Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Наскільки корисно грудне молоко

Наскільки корисно грудне молоко, ми все приблизно знаємо. Давайте розглянемо це питання більш детально, щоб повністю і конкретно усвідомити всі корисні властивості молока при грудному вигодовуванні.

Грудне молоко є природним природним продуктом. Воно є кращим варіантом годування новонародженого, тому що містить всі необхідні речовини для повноцінного розвитку немовляти. Однак згідно зі статистикою в Україні тільки 30% молодих мам застосовують грудне вигодовування.Будь-які батьки хочуть, щоб їх дитина виросла сильним, здоровим, вмілим і красивим. Деякі вважають, що розвитком цих якостей необхідно займатися з садка, інші - зі школи. Однак основи здоров'я і повноцінного розвитку малюка закладаються з перших днів і годин його життя. Всі розвиваючі ігри, силові тренінги тощо - все це буде потім, спочатку необхідно, щоб дитина почала повноцінно розвиватися.

Для повноцінного розвитку і зростання необхідно збалансоване годування. У цьому питанні безальтернативним відповіддю є грудне молоко. Діти із задоволенням смокчуть груди з кількох причин. В-перших, вони чують знайомий запах - молоко за своїм запахом сильно нагадує запах навколоплідних вод, в яких малюк провів 9 місяців до свого народження. По-друге, грудне молоко має оптимальну температуру, а з сумішами таке буває не часто.

Розглянемо грудне молоко з точки зору харчової цінності. Воно насичене жирними кислотами, які є каталізаторами росту і розвитку дитячого організму. Особливо благотворно жирні кислоти впливають на розвиток нервової системи дитини, що дуже важливо у випадках передчасних пологів. З точки зору мінералів, вітамінів і мікроелементів, грудне молоко являє собою повний набір необхідних речовин. За рахунок цього йде зміцнення імунітету дитини, що особливо важливо в перші місяці розвитку дитини. Справа в тому, що в перші чотири місяці імунна система дитини практично не працює, тому вступники з материнського молока антитіла за великим рахунком самі борються з бактеріями навколишнього світу. До того ж білки грудного молока сприяють саморуйнування ракових клітин, допомагає загоєнню тріщин на сосках материнських грудей і знищує мікроби в роті немовляти.

З точки зору засвоюваності материнське молоко проходить весь шлях перетравлення в 2 рази швидше, ніж самі просунуті молочні суміші. Це забезпечує його відмінну засвоюваність. Добре засвоєне молоко забезпечує організм вітамінами і мінералами в повному обсязі. Цьому сприяють ензими, що містяться в материнському молоці. Такий розвиток подій дозволяє плідно працювати кишечнику, що забезпечує регулярність годування дитини - малюк просто частіше хоче їсти, так як у нього все добре і швидко перетравлюється. Часте харчування сприяє меншому об'єму споживаного молока, що перешкоджає появі відрижки. Справа в тому, що відрижка - це перша ознака переїдання малюка, а переїдання несе в собі більше негативних моментів, ніж позитивних.

У зв'язку з нормальним харчуванням практично пропадають проблеми з кишечником. У дитини спостерігається регулярний стілець, при цьому нормальної його частотою вважається раз до 7-10 днів. Хоча у випадках відсутності стільця тривалий час не можна скидати з рахунків можливість появи запорів, тому мама повинна регулярно стежити за частотою стільця у малюка. Проти запору можуть говорити наступні речі:

- При грудному вигодовуванні йде рясне відділення сечі (до 12 разів на добу);

- Дитина відмінно набирає вагу;

- Не проявляє ознак занепокоєння (відсутній безпричинний плач).

До речі про кольках. Ніхто не говорить, що коліки при грудному вигодовуванні відсутні. Однак науково доведеним фактом є те, що при годуванні грудьми шлункові кольки виникають набагато рідше.

Розглядаємо далі, наскільки корисно грудне молоко для немовляти. З точки зору розвитку інтелекту, маляті в перший час набагато корисніше споживання грудного молока, ніж коров'ячого. Справа в тому, що мозок малюка в перші місяці життя розвивається семимильними кроками. Отже, йому необхідно раціональне харчування. Коров'яче молоко в цьому плані більше направлено на збільшення загальної маси тіла, а грудне - на харчування головного мозку. Справа в тому, що жири і цукор, що містяться в материнському молоці, знаходяться саме в такому стані, який дозволяє їх легко засвоїти з максимальною користю для нервової системи. Ми ні в якому разі не хочемо образити дітей, вигодуваних штучно, однак, за даними спеціальних досліджень, діти, вигодувані грудним молоком, мають більш високі темпи інтелектуального розвитку.

Вага дитини при грудному вигодовуванні повинен поступово збільшуватися. Існує спеціальні норми набору ваги, які бажано дотримуватися. Для штучників існує окрема шкала набору ваги, в якій критерії надбавки ваги вище в середньому на 10-20%. Це пояснюється тим, що коров'яче молоко сприяє більш швидкому набору саме ваги дитини.

Молоко в будь-якому випадку надходить малюкові через процес смоктання. Однак між смоктанням материнських грудей і соски є деяка різниця. При годуванні груддю у малюка в процесі беруть участь всі м'язи біля рота, тому смоктання сильно впливає на формування рис обличчя дитини. При цьому спостерігається формування широкого носового простору, щелепи з більшою ймовірністю будуть рівними, надалі у дитини зменшується ризик хропіння та перепочинок у сні.

Грудне молоко перешкоджає виникненню ряду алергій у дитини. Справа в тому, що при народженні у малюка клітини кишечника розташовуються недостатньо близько один від одного. Грудне молоко заповнює це вільний простір, а штучні суміші тільки розширюють його. Наслідком цього може стати проникнення алергенів в організм. До напівроку при грудному вигодовуванні стінки кишечника набирають призначене число клітин, що дозволяє практично безболісно вводити прикорм немовляті.

Ви не повірите, наскільки корисно грудне молоко і самій мамі. Вірніше - корисний сам процес годування грудьми. Безперечними є наступні позитивні для мами моменти:

1. Процес годування допомагає організму мами виробити специфічний гормон окситоцин, який сприяє зупинці кровотеч, народженню посліду, впливає на поведінку матки. Все це сприяє якнайшвидшому відновленню організму мами після пологів.

2. Грудне вигодовування різко знижує ризик ракових захворювань молочної залози, яєчників, шийки матки. Це частково відбувається через низький рівень естрогенів, що сприяють уповільненню росту клітин, в тому числі і ракових.

3. Процес грудного вигодовування і розвитку молока вимагає від мами додаткових енергетичних витрат в обсязі приблизно 300-500 калорій на добу. Це веде до додаткового зниження ваги після пологів, відновленню нормальної жіночої фігури.

4. Дослідження показали, що кісткова тканина матері, незважаючи на значний відтік кальцію, знаходиться в кращому стані, ніж у тих, хто ніколи не годував грудьми. Однак це не привід байдуже ставитися до вступу кальцію у ваш організм. Рекомендуємо регулярно вживати хліб з борошна грубого помелу, апельсини, мигдаль, молочні продукти і боби в невеликій кількості.

Є ще один позитивний фактор при годуванні груддю. У цьому випадку між мамою і немовлям встановлюється додаткова психологічна зв'язок. При прикладанні малюка до грудей материнські біоструми любові заспокоюють дитину. Не дарма більшість дітей в кінці годування просто тихо засинають. Цьому ж сприяють і гормони лактації, заспокійливі маму, що зменшують її стрес, що додають позитивні емоції. Гормон пролактин, будучи натуральним транквілізатором, викликає у мами найніжніші почуття до свого малюка. Якщо у жінки після пологів спостерігається різке внутрішнє спустошення через падіння загального рівня гормонів, то під час годування цей рівень підвищується. У процесі грудного вигодовування мама відчуває гордість, почуття виконаного обов'язку і т.д.

Дивовижна енергетика передається від матері до дитини і навпаки, що сприяє налагодженню сімейного взаєморозуміння з перших днів життя дитини. До того ж дитина відчуває деяку захищеність, безпека, що сприяє додатковому його заспокоєнню.

Правда, у деяких мам з грудним вигодовуванням виникають проблеми психологічного характеру. Багато бізнес-леді, топ-моделі та іже з ними вважають грудне вигодовування старомодним. Вони виправдовують небажання годувати грудьми відсутністю часу, можливою втратою своєї фігури, наявністю «стовідсоткових» штучних замінників. Цьому ж сприяє і телевізійна реклама. ВСЕ ЦЕ ПОВНИЙ БРЕД! Жодна штучна суміш ніколи повноцінно не замінить грудне молоко. Такі мами плутають випадки, коли штучне вигодовування - це просто необхідність. За даними медичних досліджень, 97% породіль здатні самі годувати дитину, у решти ж спостерігаються фізіологічні відхилення. Ось при них і потрібно суміш. Також бувають випадки, коли мама просто тимчасово не може годувати грудьми (наприклад, хвороба, прийняття антибіотиків і т.д.).

І останнє. Подумайте, чи бачили ви хоч в одній телевізійній рекламі хоч слово про психологію грудного вигодовування? Звичайно, ні, бо повне єднання зі своєю дитиною мама може досягти тільки в моменти годування груддю.

Здоров'я вам і вашим прекрасним дітям!

Додати коментар


Захисний код
Оновити