Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Психологічне програмування в рекламі

Реклама впливає на психіку людини не тільки за допомогою тексту і картинок, що передають інформацію про товар. Вона використовує прийоми, що дозволяють звертатися до несвідомого людини, яка керує неусвідомленим поведінкою, реакцією і т. п. Адже людина не завжди замислюється про те, що і чому він робить. Найчастіше його дії імпульсивні, а причини криються глибоко всередині. Управління підсвідомим, настройка цій частині людини на певний поведінки є свого роду програмуванням психіки людини.Метою реклами, на жаль, є не тільки проінформувати про якийсь товар, а й спонукати людей його купити. Саме тому реклама непомітно здійснює психологічне програмування. Цей метод спрацьовує набагато ефективніше, ніж прості вмовляння і переконання. Виробники та розповсюджувачі витрачають величезні гроші на ці цілі, адже їм треба збути товар, а не просто повідомити про нього і чекати, що хтось захоче раптом купити саме його з безлічі інших подібних товарів.

Люди думають, що вони роблять покупки у відповідності зі своїми потребами. Однак це не завжди так. Дуже часто сама реклама створює потреби у людей. Адже для того, щоб утриматися на ринку, різні фірми щороку створюють багато нових товарів, про які людина навіть і помислити не міг. Щоб ці товари все ж були придбані, людям намагаються вселити їх необхідність, а часто просто програмують необдумано купити їх нібито пропонований вибір, який покупець може зробити сам у відповідності зі своїми власними бажаннями, майже завжди є ілюзорним.

За допомогою психологічного програмування реклама формує певні бажання у людей. Найчастіше в рекламі використовується латеральне програмування психіки. Його сутність полягає в тому, щоб запам'ятовувати в пам'яті людини очевидні речі. Так, людині впевнено повідомляється про щось (наприклад, про новий товар і його цінних якостях) як про очевидне, що не вимагає докази факт. Людина в даному випадку позбавляється здатності критично оцінювати ситуацію, як і якість пропонованого товару

При подібному програмуванні реклама впливає на поведінку людини, минаючи його свідомість і волю. Для цього використовують різні психологічні прийоми, наприклад створюють подвійний план. На першому плані розгортається основний сюжет, відбувається розмова, звучать міркування, задаються питання. Людині надається можливість або погодитися з висловлюваними словами, чи ні. Тим часом на другому плані йде фон, який подається як само собою зрозуміле. Це може бути ілюстрація якихось якостей товару. Увага людини відволікається основною темою, тому другорядну тему він приймає такий, як її подають, не замислюючись і тому нічого не відкидаючи.

Отже, реклама здатна створювати у людини потреби, яких у нього насправді немає, наприклад, потреба в тому чи іншому вигляді шоколаду. За природою людині взагалі не потрібно шоколад, зовсім вже не має значення, який він - молочний, з горіхами, родзинками або вафлями. Людині навіюють, що шоколадні батончики йому необхідні, хоча насправді вони приносять шкоду, а не користь.

Всі технічні новинки створюються в закритих лабораторіях, в обстановці найсуворішої таємниці від конкурентів. Люди і помислити не можуть про ці товари, тим більше не можуть його бажати доти, поки товари не з'являться на прилавках і не дадуть про себе знати в рекламі. Але дати про себе знати недостатньо. Треба змусити людину повірити, що йому ці товари необхідні. Тут-то і йдуть в хід навіювання, гіпноз, психологічне програмування. У результаті люди купують товари, у тому числі і новинки, переконані в тому, що відчувають в цьому всьому потреба, якої до появи товару на ринку у них не було. Насправді ця потреба формується в процесі сприйняття людьми реклами.

Реклама володіє дуже великою силою, що можуть оцінити тільки її творці. Вона не тільки здатна створювати нові потреби у людини, але і формувати його світогляд, етичні смаки, соціальні цінності, життєвий стиль, моральні принципи, культуру поведінки і т. п. І не останню роль реклама відіграє у виникненні численних пристрастей у людей, наприклад до жирної і солодкої їжі, шкідливою для здоров'я, або до скуповування непотрібних товарів шопінгу.

Більшість людей вважає себе незалежними у своїх вчинках, особливо це стосується молоді. Але варто запропонувати кожному з них вчинити так, як не прийнято в їх оточенні, і вони швидше за все відмовляться, тому що будуть відчувати сором, провину, дискомфорт і багато інших неприємні переживання. Все це впливає на вибір людини, змушуючи його відмовитися від пропозиції.

Якщо, навпаки, запропонувати людині зробити те, що роблять всі або багато хто з його оточення (наприклад, випити банку пива, викурити сигарету), він дуже легко погодиться. Він навіть буде бажати цього, але не тому, що дійсно відчуває потребу. У даному випадку діє механізм колективного несвідомого, який легко програмує людини на певний тип поведінки. Людина змушена чинити так, як йому нав'язують, оскільки в іншому випадку він буде відчувати неприємні почуття і внутрішній дискомфорт.

Нав'язування ЗМІ образу забезпеченої людини, що прагне тільки до матеріальних благ, призводить до того, що люди починають діяти за цією програмою. Реклама обіцяє набуття щастя при купівлі товарів, і люди, запрограмовані отримувати задоволення від покупок, з головою кидаються в це заняття. Не отримуючи обіцяного задоволення, вони думають, що купують занадто мало. Тому починають скуповувати все без розбору.

Таким чином, цілком можливо, що шопінг є результатом програмування масової свідомості людей на прагнення до збагачення і матеріальних благ. Шопінг - одна з форм здійснення цієї програми.

Реклама подібного способу життя відбувається не тільки в рекламних роликах, а й у фільмах, серіалах. Люди починають думати, що шопінг в усьому світі є звичайним явищем. Чому б не спробувати залагодити свої психологічні проблеми за допомогою шопінгу, як це роблять героїні улюблених серіалів!

Діючи подібним чином, реклама різних життєвих стилів призводить до вироблення у людей залежності не тільки від шопінгу, а й від алкогольних напоїв, куріння, азартних ігор. Все це відбувається через те, що психологічний вплив реклами недооцінюється і тому не контролюється.

Реклама давно вже не тільки виховує смак, але також формує в душах людей всілякі страхи і комплекс неповноцінності. Вона показує досконалість і пропонує легкі шляхи його досягнення, обіцяє отримання задоволення. Однак основною метою будь-якої реклами є заволодіння гаманцем споживача. Витрата грошей - основна умова щастя. Варто щось купити (абсолютно не важливо, що це), і ти станеш досконалим і щасливим. Головне - купи, і якомога більше. Вся реклама націлена на це. І люди купують, купують, купують і самі не помічають, як потрапляють у рабство шопінгової залежності.

Через обман реклама маніпулює свідомістю великих мас людей. Купіть, і ви будете почувати себе краще, виглядати привабливіше і неотразимее, подобатися оточуючим, у вас з'явиться багато друзів, які будуть любити вас, ви досягнете успіху у всьому, ваше життя стане межею мрій, ви завжди будете відчувати ейфорію. Треба всього лише зробити покупки. Причому ступінь задоволеності та щастя прямо пропорційна кількості придбаного товару - ласощів (шоколаду, тістечок, цукерок), алкогольних напоїв (пива, вина, горілки, лікерів, шампанського, бренді, віскі, джина), кава, какао, лимонаду та інших напоїв, сигарет , сигар, курильних трубок, парфумерії (духів, дезодорантів, туалетної води, тони, лаку, пудри і губної помади і інш.), техніки (фотоапаратів, відеокамер, побутової техніки), одягу (костюмів, суконь, блузок, плащів, курток) , взуття і модних аксесуарів, страхових полісів і гарячих путівок на найпрестижніші курорти і багато чого іншого.

Купівля всіх цих речей вирішить всі проблеми. Не вірите? Тільки спробуйте! Реклама запевняє, що за допомогою покупок ми здатні здійснити всі наші фантазії. Саме тому наших фантазій в кінцевому підсумку вистачає тільки на шопінг. До іншого нас не привчають. Тільки до витрати грошей. Тільки на цій умові сіра повсякденність перетвориться на рай. Без покупок життя стане нудною і нецікавою.

Вже давно в Росії формується споживче товариство. Реклама впливає на мільйони людей. Відбувається масове програмування на отримання задоволення через купівлю і споживання товарів, які в більшості своїй не потрібні. Реклама полонить нашу свідомість і змушує постійно простягати руки за новим товаром, при цьому не особливо замислюючись про нього. Людина, відповідно з цим навіюванням, купує товари і очікує отримання від своїх дій немислимого задоволення.

Ніхто не застрахований від психологічного впливу реклами. Практично всі є потенційними шопоголиками. Про це в рекламі, звичайно, ніколи не скажуть.

Однак проблема полягає ще й у тому, що реклама виливається на нас з усіх боків: з радіоефіру, з телеекранів, з фасадів будинків, з скляних вітрин, з глянцевих обкладинок журналів, з сайтів Інтернету, газетних сторінок і т. д. Всі вони вселяють нам, що на прилавках магазинів є все, що потрібно людині для щастя.

Інша проблема полягає в тому, що, навіть знаючи про шкідливий психологічний вплив реклами, про її недостовірність та необ'єктивність, люди все одно із задоволенням самі йдуть в розставлені пастки, втягуючи себе в стан залежності. Люди дозволяють зробити себе залежними, тому що це найлегший шлях до досягнення задоволення, про що знають всі алкоголіки та наркомани. Це шлях, який не потребує ніяких зусиль, крім вкладення капіталу.

В даний час рекламною продукцією займається ціла армія професіоналів - художники, дизайнери, іміджмейкери, психологи, аналітики, стратеги і тактики, економісти та фінансисти. Реклама стала індустрією. На її створення витрачаються кращі творчі сили й енергія. У неї охоче вкладають великі гроші. Будь-який виробник хоче, щоб його товари, продукція або послуги були куплені і затребувані, бажано без особливих роздумів споживача про його шкоду або необхідності.

Головною метою реклами є прагнення переконати, що товар приносить задоволення в чомусь, якого людина не могла домогтися раніше. Хтось не отримав любові, ласки, уваги, визнання, ємства - реклама пропонує задовольнити всі ці потреби сумнівним задоволенням, яке людина отримує від покупок.

Багато рекламістів націлені саме на формування в суспільстві шопінг-наркоманії. Адже чим більше буде залежних людей, тим більше продасться товару.

Додати коментар


Захисний код
Оновити