Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Соціальні наслідки

Сімейні стосунки

Борги істотно позначаються на сімейному бюджеті, який не може витримати все збільшується фінансового навантаження. Борги можуть досягти такого розміру, що людині доводиться закладати машину, будинок, сімейні цінності і т. п.

В результаті виникають скандали, конфлікти, аж до бійок. Всякі заборони з боку партнера по шлюбу зустрічаються агресією, яка може звернутися і в аутоагресію. Сім'ї найчастіше розпадаються.До психологів дуже часто звертаються сімейні пари у зв'язку з тим що між подружжям виникають конфлікти, пов'язані з витратою грошей. Але, як правило, це випадки, коли шопоманія вже переростає в залежність і призводить до серйозних проблем. Мужів дуже часто дратує ставлення дружин до шопінгу, оскільки чоловіки за своєю природою раціональні і оцінюють шопінг за результатами. Жінкам же, навпаки, найбільше подобається сам процес покупки, а не те, що було куплено. Вчинення нераціональних покупок з кожним разом все більше дратує чоловіка, виводить його з себе. В результаті легко спалахують скандали.

Якщо сім'я не відноситься до числа заможних, дратівливість у відносинах посилюється фінансовою кризою. Страждаючий шопоманией чоловік здатний повністю розорити сім'ю.

 

Суспільні відносини

Щоб добути гроші на шопінг або для сплати боргів, що накопичилися, оніомани віднімають гроші у рідних, йдуть на шахрайство і навіть займаються проституцією. Охоплені пристрастю шопомана можуть здійснювати крадіжки в магазинах і супермаркетах.

Деякі люди, захоплені шопінгом, йдуть на розтрату казенних грошей, які проходять через їх руки на роботі. У результаті такі люди опиняються у в'язниці.

Здоров'я

Надмірне захоплення шопінгом може призвести до розвитку таких захворювань:

психосоматичні (аритмії, вегетосудинні дистонії, гіпертонічна хвороба, дискінезії жовчовивідних проток, гастрити, виразкова хвороба, хронічні коліти та ін);

психічні (депресії, неврози страху, стійкі порушення сну, агресії і аутоагресіі та ін);

придушення імунітету, що призводить до частих простудних захворювань.

Самозвинувачення шопомана є агресією, спрямованої проти самого себе. Подібне ставлення до себе призводить до негативних наслідків для організму. У людини з'являються головні болі і сильні негативні емоції.

Фінансове становище

Люди, що страждають шопоманией, доводять себе до злиднів Вони залазять у борги, беруть кредити, які не можуть повернути, оскільки всю зарплату витрачають на шопінг. Вдома стінні шафи можуть ломитися від непотрібних речей, а в кімнатах панує убогість. Шопоголіки продають все хоч що-небудь вартісні речі, в тому числі і необхідні в побуті. Наприклад, людина може продати ліжко і спати на розкладачці. Розпродаються предмети меблів, техніка, книги, прикраси і т. д. шопомана економить на всьому - на предметах гігієни, продукти харчування та ін Тим часом куплені в результаті шопінгу речі зберігаються в потаємних місцях або в закритих на ключ шафках і шифоньєр

Кредитори зазвичай просто так не залишають неоплачені борги. Вони починають докучати дзвінками, листами, особистими візитами додому і на роботу. Все це робить життя психологічно напруженою. Людина постійно перебуває в стані стресу, а внутрішня незадоволеність збільшується. Відповідно, посилюється і потреба в шопінг. Відсутність фінансової можливості для цього заняття приводить до розпачу, нервових зривів і глибоким депресій.

Людина, одержимий шопоманией, постійно стикається з докорами й обвинуваченнями від близьких людей та друзів. Незаплановані в сімейному бюджеті видатки важко б'ють на фінансовій стабільності сім'ї та її плани на майбутнє. Шопоголіка відчитують за безвідповідальність, т. к. під час покупки людина зовсім не думає, як його придбання відіб'ється на сімейному бюджеті, на загальному фінансовому благополуччі сім'ї

У таких сім'ях шопомана відчувають почуття провини. Подружжя починають лаятися. Винна сторона постійно мучиться, засуджуючи себе. Буває, що чоловік або дружина спускають на шопінг всю зарплату, і сім'я змушена весь місяць існувати без грошей.

Через постійні витрат на шопінг виникають проблеми на роботі. Можливо відторгнення друзів, адже не кожен захоче супроводжувати шопоголіка в магазин і годинами чекати його біля виходу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити