Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Причини виникнення шопоманії

Причин захоплення людини шопінгом дуже багато. В основному вони носять психологічний характер. До розвитку хворобливого стану, пов'язаного з походами по магазинах, можуть призвести дитячі травми психіки або схильність людини до депресій, яка починає проявлятися ще в підлітковому віці. Причинами захоплення шопінгом можуть також стати особистісні психологічні та соціальні проблеми людини.

Самостійно виявити ці причини часто буває досить складно, однак вони можуть призводити до серйозних наслідків, навіть трагедій в майбутньому.

 

Психологічні проблеми

Психологічні проблеми зачіпають внутрішній світ людини і його зовнішні відносини з оточуючими людьми. Дуже часто людина просто не бажає помічати у себе наявності психологічних проблем. Адже від цього страждає його самооцінка, що призводить до посилення вже існуючих комплексів і внутрішніх конфліктів.

Найчастіше люди обирають найбільш легкий шлях вирішення своїх проблем. Поряд з прийомом алкоголю або наркотиків це може бути і шопінг. Вироблювана в кінцевому підсумку залежність є не менш згубною, ніж будь-яка інша шкідлива звичка. Її наслідки зачіпають не тільки матеріальне життя людини, але ще більше травмують його душу, безжалісно вторгаючись у внутрішній світ.

Труднощі спілкування і взаємин

Через невміння налагоджувати відносини з іншими людьми людина відчуває себе нещасним, тому що не задовольняються його душевні потреби - такі, як бажання бути прийнятим або визнаним оточуючими, потреба в увазі.

В результаті, купуючи якусь річ, прикраса чи косметику, людина заспокоює і втішає себе шляхом винагороди.

Глибокий внутрішній конфлікт

Причиною виникнення залежності може також бути якась невирішена проблема особистісного плану. У людини створюється сильне внутрішнє напруження. За допомогою покупок він намагається розслабитися шляхом отримання нетривалого почуття радості. Таким чином створюється ілюзія полегшення.

Але радість незабаром проходить, а проблема чи конфлікт залишаються невирішеними. Людина намагається знову заглушити тривогу радістю від покупок. В результаті він набуває все більше і більше товарів. Ці покупки не потрібні йому як речі. Важливий сам процес придбання. Непотрібні речі скупчуються в будинку, захаращуючи його і нагадуючи людині про не наведених в порядок особистих справах.

Низька самооцінка

Цей стан призводить до депресії і змушує людей, особливо жінок, робити все більше і більше покупок. Подібним чином вони отримують не тільки розрада, а й підвищують свою значимість.

Купівля речей робить їх у власних очах більш щасливими і забезпеченими, ніж вони є насправді. Роблячи покупки, такі жінки відчувають себе більш сильними, яскравими, впевненими в собі. Подібне відчуття на короткий час підвищує їх самооцінку.

Почуття провини або старі образи

Ці почуття сприяють виникненню депресій. Для самозаспокоєння багато вибирають скороминущу радість від покупки, завдяки якій забуваються образи і на час заглушається почуття провини.

Нудне життя

Недостатньо насичена подіями життя, одноманітність і монотонність днів, коли майже нічого не відбувається, мало вражень і нових емоцій - все це викликає у людини прагнення розвіятися, розважитися. Шопінг є приємним заняттям, реально приносить задоволення для душі. Люди намагаються заповнити порожнечу, роблячи безглузді покупки.

Гope, розчарування

Ці стани також штовхають жінок робити покупки. Вони намагаються притупити неприємні почуття, доставляючи собі задоволення покупками

Психологічні травми дитинства

Багато психологів вважають, що причини розвитку залежності потрібно шукати в дитинстві. Якщо дитина не отримує у достатній кількості любові, тепла та уваги від батьків, його потреби в подібних відносинах як би консервуються, створюючи внутрішній конфлікт.

Людина може стати успішним в житті, мати люблячих чоловіка та дітей, але відчуття самотності постійно пробивається з його дитинства. Він продовжує відчувати себе нещасним дитиною, які потребують втіхою.

Така людина починає шукати психологічного розради, купуючи речі. Таким чином він отримує можливість радувати себе, як дитину, якій все ще не вистачає любові. Людина шляхом баловство себе покупками як би посилає у своє минуле турботу і любов. Це приносить хоч невелике, але задоволення. Він намагається таким чином тішити своє самолюбство. Подібні психологічні проблеми виникають не лише у дітей з неблагополучних сімей. Хороші матеріальні умови і батьки, які вважаються порядними, не є гарантією щастя для дитини. Навіть піклуючись про гідного життя своїх дітей, батьки дуже часто нехтують їхніми переживаннями і душевними потребами.

Недолік людської уваги

Щоб не відчувати себе самотньою, жінка відправляється в магазин за покупками або замовляє товари поштою. Їй просто подобається одержувати посилки, за допомогою яких вона намагається задовольнити потребу в увазі.

Людина може піти в магазин тільки для того, щоб бути оточеним людьми, тоді й почуття самотності стає не таким сильним Увага продавців - основне, що йому потрібно в магазині, а купівля товару є умовою придбання людської уваги С ами товари тут не дуже важливі, хоча і купуються у великій кількості.

В даний час в багатьох супермаркетах проводяться психологічні тренінги, спрямовані на те, щоб навчити персонал саме вмінню спілкуватися Можливо, занадто часто покупки залежать від уваги, яку покупцеві приділяє продавець. Він повинен бути свого роду психотерапевтом, проявляти не тільки увагу, але й розуміння, щиру турботу до тих пір, поки гроші не будуть віддані в касу.

Сучасний магазин - це місце, де готові потурати всім бажанням людини. Для багатьох він стає душевної віддушиною. Тут можна отримати хоч штучне і короткочасне, але увага, спілкування. Все це ще більше вабить людини приходити в магазин і робити покупки.

В даний час все більше стають затребуваними не товари, викладені на прилавках, а увага й інтерес до себе, теплота і співчуття в спілкуванні. Саме за цей товар і віддають часто дуже великі гроші покупці в магазинах.

Неналаженние взаємини з чоловіком або їх відсутність

Жінка потребує сильних емоціях, почуттях. Вона повинна також відчувати почуття чоловіка по відношенню до неї. Коли таких взаємин немає або щось порушено, жінка намагається зробити себе більш щасливою, ходячи по магазинах і здійснюючи безглузді покупки. Шопінг для неї стає начебто допінгу, який піднімає настрій, дає позитивні емоції.

Якщо у жінки немає близького чоловіка, вона почуває себе самотньою, навіть будучи оточеною безліччю подруг і турботою родичів. Це стан на кшталт душевної травми. Щоб знайти душевний спокій, жінка йде на численні витрати грошей. Вона зациклюється на речах, намагаючись заповнити ними порожнечу в душі, отримати підробку щастя. Але це неправильний шлях. Він може привести тільки до залежності, тобто зростаючого бажання робити покупки, щоб задовольнити себе Проблема в тому, що душевні потреби можна задовольнити матеріальними благами, тим більше непотрібними.

Переконуючи себе знову і знову приходити в магазин в надії на досягнення мети у набутті особистого щастя, жінка обманює сама себе і все більше втягується в цей процес. У неї формуються помилкові переконання щодо витрати грошей. І навколишнє суспільство схвалює подібні думки.
Депресія

Люди, які страждають депресією, найбільш розташовані впасти в шопінгових залежність. Шопоманії вони використовують в якості захисного механізму організму в боротьбі зі своєю недугою. Депресивний людина потребує нових емоціях, для цієї мети він і йде в магазин витрачати гроші.

Однак такі люди часто згодом відчувають сильне почуття провини, іноді починають злитися на самих себе, що, в свою чергу, знову приводить до депресії, з якою вони знову намагаються боротися, займаючись шопінгом. Людина потрапляє в замкнуте коло депресія - покупки - депресія.

Навіть розуміючи, що наслідком шопінгу стане глибоке почуття провини і потім депресія, шопомана все одно відправляються в магазин за черговою порцією ліки. Це схоже на поведінку людей при інших видах залежності, наприклад коли людина не може відмовитися від алкоголю чи наркотику, знаючи, що потім буде жорстоко страждати від похмілля або ломки.

Психологи вважають, що шопомана як би починає грати в жертву власної хворобливої ​​пристрасті. Він спеціально копить в душі образи, роздратування, невдоволення, щоб потім піти і з головою зануритися в процес нестримного шопінгу. У цей момент він як би вихлюпує всі свої негативні емоції, накопичені всередині. Шопінг для такої людини стає свого роду душевним очищенням, Впусканіе пара.

Однак його вчинок призводить до скандалів з боку близьких і рідних. На людину обрушується лавина гніву, обурення і звинувачень. Заклики до його совісті викликають почуття провини, яке призводить до агресії проти самого себе

До тих пір поки глибинна потреба людини залишається незадоволеною, вона продовжує створювати внутрішній дискомфорт, викликаючи депресію. Шопінг в цьому випадку тільки додає людині розчарування і пригнічення.

Стрес

Багато людей, особливо жінки, використовують шопінг як спосіб для зняття стресу. Накопичилася напруга людина намагається зняти придбанням товарів. Шопінг в даному випадку є для нього одним з методів релаксації, розслаблення Людина дозволяє собі розслабитися під час шопінгу і таким чином відпочиває від постійної напруги. Для жінок, що відчувають стрес, шопінг є ще й розрадою. Вони як би винагороджують себе за пережиті негативні моменти в своєму житті. Багатьом це дійсно допомагає пережити важкі часи. Однак вони легко набувають залежність, оскільки формується переконання, що шопінг дійсно знімає стрес. Тому надалі при невдачі або неполадку вони біжать у магазин і безглуздо витрачають гроші. Їх дії починають виходити з-під контролю. Таким чином, ліки перетворюється на джерело нових психічних хвороб.

Додати коментар


Захисний код
Оновити