Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Симптоми і правильне харчування при псоріазі

З давніх часів люди використовують живлення з лікувальною метою. Ще Гіппократ стверджував, що не тільки продукти харчування повинні бути лікувальним засобом, а й лікувальні засоби продуктами харчування. І Асклепиад, який так само був лікарем для лікування безлічі захворювань детально описував правила застосування продуктів харчування. У даній статті ми розповімо вам про симптоми і грамотному харчуванні при такому захворюванні як псоріаз.

СимптомиДане захворювання носить хронічний характер, при ньому на шкірі виникає величезна безліч папулезних шелушащихся висипань. Причини його виникнення до цих пір повністю не вивчені. Існує цілий ряд теорій походження захворювання: спадкова, обмінна, імунна, інфекційна, неврогенна. Однак більша ймовірність, що дане захворювання виникає саме з причини сукупності мають в своєму розпорядженні факторів. Помічені так само і інші відбуваються зміни і порушення у функціонуванні всіх систем і органів, а не просто лише шкірного покриву.

При псоріазі в першу чергу порушується обмін речовин, концентрація вітамінів, мікроелементів, що беруть участь в окисно-відновних процесах, білковий обмін, Биосинтетические функція печінки. Зміни, які відбуваються при жировому обміні, активно стимулюють зроговіння шкіри, а отже виникає лущення.

Захворювання протікає тривалий час і рідко піддається лікуванню. Раптове виникнення великого числа висипань на розгинальних поверхнях в переважній більшості випадків є початком псоріазу. Після можливе поширення висипань і по всій поверхні тіла. Одні висипання виникають, інші плавно зникають. У певних випадках у процес включаються навіть суглоби.

Харчування при псоріазі

Всі кваліфіковані фахівці зійшлися на думці, що страждають на псоріаз слід обов'язково дотримуватися правильне харчування. Однак певної дієти для лікування даного захворювання просто не існує. Лікувальне харчування має бути складено персонально з урахуванням індивідуальних особливостей людини, враховуючи непереносимість певних продуктів.

Загальні рекомендації по дієтичному харчуванню

Настійно не радять вживати продукти, які надають подразнюючу дію на шкіру (кисле, гостре, солоне, цибуля, часник, хрін, редис, редька, гірчиця, спеції, спиртні напої, міцний чай, кава).

У переліку заборонених продуктів, які викликають алергію (всі плоди мають оранжево-червоний колір, а так само горіхи, шоколад, яйця, цитрусові, мед).

При псоріазі досить часто порушується жировий обмін, жирне м'ясо, риба, рибна ікра, субпродукти (печінка, нирки), сало так само ставляться до які рекомендованим продуктам.

Псоріаз посилюються при будь-яких порушеннях травлення. Легкозасвоювані вуглеводи сприяють виникненню в кишечнику великого обсягу газів, що веде до активної зміни функціонування органів ШКТ і провокує порушення травлення.

При псоріазі слід так само переглянути прийом усіх вищевказаних продуктів, потрібно обмежити їх число або виключити з раціону повністю. Незважаючи на це деякі «згубні» продукти у хворих викликають миттєву реакцію, а інші з того ж переліку цілком спокійно переносяться.

У період загострення з меню слід обов'язково виключити всі наваристі бульйони, супи переважніше готувати на відварі з овочів або ж злаків. Слід так само вживати, якомога більше фруктів, ягід, овочів; страви приготовані з нежирних сортів яловичини, кролика і риби слід вживати у відвареному або ж тушкованому вигляді. У даний період добре підходять каші на воді, компоти, неміцний чай, соки.

Американський доктор Д. Пегано створив спеціалізовану дієту при псоріазі, вона не знайшла офіційного визнання, але незважаючи на це привертає увагу безлічі людей. При псоріазі організму потрібно додаткове ощелачіваніе за допомогою їжі, в цьому запевняє Д. Пегано. Продукти він розділив на утворюючі луг (їх в раціоні має бути 70%) і утворюють кислоти (решта 30%).

Фрукти і ягоди (за винятком журавлини, чорносливу, сливи, смородини, чорниці); овочі (за винятком бобових, брюссельської капусти, гарбуза,); свіжі соки (наприклад, абрикосовий, виноградний, грушевий, морквяний, буряковий, лимонний, апельсиновий, грейпфрутовий) - відносять до Щелочеобразующіе продуктам харчування. Яблука, дині, банани рекомендують їсти окремо від інших продуктів для того, щоб збільшити лужність їжі, в комплексі з крупами і молочними продуктами не можна вживати цитрусові і соки з них. Слід повністю прибрати з раціону помідори, картопля, солодкий перець, баклажани. Настійно радять пити слабомінералізовану воду не має газів і на додаток до інших рідин випивати до півтора літра звичайної питної води.

М'ясо, жири, молочні продукти, масла, риба, картопля, легкозасвоювані вуглеводи, крупи, бобові всі вони відносяться до кислотообразующим продуктам. Настійно радять повністю виключити оцет, все консервовані продукти, а так само спиртні напої.

Крім цього Д. Пегано настійно радить уникати стресів, вести рухливий спосіб життя, ні в якому разі не переїдати. Лікування даного захворювання обов'язково має бути узгоджено з кваліфікованим лікарем.

Додати коментар


Захисний код
Оновити