Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шкода і користь швидких сніданків з пластівців

В даний час сухі сніданки користуються великим попитом і впевнено завойовують прихильність все більшого і більшого числа споживачів.

Загальновідомо те, що реклама позиціонує їх як універсальний продукт, який корисний і дітям і дорослим. Однак чи відповідає даний образ реальності? От саме в даній статті ми і розповімо вам про переваги та недоліки швидких сніданків з пластівців.

Сухі сніданки є повністю готовим для вживання в їжу продуктом, який абсолютно не вимагає кулінарної обробки.Виробляють їх з різноманітних культур злаків, але найбільш актуальними серед швидких сніданків виступають саме кукурудзяні. Дані сніданки поживні і мають приємний смак, вживати їх можна з багатьма продуктами серед яких: - молоко, кефір, чай, кава, компот, сік з фруктів, морозиво.

Їсти їх можна не тільки в якості сніданку, а й у вигляді десерту або ж перекусу в перебігу дня.

Найбільш поширеними серед сімейства сухих сніданків є пластівці і мюслі, ну і звичайно ж улюбленці малечі найрізноманітніші кульки, колечка, фігурки.

У переважній більшості випадків мюслі складаються з вівсяних пластівців, суміші горіхів і безлічі сушених фруктів в самих різних варіаціях. Так само вони мають у складі такий продукт як висівки, вживання яких благотворно впливає на обмін речовин і функціонування кишечника.

Піддаючи крупу з кукурудзи гідротермічної обробці, плющення, обжарюванні, отримують шановані багатьма кукурудзяні пластівці. Для поживності і поліпшення смакових якостей виробники додають какао, мед, горіхову крихту і інші схожі складові. При виробництві повітряних фігурок кукурудзяну крупу «здувають», але не підсмажують. Тому жиру міститься більше в пластівцях, а цукру більше в повітряних продуктах, приблизно на 20-50 відсотків.

Досвідчені медики згодні з тим, що сухі сніданки надають сприятливий вплив, але при цьому вони сміливо оскаржують перебільшеність даного чинника. І на це є свої вагомі причини. У даних сніданках цільні зерна перемелені в борошно і пройшли жорстку теплову обробку, а це істотно знижує рівень клітковини, мінералів, вітамінів та інших цінних речовин. К того ж, із подрібненого зерна починає засвоюватися набагато більшу вуглеводів, а це може посилювати формування жирових відкладень. Найлегше перетворюються в жир сніданки виконані з крупи пшениці, рису, кукурудзяного борошна. Відчуття ситості проходить швидко, оскільки надлишок цукру викликає викид інсуліну, провокуючого у людини відчуття голоду.

Всі сніданки швидкого приготування містять добавки цукру і жирів. Деякі найбільш актуальні марки сніданків містять в собі від 37 до 46 відсотків цукру. Так, у традиційному сніданку, приготованому з тридцяти грам пластівців і приблизно 125 грам молока (з низьким відсотком жиру), міститься близько 11-20 грам цукру. Саме з цієї причини лікарі настійно не радять зловживати такими сніданками дітям, оскільки цукрова глазур з пластівців може призвести до появи карієсу, а барвники застосовані при виготовленні, можуть спровокувати алергічну реакцію.

До того ж багато сніданки містять у складі харчові добавки з загальновідомим індексом Е. У деяких містяться різноманітні ароматизатори, і навіть якщо вони ідентичні натуральним, то їх природа все ж все ж синтетична. Під питанням знаходиться і додавання вітамінів, тому як сьогодні багато хто починає сумніватися в корисності полівітамінів для організму з причини їх штучного походження.

За запевненнями досвідчених фахівців, найкраще вживати сухі сніданки в перервах між основними прийомами їжі, а на ранок переважніше все ж готувати традиційні пшеничні або ж вівсяні пластівці. У такому випадку користь буде очевидна, оскільки їжа стане джерелом енергії, адже вуглеводи розщеплюються до глюкози, а вона живить мозок і організм, допомагає поліпшити пам'ять.

Краще вживати сухі сніданки з молочними або ж кисломолочними продуктами мають маленький відсоток жирності, а сік допоможе виправити дефіцит вітаміну С. Максимальну користь від сухих сніданків можна отримати випиваючи все молоко чи іншу рідину, якою вони заливалися. Пояснюють це тим, що вітаміни з пластівців у процесі виробництва фактично «розпорошуються» по поверхні, отже при додаванні рідини частина корисних для організму речовин розчиняється і осідає на дні. Так само розумним буде зупинити свій вибір на пластівцях не мають у складі цукру, а під час приготування додавати свіжі фрукти або ж ягоди.

Додати коментар


Захисний код
Оновити