Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Інтернет-шопінг

Останнім часом в Україні все більш популярним стає шопінг по Інтернету. Можливо, причиною цьому є зручність і спрощення процесу покупки. Для того щоб зробити замовлення, не треба нікуди йти чи їхати. В результаті економиться час.

Близько половини людей, які використовують Інтернет для здійснення покупок, вибирають саме цей вид шопінгу, тому що їм подобається, що товар доставляють прямо на будинок. Зручність робити покупки, не виходячи з дому, особливо цінно під час негоди на вулиці, коли не хочеться нікуди виходити.Крім того, в інтернет-магазинах зазвичай вибір набагато більший, ніж у звичайних. У мережі можна зустріти товар, який відсутній на прилавках магазинів. Це особливо цінує молодь.

Вважається, що покупка через Інтернет економить гроші, оскільки ціни в подібних магазинах нижче. Покупцям також подобається те, що можна отримати вичерпну інформацію про товар, на що не завжди можна розраховувати в звичайному магазині. Особливо привабливим інтернет-шопінг є для людей з високим рівнем доходу і активно користуються Інтернетом

Однак цей вид шопінгу також має свої недоліки. Наприклад, багатьом відвідувачам інтернет-магазинів не подобається, що товар не можна побачити або приміряти. Особливо незадоволені цим жінки. Регіональні респонденти, як правило, скаржаться на труднощі в доставці товарів додому.

Крім того, в інтернет-магазинах не завжди можна знайти необхідний товар. У результаті все ж доводиться йти в звичайний магазин для пошуку товару.

Все ж перераховані недоліки не можуть пересилити всю привабливість інтернет-шопінгу. Інтернет все більш міцно входить у наше життя. Він став доступний всім, навіть дітям і домогосподаркам. Співробітники офісу взагалі не уявляють свого життя без електронної пошти, веб-сайтів метеозведень, інтернет-новин, довідників, онлайнових розваг і т. д. Не дивно, що електронні магазини так швидко увійшли в практику в українців.

Не покидаючи свого місця за комп'ютером, можна щось придбати, запустити цілий апарат обслуговування, який буде працювати на замовника. Людина відчуває себе значущим. Він повеліває іншими людьми, не встаючи з-за столу. Ніхто не бачить, що ти купуєш, ніхто тебе не контролює. Ти можеш не обмежувати себе у виборі того чи іншого виду товару. Можливість здійснювати свої фантазії та мрії, не виходячи з офісу або з дому, є дуже привабливою альтернативою розваг.

Людина отримала можливість робити собі подарунки, на які він, може бути, не наважився б в оточенні інших людей, покупців, продавців, касирів і т. д. Можна здійснити найсміливіші свої бажання. При цьому в момент покупки мало хто замислюється про гроші. До того ж оплата за інтернет-товари теж дуже зручна. Людина не помічає, як знімаються гроші з його рахунку. Це відбувається непомітно, з часом. Трата грошей відбувається у віртуальному світі, і тому не настільки відчутна, як оплата справжніми купюрами.

Багатьох покупців приваблює отримання товару здалеку. Товар, присланий з іншого міста, куди приємніше отримати, ніж той, що доступний кожному сусідові чи знайомому. Можливість придбати те, чого ні в кого з оточення немає, доставляє багато задоволення. Завдяки покупкам по Інтернету люди радують себе, втішають, заохочують, задобрюють, знімають стрес.

Онлайн-шопінг доставляє багатьом набагато більше емоційної радості і збудження, ніж покупки в звичайних магазинах. Люди з легкістю втягуються в цей вид шопінгу.

Асортимент, пропонований інтренет-сайтами електронних магазинів, в основному представлений книгами, музичними дисками, засобами зв'язку, побутовою технікою, комп'ютерами та периферією до них, офісним обладнанням та канцелярією, продуктами харчування, а також товарами з категорії все для дому. За допомогою Інтернету також можна здійснити передплату на періодичні видання, отримати інформаційні послуги, замовити косметику та подарунки, одяг і взуття. Більшість сайтів електронного шопінгу спеціалізується на продажі однієї або декількох вищеперелічених товарних категорій.

Перебуваючи на сайті інтернет-магазину, користувач мережі самостійно шукає і вибирає собі те, що йому необхідно. При цьому не треба нічого пояснювати продавцю і взагалі спілкуватися з будь-ким з людей. Найчастіше до таких шоп-сайтам звертаються просто для того, щоб подивитися, прицінитися, спокійно подумати, не відчуваючи на собі чийсь нетерплячий погляд з боку.

Відсутність людей - один з найважливіших чинників, які змушують людей відвідувати інтернет-магазини. Хтось йде в традиційні магазини, щоб бути серед людей, а хтось, навпаки, звертається до інтернет-сайтів, щоб уникнути зайвих контактів з людиною. Часом продавці бувають надокучливими, а коли людина звертається до них за консультацією, то не завжди може одержати докладну інформацію про цікавить його товар.

 


Інша справа - Інтернет. Тут людина може не поспішаючи оцінити товар, порівняти його з іншими, отримати додаткову інформацію, переглянути весь асортимент, не відчуваючи тиску з боку. І, нарешті, він може спокійно покинути сайт, так нічого і не купивши, і не відчувати при цьому на собі незадоволеного або презирливого погляду продавця і інших людей. Людина може вести себе, як забажає.

Відчуваючи себе більш розкутим, людина легше здійснює покупки, які його більш задовольняють, ніж ті, що були зроблені наспіх, під тиском, під впливом думки продавця або інших людей. Чим більше людина отримує задоволення від придбаних покупок, тим частіше він починає повертатися до цього.

Адже кожна людина бажає отримувати задоволення від життя. Інтернет-шопінг є одним із способів досягнення цього.

Людина запам'ятовує, що йому доставило радість, і при будь-яких негараздах, стресах, печалях він шукає способи отримати задоволення, яке компенсувало б його негативні емоції, накопичені в душі. Інтернет-шопінг є чудовим засобом згладити дрібні неприємності і життєві прикрості

Розуміючи всю вигоду інтернет-магазинів, виробники все частіше і частіше звертаються до використання цього профілю. Асортимент шоп-сайтів росте. В даний час можна придбати навіть комп'ютери, меблі, побутову техніку. Віртуальні магазини беруться доставити все це в будь-яку точку світу.

Інтернет-магазини застосовують різні методи залучення користувачів Мережі. Їм пропонуються списки бестселерів і новинок, всі товарні позиції забезпечені описами і зображеннями, а пошуковий механізм максимально спрощує вибір товарів по заданих параметрах.

Форми оплати інтернет-шопінгу

Деякі інтеренет-магазини пропонують своїм покупцям оплату при отриманні товару з прибулим кур'єром. При цьому замовник може відмовитися від покупки, якщо він до того часу передумає її робити. В цьому випадку весь ризик бере на себе продавець. Роблячи замовлення в інтернет-магазині, користувач повідомляє про свої бажання і наміри, але ще не вчиняє самої покупки. Сплачення рахунку відбувається пізніше, коли товар виявиться безпосередньо в руках покупця. Така послуга зазвичай надається онлайн-магазинами, обслуговування яких проводиться в межах одного міста.

Подібна форма оплати дуже зручна для покупців. Якщо людині подобається обслуговування магазину, він буде частіше користуватися його послугами. Відсутність відповідальності знімає зайву напругу при виборі товару. Людина більш вільний і рішучий у своєму виборі, якщо знає, що йому необов'язково купувати цей товар. Це розташовує робити більше замовлень. Результат виправдовує витрати продавців на кур'єрську доставку. Відсутність тиску розпорядженні людини більш сміливо витрачати гроші. Клієнти звикають до інтернет-шопінгу, як до дуже приємному заняттю. Це стає для них звичкою і потребою.

Єдиною незручністю подібної форми розрахунку є те, що сайти можуть вказувати ціни в умовних одиницях. В результаті при доставці товару на будинок сума замовлення може істотно відрізнятися від тієї, яка була на момент розміщення замовлення.

В інтернет-магазинах використовуються також інші форми оплати товарів. Наприклад, магазини, які працюють на декілька регіонів, не будуть посилати кур'єрів до своїх клієнтів. Такі фірми використовують інші форми оплати, наприклад:

  • карти учасників;
  • банківський переказ;
  • поштовий переказ;
  • безготівковий розрахунок.


Карти учасників

Ця система електронних платежів пропонує покупцям здійснити оплату за допомогою інструмантов чек і гаманець. Ці кошти платежів можуть бути персоніфікованими і неперсоніфікованими. У першому випадку передбачається наявність договору між банком і клієнтом. У другому випадку послуга поширюється у вигляді карток через агентів, відділення пошти, телекому і т. п. Електронний гаманець з часом можна поповнювати, як кредитні картки.

Інформація від клієнта про запитуваної сумі для покупки порівнюється з розміром його ліміту і счісляется. Все це відбувається через процесингові центри по каналах зв'язку. Щоб стати користувачем платіжної системи інтернет-розрахунків, треба встановити на своєму ПК спеціальну програму (наприклад, гаманець). Потім з її допомогою користувач відкриває рахунок у віртуальному банку системи. Для цього треба відправити на рахунок реальні гроші.

Розплачуватися цієї карткою можна тільки у тих інтернет-магазинах, які підключені до використовуваної платіжної системі. Такий спосіб електронного платежу дуже простий у використанні. Він дає можливість здійснювати реальні покупки. Найбільш зручними такі платежі є для тих, хто постійно знаходиться в Інтернеті, наприклад, по роботі або за інтересами.

Банківський переказ

Ця форма оплати доступна не тільки юридичним особам, які мають банківські рахунки, але і простим людям без відкриття розрахункових рахунків у банку. При цій формі оплати покупець отримує від продавця рахунок-фактуру і відносить в банк, де оператор робить перерахування з допомогою системи клієнт-банк. У багатьох відділеннях банку достатньо заповнити бланк стандартної форми, вказавши банківські та податкові коди одержувача. Ця послуга практикується багатьма банками поряд з іншими видами платежів, наприклад з комунальними.

У даному випадку товар відправляється покупцеві в цей же або на наступний день.

При переказі коштів на рахунок продавця банк бере комісію за досконалу операцію. Деякі банки пропонують послугу управління банківським рахунком через Інтернет. Така послуга дає можливість, увійшовши на сайт банку, здійснити оплату рахунку, перевести гроші на картку й отримати виписки. Ця послуга настільки спрощується, що дозволяє управляти електронним рахунком не тільки використовуючи комп'ютер, але і за допомогою мобільного телефону.

Поштовий переказ

Покупку в електронному магазині можна оплатити, зробивши поштовий переказ. Недоліки такої оплати в тому, що при цьому гроші йдуть довше і стягується комісія більшого розміру. Однак така форма оплати теж можлива і досить часто використовується.

Кредитні карти

У всьому світі кредитні картки використовуються в якості основного засобу оплати інтернет-покупок. Оплата в даному випадку проводиться відразу при оформленні замовлення, тому продавець зобов'язаний доставити придбаний товар або послугу. У той же час обслуговуючий кредитну карту банк перевіряє продавця на легальність його роботи. Якщо виникнуть якісь сумніви в цьому, банк забезпечить захист засобів, тобто він гарантує, що гроші не пропадуть. Подібні платежі можна робити, не встаючи з-за комп'ютера.

Використання кредитних карт прискорює процес купівлі-продажу в інтернет-магазинах, оскільки покупка і оплата за неї відбуваються миттєво. Відповідно, прискорюється і оборот коштів. Ця форма оплати особливо зручна для обслуговування покупців в інших містах і навіть інших країнах.

Розрахунки за покупки по кредитних картах гарантують безпеку проведення платіжних операцій. У цьому їхня перевага і популярність. Усі банківські реквізити кредитних карт під час введення їх на торговому сайті шифруються. Після цього дані з неї передаються по захищених каналах в банк, який в реальному режимі повідомляє інтернет-продавцю про здійснення переказу коштів. Тоді продавець може почати відвантаження товару або надання послуги покупцеві.

Додати коментар


Захисний код
Оновити