Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Навіювання в рекламі

Навіювання досить широко використовується в рекламі. Цей прийом є одним із самих основних. Якщо не вселяти людям необхідність придбання тих або інших речей, їх мало хто буде купувати. Так, за даними досліджень, понад 90% покупок людина здійснює необдумано, імпульсивно. У це число входять також дуже дорогі речі.

Основним завданням навіювання є знизити свідомість, а відповідно, і критичність сприйняття навколишнього. Людина не повинна оцінювати товар, інакше багато товарів будуть просто залежуватися на полицях. Хоча за допомогою навіювання можна змінити уподобання людини, зате можна вплинути на його вибір.Для того щоб не дати людині поміркувати і цілком свідомо зробити покупку, використовуються різні методи.

 

Ототожнення

Дивлячись рекламу, людина мимоволі починає ототожнювати себе з її персонажем. Подібне ототожнення спонукає його неусвідомлено засвоювати і Поведінковий шаблон персонажа. У результаті людина підсвідомо вибере рекламований товар і купить його.

Трансовая індукція

Було відмічено, що, коли людина бачить бажану річ, він впадає в легкий транс. У зв'язку з цим творці реклами намагаються викликати у споживача трансовую індукцію вигляді рекламованого товару, що спровокує його неусвідомлено зробити покупку.

Для того щоб викликати у потенційного покупця трансовий стан, використовуються наступні прийоми:

  • показ трансового поведінки, коли персонажі реклами розігрують ситуацію з рекламованим товаром і при цьому показують певне трансовое поведінка. Наприклад, персонаж може говорити, що, насолоджуючись смаком якогось продукту, він відчуває себе легко і вільно. Його гра проектує трансовий стан при зустрічі людини з рекламованим продуктом. Бачачи його, людина мимоволі смакує стан легкості і свободи;
  • природні трансові стану До них відносять стан після пробудження, перед засинанням, розслаблення і т. п. Такі стани використовуються для реклами кави, диванів, ліжок і т. д. У сюжеті реклами герої зазвичай знаходяться на пляжі, на риболовлі, в ліжку, на природі, а в слогані зазвичай використовуються слова релаксація, спокій, комфорт, затишок, гармонія і т. п.;
  • перевантаження свідомості. Для цього використовується подача занадто великої кількості інформації, наприклад шляхом показу швидко змінюються картинок в поєднанні з швидкою мовою. Така подача не дає людині зосередитися і подумати. Він взагалі перестає думати. Інформація його заворожує і вводить в транс;
  • розрив шаблону. Цей прийом збиває людину з пантелику, що вводить його в стан, близький до трансових;
  • повна невизначеність і непередбачуваність. Такі сюжети повністю захоплюють увагу людини, тримають його в напрузі, позбавляють власної волі. Він перестає контролювати себе;
  • штучні і неіснуючі слова, які привертають увагу, приводять у здивування, гіпнотизують;
  • звернення до авторитету. Цей прийом грунтується на тому, що багато хто сліпо довіряють словами авторитетних для них людей або кумирів, зірок естради і т. д.

Конкретність і образність ключових слів У рекламі використовують слова, які легко викликають які-небудь образи. Слова, що позначають конкретні поняття, підвищують силу навіювання, і навпаки - абстрактні слова, які важко уявити у вигляді чого-небудь, не сприяють навіюванню. Наприклад, слова ромашка, сонце, захід сонця, диван можна представити у вигляді образів, а такі слова, як ідеологія, урбанізація, перфекціонізм - не можна. Цей ефект широко використовується при створенні реклами.

Конкретність і образність якостей

Навіювання виходить більш ефективним, якщо, крім іменника, що позначає конкретне поняття, використовується визначення, яке також легко уявити. Наприклад, ароматне яблуко або солодкий пиріг легше уявити, ніж просто яблуко або пиріг, оскільки в уяві, поряд з візуальним образом, виникають і смакові відчуття, пов'язані з ним.

Уникання заперечення

Якщо в тексті присутні частка не або слово немає, у слухача можуть мимоволі виникнути опір і сумнів. Людина стане побоюватися, а не бажати купити рекламований товар. Наприклад, замість фрази Я не можу відмовитися використовується Я насолоджуюся.

Мовна динаміка

Слова, сказані з більшою виразністю і чуттєвістю, мають більшою мірою сугестивності. Часто персонажі реклами говорять дуже швидко, оскільки подібна мова асоціюється з дуже розумними людьми, які викликають більше довіри. При цьому дуже важливо, щоб швидкість проголошення слів не перевищувала рівня засвоюваності слухачів.

Вплив звукосполученнями

Окремі звуки і звукосполучення мають здатність підсвідомо впливати на емоції людини і його волю. У рекламі ці якості цілеспрямовано використовуються для навіювання. Деякі звуки навіть можуть призводити до виникнення образу. Так, якщо людина часто чує звук в розмові, у нього створюється враження, що розмова йде про щось маленькому, незначному. Звук про викли ет відчуття м'якості, розслабленості, теплоти. Часте звучання звуків а й е. створює відчуття емоційного підйому, а звуку и і шиплячих приголосних-чого-то похмурого, неприємного.

Додати коментар


Захисний код
Оновити