Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи корисно надмірне вживання вітамінів?

Вітаміни - це дуже важлива складова здоров'я та повноцінної життєдіяльності людини. Вітаміни беруть участь практично у всіх процесах, які відбуваються в організмі. Це і зростання, і розвиток клітин. Особливо кількість вітамінів дуже важливо для дитячого організму. Живлячи, вони дають організму бути здоровим і сильним, щоб протистояти хворобам з поза. Нестача вітамінів може призвести не тільки до загального ослаблення імунітету, а й до серйозних і дуже важко схильним лікуванню хвороб. Але все добре в міру, чи так це, якщо мова йде про вітаміни? Будемо з'ясовувати.Перш за все, необхідно розділити на вітаміни, які створила людина і синтезував у вигляді лікарських засобів та тих якими багата наша природа. Природне - це майже завжди корисно, не завжди смачно, але все ж корисно. Людина просто не зможе з'їсти більше ніж йому дозволить його організм. Адже все в природі продумано до дрібниць, а вже робота організму людини, це взагалі налагоджений механізм, що вражає точністю. Розмова піде про штучні вітамінсодержащіе таблетках.

Погіршення загального стану людини або окремих органів, може бути пов'язано з авітамінозом, т.е нестачею вітамінів в організмі. Але є й інший стан - гіпервітаміноз. З'являється на тлі безконтрольного та надлишкового споживання вітамінів. «Турботлива» мама, купуючи дитині аскорбінову кислоту (вітамін С) і радіє, що дитина із задоволенням смокче їх цілий день, абсолютно не підозрює, до чого це може призвести. У дитини норма вітаміну С може бути перевищена в 10 разів! Організм просто перестане з цим справлятися і захворіє. Таких прикладів зафіксовано безліч.

Лікарів іноді ставить у глухий кут стан дітей і вони довго не можуть визначити причину дисфункції того чи іншого органу. Наприклад, відомий випадок: бабуся перестаралася з вітаміном D, який давала онукові, в результаті, у нього порушилася робота нирок.

У нашому столітті вчені навчилися синтезувати практично всі відомі вітаміни. Їх розділили на жиророзчинні - це такі як вітаміни A, D, E, F, K і водорозчинні - всі інші (вітаміни групи В, С та інші). Принципово вони розрізняються тим, що перша група (жиророзчинні) не виводяться з організму, накопичуючись в печінці та нирках.

Давайте познайомимося з деякими представниками кожної з цих груп ближче.

Вітамін А.

Потрапляючи в організм у достатній кількості, цей вітамін робить благотворний вплив по-перше на очі людини, його сітківку, а значить покращує зір. Підвищує загальний імунітет організму. По-друге, позитивно впливає на слизові оболонки і покращує стан шкіри. А значить, додає краси.

Вживаючи в їжу такі продукти як молоко, риб'ячий жир, яєчні жовтки людина, поповнює запаси цього вітаміну в організмі.

Деякі продукти містять речовину каротин, який в свою чергу містить вітамін А. До таких продуктів відносяться: морква, червоний перець, щавель, гарбузі. А так само міститься в помідорах і абрикосах. Переробляючи каротин у перерахованих продуктах, наша печінка синтезує всього лише одну третину потрібного вітаміну А. Все ж основними його джерелами, що містять у чистому вигляді, це жиросодержащие продукти, перераховані вище.

Потрібно пам'ятати, що цей вітамін не виводиться з організму! Перевищувати добову дозу приблизно 1,5 мг для школяра. Якщо є надлишок, то з'являється слабкість і проблеми з апетитом, а іноді і випадання волосся, аж до облисіння і ламкість кісток.

Вітаміни групи В.

До вітамінів групи В належать B1, B2, B3, B4, B5, B6, PP

Тіамін, так називають вітамін В1, бере участь в енергетичному обміні організму. Простіше кажучи, впливає на нашу працездатність і активність, так як він має величезне значення в обмінних процесах організму вуглеводами. Нестача вітаміну В1 викликає у людини різні відхилення з боку нервової системи, таких як головний біль і відчуття хронічної втоми. Серцево - судинної системи - симптомами стануть задишка, болі в серці, прискорене серцебиття. На нестачу вітаміну також відреагує травні органи, викликаючи загальне зниження апетиту, запори. Запаси цього вітаміну потрібно поповнювати в організмі постійно, так як він не накопичується.

Рибофлавін - це Вітамін В2. Вітамін краси та молодості. Відповідаючи за клітинне дихання нашого організму, він охороняє стан нашої шкіри, слизових оболонок, а так само наша вага, оскільки бере участь у жировому вуглецевому обміні. В2 немало важливий у стані нервової системи. Недолік його викликає нервові зриви, зниження ваги, погіршення здоров'я шкіри. Щоб цього не сталося вживати його потрібно не менше 1,9 мг на добу. Для цього потрібно їсти, звичайно ж, молоко, яйця. Багато вітамінів групи В містять пивні дріжджі, які можна знайти в будь-якій аптеці. Капуста, помідори, шпинат, пшеничні висівки - вживання цих продуктів у раціоні поповнить добову потребу В2

Коли ці вітаміни приймаються у великих дозуваннях, ніж це належить це дає велике навантаження на нирки і сеча набуває специфічний яскраво-жовтий колір.

І так званий вітамін, нікотинова кислота або PP. Центральне значення цього вітаміну для організму це нормалізація мозкової і нервової діяльності. Його недолік призведе до безсоння і головного болю. Викликає нервове збудження і дратівливість. А його відсутність взагалі, і зовсім вірний шлях до недоумства. Так само впливає на роботу травного тракту. Добове дозування РР для дітей молодшого шкільного віку 15 мг. Передозування ж загрожує запамороченням, до обличчя і шиї приливає занадто велику кількість крові (гіперемія), людина відчуває відчуття жару. Так само ознакою зловживання нікотинової кислоти будуть сухість слизових оболонок, розлад кишечника і блювота. А як результат тривалого прийому - жирова дистрофія печінки.

Міститься нікотинова кислота у всіх перерахованих вище продуктах з групи В, плюс бобові, цитрусові, такі як апельсин і лимон, а так в картоплі і злакових культурах.

Аскорбінова кислота або вітамін С, є в організмі захисником і охороняє імунітет. Його недолік виражається, загалом, його зниженні, частих хворобах. Повна відсутність призводить до захворювань ясен - цинги. Хоча він і виводиться з організму, його зловживання вкрай не бажано.

Усім батькам відомо наскільки важливий для дитячого організму вітамін D. У теплу пору, під впливом ультрафіолетових сонячних променів він синтезується в нашій шкірі і впливає на ріст і розвиток кісток. У холодну пору року його запаси необхідно поповнювати на добу на 500 мг. Міститься вітамін D в ікрі, вершковому маслі, насінні. Перевищення покладених доз вітаміну D вкрай небажано і може призвести до серйозних порушень. Збудження, блювота, навіть судоми.

Вітаміни, безумовно, дуже важливі для нашого організму, але не варто приймати вітаміновмісні препарати довго і у великих кількостях, це може завдати шкоди організму. Краще урізноманітнити свій раціон харчування, а вітаміни приймати курсами і в належних дозах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити