Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні властивості червоного гіркого перцю

Корисні властивості червоного гіркого перцю дуже багатогранні. Червоний гіркий перець є своєрідним продуктом, байдужих до якого фактично немає. Деякі люди вживає його в їжу постійно, насолоджуючись його приємною гостротою, але є і люди, які абсолютно не переносять пекучості перцю і вважають, що його вживання згубно впливає на організм. Проте існують народи, чиї традиції кулінарії просто не можуть обходитися без застосування цього перцю.Приміром, жителі Мексики впевнені в тому, що даний продукт здатний просвітлювати розум. В Індії та Таїланді, де даний перець шанують найбільше, впевнені в тому, що зобов'язані саме перцю своїм хорошим здоров'ям, по їх запевненнях корисні властивості червоного гіркого перцю просто неоціненні. Індуси вірять у те, що якби не цей перець, то населення країни давно вимерло б з причини повальної бідності.

Тому може і не слід лаяти шанувальників гостренького за свою пристрасть? Оскільки пекучий перець і справді здатний принести організму людини дуже багато користі.

Крім того, перець є рекордсменом серед інших продуктів за вмістом вітаміну С. Першим дане відкриття зробив відомий вчений А. Сент-Дьордь, за що, власне, і отримав Нобелівську премію ще в далекому 1937-му році.

Залізо, кальцій, магній, фосфор, цинк, калій і натрій - всі зазначені цінні елементи містяться саме в червоному перці. Крім них, у змісті червоного гіркого перцю є жирні олії, капсантін, капсорубін, цукор, каротин, а ще каратиноїди.

Помірне вживання червоного гіркого перцю сприяє зміцненню травлення, а також підвищенню апетиту, крім того, він общеукрепляюще впливає на організм в цілому. Покращує циркуляцію крові, підвищує секрецію шлункового соку, допомагають повноцінному функціонуванню печінки, позбавляє від доброякісних пухлин, а також полегшує стан людей, які страждають бронхіальною астмою та алергічними реакціями.

За результатами нових досліджень стало відомо про те, що перець чилі здатний побороти рак. Цим цілющим властивостям, перець зобов'язаний міститься в його складі антибіотика капсаїцину. Саме алкалоїд капсаїцин надає перцю весь його пекучий смак і гостроту. А це в свою чергу говорить про те, що чим перець гостріше, тим більше в ньому міститься даного корисної речовини.

Ряд експериментів так само показав, що капсаїцин може сприяти загибелі ракових клітин, що призводить до зменшення розмірів пухлини. Особливо добре діє даний засіб при раку передміхурової залози. Але даний вид лікування має свої певні недоліки. Оскільки, щоб досягти бажаного ефекту, дорослій людині вагою в сімдесят кілограмів, слід з'їсти за один раз кілька плодів перцю. І, природно, в даному випадку є всі шанси заробити собі захворювання ШКТ. До того ж переважна більшість гіркоти має зворотний ефект, тобто сприяє активізації клітин пухлини.

Тому пекучий перець переважніше застосовувати саме в профілактичних цілях. Потрібно просто кожен день класти маленький стручок в борщ або ж суп. Так само можна застосовувати порошок сушеного перцю чилі в ролі приправи до другого блюда.

У разі якщо таким чином застосовувати червоний перець і не зловживати його кількістю, то можна позбавитися від безлічі бактеріальних, а також вірусних інфекцій. Тому як даний плід має сильні протимікробні якості, які сприяють швидкої загибелі згубної мікрофлори. Даний процес відбувається дуже швидко і як тільки гіркі речовини з перцю проникають в шлунок небезпечна мікрофлора гине. Тільки не намагайтеся вилікувати даним продуктом виразку дванадцятипалої кишки або шлунка, виразковий коліт, гастрит з підвищеною кислотністю, захворювання печінки. За даних захворюваннях вживання пекучого перцю в їжу категорично заборонено.

Червоний перець здатний позбавити людину від безлічі проблем. Тільки вживати його слід дуже обережно. Слід пам'ятати і про те, що потрапляння пекучих речовин на слизові оболонки здатне спровокувати опік і навіть шок.

Щоб такого не сталося, слід знати, як діяти при попаданні перцю на слизові.

У випадку якщо ви відчуєте гостре печіння в роті після вживання перцю, то слід відразу ж випити молока, хоча б половину склянки. Або ж з'їжте йогурт, пару ложок вареного рису, відварену картоплю або шматочок хліба, застосовуючи ці продукти ви зможете захистити слизову від опіку.

Дуже болючі відчуття виникають у разі попадання перцю в очі. Переважно уникати подібного, однак якщо це сталося, то слід промити очі великою обсягом води, зеленого чаю або ж відвару ромашки, виконувати процедуру слід довго. Можна спробувати опустити обличчя у воду і поморгати, а після деякий час перебувати з відкритими очима у воді. Потім радять закапати очні краплі, наприклад «Визин».

Промивати очі можна і свіжим молоком. Робити це слід на протязі цілого годину, а можна і значно довше. Можна застосувати піпетку і закапати нею молоко в очі так, щоб витікаючи, воно вимивало перець з ваших очей. Деякі люди в разі потрапляння в око перцю намагаються видалити його застосовуючи серветку, носовичок чи інші засоби. Це серйозна помилка, яка здатна призвести до інфікування органу зору. Та й до того ж перцеву пилок можна лише вимити, а намагатися дістати її серветкою марно.

Крім того, можна покласти на очі шматочки вати, просочені відваром ромашки або чаєм, а під очі слід покласти скибочки сирої картоплі, так ви захиститеся від набряклості, що допоможе відчути корисні властивості червоного гіркого перцю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити