яса і молока не сумісні, але про це виробники не турбуються. Також у змісті сосисок та сардельок є борошно, крохмаль, різні крупи.

І як же можна після цього назвати ковбасні вироби м'ясним продуктом?

Спочатку считалия, що соя є нешкідливим продуктом. По суті це так, проте соя має здатність вбирати в себе все що є в зоні її досяжності, а це ароматизатори, консерванти, барвники і багато інше. За винятком цього, соя може бути генетично модифікованою. Однак виробників радує її дешевизна, а споживач платить подвійну вартість.

Вплив сосисок та сардельок на організм людини

Досить часто у дітей зміст даної продукції провокує різноманітні алергічні реакції, а також порушення травлення. Після звикання до сосисок, діти постійно починають їх просити, що може призвести до виникнення безлічі хронічних захворювань.

Речовини, які є в наявності сосисок та сардельок, не здатні повноцінно перетравлюватися фізіологічно. Організм просто не знає, що ж йому робити з усією цією смачною «радістю», а тому витрачає занадто багато сил на перетравлення. При цьому витрачені сили необхідні для росту і розвитку дітей. Дорослих людей точно так само тягне до сосисок, як і дітей після того, як вони спробують їх.

Крім того, сосиски не мають будь-якої поживної цінності. Але безліч батьків навіть не замислюються, і вони починають годувати дітей даним продуктом фактично з першого року життя, виправдовуючи свої дії тим, що дитині подобається і так він хоч щось з'їсть.

Але слід знати і розуміти, що ці ковбасні вироби ні в якому разі не можна їсти дітям хоча б до трьох років. Також їх не можна їсти вагітним і жінкам під час лактації. А у чоловіків ці ковбасні вироби значно зменшують активність сперматозоїдів.

Як же правильно вибирати сосиски і сардельки

Переважна більшість людей не можуть відмовити собі і все одно їдять ковбасну продукцію. Таким людям слід обов'язково навчитися підбирати максимально безпечний продукт.

При придбанні ковбасних виробів для дитини ні в якому разі не слід брати продукцію яскраво-рожевого або темного кольору. Насичений колір говорить про присутність у складі великого обсягу барвників, а надмірно темний колір є явною ознакою наявності консервантів. Хоч трохи натуральні сосиски мають сірувато-рожевий колір. До того ж на упаковці цієї продукції потрібно пошукати спеціалізований значок, який дозволяє їсти цей продукт дітям. Щоб отримати дозвіл на цей значок, виробники повинні пройти не мало досліджень.

Але й сам споживач може самостійно провести тест, для цього просто дайте сосиски кішці або ж собаці. Більш менш м'ясний продукт тварина з'їсть, а ось «суцільну сою» чіпати не стане. Цей тест правдивий за умови, що тварина не харчується сухими кормами.

У разі якщо на упаковці заявлено, що сої в продукції немає, то прочитайте уважно зміст. Швидше за все, там зазначено, що у виробі є клітковина або ж харчові волокна. Само собою, дані добавки не небезпечні, але навіщо платити за сардельки чи сосиски, як за продукт, що містить м'ясо?

Крім того на упаковках часто пишуть, що при виготовленні застосовували натуральну оболонку. Але врахуйте, якщо при тепловій обробці сосисок оболонка рветься, то вона не натуральна, а штучна. Якщо, підсмаживши сосиску на сковороді або приготувавши її у мікрохвильовці, вона скривилася або ж просто здулася, то це говорить про те, що в даному ковбасному виробі надмірно багато каррагінана. А карранінан може спровокувати найсильнішу алергічну реакцію.

Черезмерно солоні ковбасні вироби теж їсти не радять, оскільки в них може міститися великий обсяг нітриту натрію. З білкових добавок виробляють дуже м'яку ковбасну продукцію, перевірити можна, стиснувши сардельку або сосиску в руці.

Щоб дізнатися, який обсяг барвника є в сосисках або ж сардельках, просто відваріть цей продукт в солоній воді. У разі якщо вода порожевіла, то їсти ці вироби не варто.

Вміст крохмалю можна визначити, скориставшись простим способом: капніть йод на край шматочка ковбасного продукту. Якщо крапелька синіє, то в даному ковбасному виробі маса крохмалю, а от м'ясо фактично відсутня.

Слід не забувати і про те, що висока вартість ще не є ознакою якості або наявністю м'яса. У випадку якщо ви отруїлися яким-небудь видом ковбасного виробу, то не мовчіть і обов'язково доведіть цю справу до суду. Вам належить компенсація за моральну шкоду, а також повернення грошей, витрачених на продукцію.

Обов'язково напишіть заяву в Роспотребнадзор, приклавши до нього сам продукт і чек про його придбання. Якщо в результаті експертизи з'ясується, що ковбасний виріб зіпсовано, то вам виплатять компенсацію. Будьте здорові і їжте натуральні продукти!

Додати коментар


Захисний код
Оновити