Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що таке сироїдіння і корисно або шкідливо воно для організму людини

Переважна більшість людей чули про сироїдіння, і багато хто ставиться до даного режиму харчування з деяким підозру. Природно, дане відношення обумовлено традиціями харчуванні, які поширені в нашій країни.

У випадку якщо ви вирішили дізнатися більш детально про сироїдінні і про те, який вплив воно має на організм людини, то ця стаття саме для вас.

Для переважної більшості людей їжа є самоціллю, простіше кажучи - вони їдять тільки тому, що даний процес приносить їм задоволення, а не тому, що вони бажають себе добре почувати. З цієї причини для таких людей в стравах головне не смак, а користь. Саме це і є причиною нерозуміння корисного впливу сироїдіння.Відомий дієтолог Г. Шелтон, запевняє нас у тому, що ті люди, які віддають свою перевагу приготованим стравам, повноцінно живуть лише тому, що навіть в їх раціоні іноді зустрічаються живі продукти, наприклад фрукти, овочі, горіхи, соки і інше. Лише завдяки даним продуктам організм отримує необхідний обсяг поживних речовин. Суть сироїдіння полягає в тому, що, споживаючи в їжу сирі продукти, без термічної обробки, ми отримуємо максимальний обсяг доброчинних речовин.

Користь сироїдіння

Чи корисно сироїдіння для організму? Природно, сироїдіння робить благотворний вплив і здатне відновлювати здоров'я, але при цьому багато що залежить і від того як людина ставиться до даного харчуванню.

У разі якщо вірити статистиці, то шанувальники сироїдіння хворіють значно рідше. І в разі не важких захворювань їх організм істотно швидше справляється з вірусами, а також інфекціями. А ось онкологічні та серцеві захворювання взагалі є рідкістю для шанувальників сироїдіння.

Харчові волокна, що містяться в сирих продуктах, сприяють позбавленню від геморою, запорів. Оцінити всі переваги даного харчування зможуть люди, які страждають захворюваннями нирок, шкіри, ревматизм, з тієї причини, що дане харчування приводить в норму водний обмін. При цьому значно знижується обсяг споживаної солі, а отже буде корисно людям страждаючим гіпертонією.

Фініки і горіхи містять великий обсяг калорій, але вживаючи 5-6 штук в один із прийомів їжі, можна зберегти відчуття ситості на кілька годин. При цьому організм отримає необхідний обсяг енергії.

Також сироїдіння благотворно впливає на стан зубів, ясен, помітно скорочує ризик виникнення захворювань порожнини рота. До того сироїдіння здатне позбавити людину від такої проблеми, як неприємний запах з рота.

Шкода сироїдіння

Сироїдіння робить згубний вплив у разі якщо вживати сирі продукти без роздумів. Щоб не нашкодити організму даними раціоном харчування, слід знати кілька важливих правил. Приміром, деякі з сироїдів віддають перевагу бобовим і роблять їх основної харчування. Але їсти їх рекомендується тільки зрідка, тому, як вони містять в собі велику обсяг трудноусвояемих речовин, здатних формувати в шлунку токсини, на виведення яких надалі доведеться затратити надмірно багато енергії.

Морква є відмінним джерело вітаміну А, однак клітковина, яка в ній міститься, блокує засвоєння даного вітаміну. Для засвоєння потрібно жир, та й до всього моркву потрібно вживати в тертому вигляді.

Щавель, шпинат, ревінь у змісті мають безліч кислоти, що заважають засвоєнню кальцію і навіть перешкоджають його проникненню в людський організм. З цієї причини кваліфіковані фахівці перед вживанням даних рослин настійно радять обробляти їх окропом.

Протипоказанням сироїдіння може бути наявність алергічних реакцій на певні види білка, нейтралізують при кулінарній обробці. Також даний метод харчування не рекомендований людям у віці й дітям.

Безліч лікарів скептично ставляться до переходу на сироїдіння. І тому вони настійно радять дотримуватися такого співвідношення сирих продуктів до приготованих, як 60 і 40 відсотків. Обумовлено це тим, що не можна їсти сирими такі продукти, як картопля, риба, м'ясо та багато інші.

Та й до того ж у людей, що проживають у великих містах, фактично немає можливості їсти необхідний обсяг сирих продуктів, а ті, що продаються на ринку, в переважній більшості випадків відносяться до умовно сирим.

Молочні продукти піддають процесу пастеризації, і тому вони часто містять консерванти. Сире молоко можна отримати виключно з села, оскільки тільки в такому молоці зберігаються благотворні речовини.

Горіхи і сухофрукти роблять у спеціалізованих сушильних камерах, що, природно, зменшує обсяг активних речовин. Та й до того ж горіхи можуть бути обсмаженими.

Продукти сироїдіння

У сироїдінні першочергово застосовують продукти мають рослинне походження. До них відносять овочі, фрукти, арахіс, кукурудза, кунжут, зелений горошок, боби, мак, пророщені злаки, зерна абрикоса, ягоди, лляне насіння, зелень, їстівні трави, вибір яких великий. Деякі шанувальники сироїдіння включають в свій раціон тіста без печений хліб приготований з цільного зерна.

Особливу увагу потрібно приділяти вибору напоїв. Пити можна мінеральну, очищену некип'ячену воду, морси, соки приготовані зі свіжих ягід. Можна так само їсти такий продукт, як бджолиний мед.

Чи варто змінювати власний раціон харчування і віддавати перевагу сироїдіння, кожна людина повинна вирішувати самостійно. Рішення обов'язково має бути обдуманим. Досить часто негативне ставлення до даного виду харчування складається на прикладі досвіду людей, халатно відносяться до оцінки здоров'я і необдумано прийняли рішення стати в ряди сироїдів. В результаті дане харчування спровокувало тільки лише загострення захворювань, і природно за словами цих людей в усьому винне споживання сирих продуктів. Ось саме ці люди і поширюють чутки про згубний вплив сироїдіння.

У разі якщо зважилися перейти на сироїдіння, то робити це потрібно плавно і не поспішаючи. Спочатку слід відмовитися від спиртних напоїв, чорного чаю, кави. А вже після зменшувати споживання кондитерських виробів, напівфабрикатів, концентратів. Коли ви повністю виключіть з раціону дані продукти, ви обов'язково відчуєте прилив сил, і ось вже тоді можна збільшувати прийом сирих продуктів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити